news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1393/12/21

دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، تحقق «اسلام کامل» را خواست پروردگار متعال و هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی خواندند و با اشاره به ضرورت ارائه اسلام ناب در مقابل تلاش مستکبران برای ترویج اسلام هراسی در میان ملت‌ها تأکید کردند: در بررسی علل و راه حل‌های چالش‌های موجود، باید از سطحی نگری پرهیز کرد و با ریشه یابی مسائل، به مدیریت منطقی آن‌ها پرداخت. 
ایشان با اشاره به شخصیت، سوابق و خدمات آیت الله یزدی، انتخاب رئیس جدید خبرگان را انتخابی مناسب و بجا خواندند و خاطرنشان کردند: این انتخابات، بسیار متین، و بدون حاشیه ‌های رایج برگزار شد و می‌تواند الگویی برای دیگر دستگاه‌ها باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با استناد به آیات متعدد قرآن مجید توجه به همه ارکان و احکام دین را، مطالبه اسلام برشمردند و تأکید کردند: در معارف اسلامی، چیزی به نام دین حداقلی نداریم و باید تحقق همه اجزاء اسلام و تحقق کامل دین مبین را هدف قرار داد و در این مسیر تلاش و حرکتِ رو به پیشرفت انجام داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت همه ابعاد اسلام در «صورت و سیرت» آن افزودند: حفظ «سیرت اسلام» یعنی در همه ظرفیت‌هایی که حرکت عمومی کشور، مردم و مسئولان را شکل می‌دهد، اسلام، هدف و آرمان قرار گیرد و برای رسیدن به آن برنامه ریزی رو به کمال بشود و همه در این مسیر حرکت کنند.
ایشان قلدر‌های جهانی را معارض اصلی حرکت به سمت تحقق اسلام کامل برشمردند و افزودند: ترویج اسلام هراسی بوسیله دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاسی صهیونیست‌ها، نشانه هراس آن‌ها از نابودی منافع نامشروعشان است.
رهبر انقلاب با اشاره به برخی سخنان دشمنان نظام که می‌گویند دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستیم نه تغییر نظام، افزودند: تغییر رفتارِ نظام، یعنی ملت ایران از لوازم حتمی حرکت به سمت تحقق آرمان‌های خود و اجرای اسلامِ کامل کوتاه بیاید و این هدف، در واقع همان تغییر نظام و نابودی سیرتِ دین در حرکت عمومی نظام اسلامی است که این بار، از این طریق دنبال می‌شود.
ایشان پرهیز از برخورد منفعلانه با پدیده «اسلام هراسی» را کاملاً ضروری برشمردند و افزودند: اسلام هراسی در حقیقت ترجمه هراس و سراسیمگی زورگویان بین المللی از اسلام سیاسی و اسلام حاضر در متن زندگی ملت‌هاست که ملت ایران با انقلاب اسلامی پرچمدار ایجاد، تثبیت و تقویت آن شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تبدیل اسلام هراسی از تهدید به فرصت را کاملاً ممکن دانستند و افزودند: تلاش بیوقفه برای ترساندن ملت‌ها و جوانان از اسلام، این پرسش را در کانون توجه افکار عمومی جهان قرار می‌دهد که علت این همه هجوم و حمله به اسلام چیست؟
رهبر انقلاب پاسخ صحیح به این پرسش را از طریق ارائه اسلام ناب به ملت‌ها، دربر دارنده برکات بی پایان برشمردند و افزودند: باید همه توان خود را در این راه بکار بگیریم.
ایشان در تبیین ویژگی ‌های اسلام ناب، خاطرنشان کردند: طرح اسلام طرفدار مظلوم و ضد ظالم، جوانان را در هر جای جهان، به ابتهاج و هیجان می‌آورد و به آنان می‌فهماند اسلام در حمایت از مظلومان و بی پنا‌هان، برنامه عملی دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اسلام طرفدار عقلانیت، ضد «قشری گری و تحجر» و ضد او‌هام و خرافات را از دیگر ابعاد اسلام ناب برشمردند و افزودند: باید اسلام متعهد در مقابل لاابالی گری، اسلام حاضر در متن زندگی مردم در مقابل اسلام سکولار، اسلام رحمت به ضعفا و اسلام ج‌هاد با مستکبران را به جهان معرفی کنیم و از این طریق، پروژه اسلام هراسی دشمنان را به فرصتی برای جلب توجه ملت‌ها به اسلام ناب تبدیل نماییم.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به چالش‌های موجود میان ایران و آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی از جمله موضوع هسته ای، افزودند: باید با پرهیز از سطحی نگری، چالش‌ها و مشکلات موجود را ریشه یابی کرد و از این طریق به راه حل منطقی دست یافت.
