news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکسفيلمفيلم
1393/06/17
وضعیت عمومی رهبر انقلاب اسلامی کاملا خوب و طبیعی است

مصاحبه با آقای دکتر مرندی، رئیس تیم پزشکی رهبر انقلاب درباره عمل جراحی ایشان

در پی عمل جراحی رهبر انقلاب اسلامی در صبح امروز (دوشنبه)، آقای دکتر مرندی که ریاست تیم پزشکی ایشان را بر عهده داشت، در مصاحبه‌ای ضمن ابراز رضایت کامل از عمل جراحی پروستات انجام‌شده  گفت: این عمل جراحی بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام شد و وضعیت عمومی رهبر انقلاب اسلامی کاملاً خوب و طبیعی  است.
دکتر مرندی همچنین افزود: عمل پروستات برای افراد در محدوده‌ی سنی سالمندی و حتی میانسالی، عمل رایجی است که در اغلب موارد نیاز به برداشتن پروستات به وجود می‌آید.
وی افزود: مدتی بود که این عارضه در رهبر انقلاب ایجاد شده بود و نظر پزشکان این بود که اکنون زمان مناسبی برای عمل است و رهبر معظم انقلاب نیز از نظر پزشکان معالج تبعیت کردند.
رئیس تیم پزشکی رهبر معظم انقلاب در خصوص فرآیند انجام عمل گفت: عمل مزبور صبح امروز و در مدت کمتر از نیم ساعت با بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی و بدون هرگونه عارضه‌ای انجام شد.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب در طول عمل  کاملا هوشیار بودند و صحبت می‌کردند و اکنون نیز در وضعیت خوبی قرار دارند و از بنده خواستند که سلامت ایشان را به مردم ابلاغ کنم.
دکتر مرندی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر انجام عمل ایشان در یک بیمارستان دولتی