ایشان به عنوان یک مثال عینی، به صدمات ناشی از تحریم ‌ها اشاره و خاطرنشان کردند: موشکافی دقیق، آشکار می‌کند که علت آسیب‌‌هایی که بخاطر تحریم متحمل شده‌ایم، وابستگی کشور به نفت و اقتصاد دولتی و عدم حضور مردم در متن اقتصاد است.
رهبر انقلاب با طرح سئوالاتی مهم افزودند: آیا اگر اقتصاد کشور و زندگی ملت را به درآمد نفتی وابسته نمی‌کردیم و با پرهیز از ادامه اشتباه اوایل انقلاب مبنی بر دولتی شدن همه مسائل، مردم را حقیقتاً وارد فعالیت‌های اقتصادی می‌کردیم دشمن می‌توانست با تحریم نفتی و تحریم دستگاه‌های دولتی، این آسیب‌‌ها را وارد آورد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر مسائل را اینگونه ریشه یابی و علاج کنیم، مشکلات حل می‌شود و نگاهمان به محبت دشمن نخواهد بود.
رهبر انقلاب با اشاره به کارآیی این نگاه عمیق و منطقی در مدیریت چالش‌های آشکار و پنهان با زیاده خوا‌هان جهانی از جمله مسئله هسته ای افزودند: تیم هسته ای که رئیس جمهور محترم انتخاب کرده انصافاً خوب، امین، مورد قبول و دلسوزند و در حال کار و تلاشند اما با وجود این برادرانِ خوب، من نگرانم، چون طرف مقابل حیله گر و اهل خدعه و نیرنگ است و از پشت خنجر می‌زند.
ایشان با اشاره به یک اشتباه رایج مبنی بر اینکه اشخاص قدرتمند، نیازی به حیله گری ندارند افزودند: برخی فکر می‌کنند آمریکا با این قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی، احتیاجی به نیرنگ و موذیگری ندارد اما برخلاف این تصور، آمریکایی ‌ها به حیله و فریب نیاز فراوانی دارند و الان هم همینگونه عمل می‌کنند و این واقعیت، ما را نگران می‌کند.
رهبر انقلاب با تأکید بر مراقبت از شگرد‌های آمریکایی خاطرنشان کردند: آمریکایی ‌ها همیشه در آستانه زمان تعیین شده برای پایان مذاکرات، لحن خود را سخت‌تر، تندتر و خشن‌تر می‌کنند تا اهداف خود را محقق کنند که باید مراقب این حیله بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان سخیف و مشمئز کننده آمریکایی‌‌ها در هفته‌‌ها و روز‌های اخیر افزودند: یک دلقک صهیونیست در آنجا سخنانی گفت، مقامات آمریکایی هم برای اینکه خود را کنار بکشند مطالبی گفتند اما در همان مطالب، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کردند که واقعاً حرف خنده‌آوری است.
ایشان خاطرنشان کردند: آمریکایی ‌ها و هم پیمانانشان در منطقه، خبیث ترین و جرارترین تروریست‌‌ها یعنی «داعش» و امثال آن را ایجاد کردند و همچنان آن‌ها را حمایت می‌کنند آن وقت اینگونه کار‌ها را متوجه ملت ایران و نظام اسلامی می‌سازند!
رهبر انقلاب حمایت صریح دولت آمریکا از دولت جعلی صهیونیست‌‌ها را یادآوری کردند و افزودند: واشنگتن از دولتی که رسماً به اقدامات تروریستی معترف است به زشت‌ترین شکل ممکن حمایت می‌کند و در عین حال جمهوری اسلامی را متهم می‌سازد.
رهبر انقلاب نامه‌ی اخیر سناتور‌های آمریکایی را حاوی نشانه‌‌های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام آمریکا برشمردند و افزودند: همه کشور‌های جهان طبق مقررات پذیرفته شده بین المللی، پس از تغییر دولت‌هایشان نیز به تعهدات خود پایبندند اما سناتور‌های آمریکایی رسماً اعلام می‌کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می‌شود، آیا این نهایت فروپاشی اخلاق سیاسی و متلاشی شدن درونی نظام آمریکا نیست؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مقامات جمهوری اسلامی کار خود را بلدند و می‌دانند اگر هم به توافقی برسیم چگونه عمل کنیم که دولت آمریکا بعد‌ها نتواند زیر آن بزند.
رهبر انقلاب همچنین با بزرگداشت یاد مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی او را عالمی عامل و دارای مجاهداتی تأثیرگذار خواندند و غفران و رحمت الهی را برای آن عالم فقید مسئلت کردند.
 
پیش از سخنان رهبر انقلاب، آیت‌الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری گزارشی از برگزاری هفدهمین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرد.
آیت‌الله یزدی، بررسی روند مذاکرات هسته ای و مسائل داخلی کشور، تاکید بر لزوم تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و پرهیز از شعار زدگی، ارائه گزارش از جایگاه اسلام در شرایط کنونی جهان و مسئله اسلام‌هراسی در غرب و نگرانی از برخی مسایل فرهنگی را از جمله مهمترین محور‌های مباحث، نطق‌‌ها و مذاکرات اعضای مجلس خبرگان در اجلاسیه اخیر بیان کرد.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 30 نظر ]
 • مهدی جوزن- شبکه نیوز ،
  1394-01-01 - 18:41

  با سلام و ارادت بسیار
  
  سال جدید را به رهبر عزیزمان تبریک عرض نموده و برای ایشان از خداوند متعال آرزوی بهروزی و سلامتی داریم .
  جانمان فدایتان کارکنان پایگاه خبری شبکه نیوز
 • مهدی جوزن- شبکه نیوز ،
  1394-01-01 - 18:38

  سلام بر رهبر عزیزمان . سال جدید را به ایشان تبریک عرض نموده و برای ایشان از خداوند متعال آرزوی سلامتی داریم .
  
  جانمان فدایتان - کارکنان پایگاه خبری تحلیلی شبکه نیوز.
 • سجاد ،
  1393-12-23 - 23:48

  جانم فدای رهبرم
 • سجاد ،
  1393-12-23 - 23:38

  آمریکا هم تبلیغات ضد اسلامی میکنه هم تروریست هارو ساپورت میکنه و...ما ملت ایران با جنگ که تسلیم نشدیم چه برسد به تحریم .جانم فدای رهبرم حضرت ایت الله امام خامنه ای
 • عباس ،
  1393-12-23 - 15:16

  سلام بر رهبرم 
  اسلام وامامان و رهبر جان ما هستند 
  رهبرا گوش به فرمان تو هستیم و از بیانات پر بصیرت شما که راه را بر ما نشان می دهد متشکریم. 
 • احسان کریمی ،
  1393-12-22 - 23:25

  لبیک یا خامنه ای
 • سید علی ،
  1393-12-22 - 22:03

  خداوند این رهبر عزیز را برایمان حفظ کند تا ظهور حضرت حجت (عج)
  بیصبرانه برای شنیدن پیام نوروزی معظم له انتظار میکشیم تا چراغ راه مان در سال 94 باشد.
  سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم...
 • 1393-12-22 - 11:31

  امام خامنه ای عزیزم هر روز ابروی 14 نور پاک را با طلوع افتاب به درگاه خداوند باری تعالی می برم وبرای نفس زهرایت دعا می کنم . بگو وبگووبگو قصه سرزمینم را. البته قصه دشمنی انها تمامی ندارد. بمان وپایداروبا صلابت واقتدار ومحکم ایه شریفه واعدوا من ...را تکرار کن تا دم مسیحایت به جان پر از انتظار فرجمان حیات دوباره ببخشد.به فدای نشان زهرایت.
 • مصاف چت ،
  1393-12-22 - 01:11

  من از سیاست زیاد چیزی متوجه نمیشم اگه بحث حیله باشه ما از همه حیله گر تریم  و دلقک رو خوب اومدی خیلی باحال بود به نظر منم نخست وزیر اسرائیل دلقکه
 • امیر حسین بحرینی ،
  1393-12-21 - 23:53

  خداوند انشالله ایشان را برای ما حفظ کند. رهبری با درایت و مومن
 • محسن علوی نیا ،
  1393-12-21 - 23:33

  الحمدالله رهبری باهوش و فرزانه و عالم و با تدبیری داریم
  خدا حفظش کنه...
  از داشتن چنین رهبری به ایرانی بودنم میبالم
 • علی نجفی ،
  1393-12-21 - 19:40

  جانم فدای درایت وتیزبینی رهبرم سیدعلی.
 • مهدی ،
  1393-12-21 - 19:28

  متأسفانه برخی از مسئولان حتی به اندازه ی عوام نیز در خصوص فرمایشات حضرت امام خامنه ای ارواحنا فدا تدبر نمی نمایند ان چه این پیر میکده در خشت خام می بیند برخی از آقایان در آیینه هم نمی بینند خدا ان شااله حضرت آقا را برای ما و جهان اسلام و بشریت تا انقلاب حضرت مهدی عج زنده نگه دارد.
 • 1393-12-21 - 18:58

  داقعا برای نتانیابو لفظی بهتر از دلقک وجود نداره
 • افسر جنگ نرم ،
  1393-12-21 - 18:33

  سلام آقای عزیزم.واقعا اسلام هراسی که گفتید درحال حاضر بزرگترین خطر برای مردم ایران و کشور های اسلامی است.اما اگر ماو مسؤلان سستی و کاهلی کنیم فقط دشمنان را به اهداف پلیدشان نزدیک کرده ایم.امیدوارم که سخنان و تذکرات امروز شما تلنگری برای ممسؤلان فرهنگی کشور باشد.ضمنا ازلحن قاطع جنابعالی که نتانیاهو را دلقک خطاب کردید واقعا لذت بردیم.******جهت سلامتی آقا صلوات******
 • saeed ،
  1393-12-21 - 18:32

  رهبر معظم انقلاب : تیم مذاکره کننده ایران افراد خوب و "" امین "" و دلسوزی اند که برای صلاح کشور تلاش می کنند
  
  درود بر رهبر انقلاب
 • 1393-12-21 - 18:29

  درود بر رهبر انقلاب ...
  
  رهبر انقلاب دل نگران خنجر زنی دشمن هست
  اما برخی در داخل تیم هسته ای خودمان را تخریب میکنند و به جای دشمن خودی ها را می کوبند... در حالی که امین رهبر هستند
 • محمدامین ،
  1393-12-21 - 18:21

  جانم فدای رهبر
 • سید عمار بنوفاطمه ،
  1393-12-21 - 18:02

  مصداق بارز اشداء علی الکفارند حضرت آقا. 
   دشمن با لایق اینجور حرف زدند قابل توجه بعضی ها
 • عبدالرضا صدیق ،
  1393-12-21 - 17:17

  لبیک یا امام خامنه ای
  امروز مفتخریم که یک رهبر عظیم الشان داریم و یک نعمت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده است. ایشان 
  در مورد مسائل هسته ای فرمودند بنده نگرام و ایشان می داند که آمریکا قابل اطمینان نیست ان شاالله تیم هسته ای این نکته را همواره مد نظر قرار بدهد.
   سلامتی امام خامنه ای صلوات.
  
 • حسين خسرواني همدان ،
  1393-12-21 - 17:00

  جان به فداي رهبرم كاش يه روزي توفيق پيدا كنم بشم سرباز اقا
 • عاشق ولایت ،
  1393-12-21 - 15:31

  اینکه ایشان فرمودند که من نگرانم ۰ چون طرف مقابل حیله گر و اهل خدعه و نیرنگ است و از پشت خنجر می زند ۰ این جمله برای مسولان جای تامل دارد ۰ ای کاش به این تذکر امام خامنه ای توجه کامل را داشته باشند ۰ 
 • 1393-12-21 - 15:31

  الهم احفظ قائدنا 
   این دعای هرنماز شب ماست
 • مجتبی ،
  1393-12-21 - 15:16

  جانم به فدای رهبری که همیشه در برابر رفتارهای قلدرمابانه ی مقامات آمریکایی و دلقک دوره گردشان نتانیاهو، پاسخ دندان شکن تقدیم می کنند.
  واقعیت این است که ما هم خیلی از حیله و مکر آنها نگرانیم.. 
 • حميد ،
  1393-12-21 - 14:57

  جانم فداي اين رهبرشجاع ودلسوز ومدبر
 • ali ،
  1393-12-21 - 14:52

  سلام انشاءالله اینبار متن کامل معظم له را منتشر کرده اید!
 • مجتبی نریمانی ،
  1393-12-21 - 14:40

  سید علی لب تر کند جان را فدایش میکنم.
  رهبر عزیزم تمام صحبت هایی که کردید درست و متین اما کجا بود ؛گوش شنوا!!!؟؟
  ما عاشق مبارزه با صهیونیست هستیم
  
 • محمد ،
  1393-12-21 - 14:31

  سلام 
  واقعا باید مواظب صورت وسیرت اسلام بود. وانشالله همه دوستداران اسلام در سراسر این سرزمین مقدس به فرمان رهبری عزیز, اینگونه باشند. 
  من فیلم سخنرانی نتانیاهو را دیدم واقعا این تعبیر دلقک برازنده ایشان است.مثل یک دلقک ادعاهای تصنعی درمی آورد. 
  موفق
 • م.ش ،
  1393-12-21 - 14:30

  آقا دلقکو خوب اومد
 • سید مهدی ،
  1393-12-21 - 12:48

  تشبیه نتانیاهو به دلقک واقعا بی نظیر بود، حقیقت هم همین است. زنده باد ایران اسلامی، زنده باد رهبر عزیزتر از جانم.ما عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم.
پیامک‌های این دیدار
 • رهبر انقلاب: اسلام‌هراسی نتیجه عکس میدهد و اسلام را در کانون پرسش مردم و جوانان دنیا قرار خواهد داد/ باید اسلام ناب را که اسلام طرفدار مظلوم و ضد ظالم، اسلام طرفدار عقلانیت و ضدقشریگری و تحجر، اسلام متعهد و حاضر در متن زندگی است معرفی کرد‬‌.
 • رهبر انقلاب: شخصیت، سوابق و لواحق آیت الله یزدی نشان میدهد که انتخاب ایشان برای ریاست خبرگان مناسب و بجاست/ یاد آیت الله مهدوی را که علاوه بر مجاهدات قبل و بعد از پیروزی انقلاب، مظهر یک روحانی اثرگذار و عالم عامل بودند، گرامی میداریم.
 • رهبر انقلاب: نامه سناتورهای امریکا نشانه فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام امریکاست/ دولتها طبق مقررات بین‌المللی به تعهدات خود پایبندند و با تغییر دولت در کشورها نقض تعهد نمیکنند‬‌.
 • رهبرانقلاب:مسئولین امریکا بمناسبت اینکه یک دلقک صهیونیست آنجا رفته و حرفهایی زده برای اینکه خود را کنار بکشند مطالبی گفتند اما ایران را هم متهم به تروریسم کردند/این حرف خنده آور و این اظهارات سخیف و مشمئزکننده است‬‌.
 • رهبرانقلاب:هر وقت به زمانی که برای پایان مذاکرات معین شده نزدیک میشویم لحن طرف مقابل بخصوص امریکاییها، تندتر، سختتر و خشن تر میشود/ این جزء شگردها و حیله های اینهاست.
 • رهبرانقلاب دردیدار اعضای مجلس خبرگان: تیمی که رئیس جمهور برای مذاکرات تعیین کردند افراد خوب،امین و دلسوزی اند که دارند برای صلاح کشور تلاش میکنند/ البته من نگرانم چون طرف مقابل اهل حیله‌گری، خدعه و خنجر از پشت زدن است‬‌
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی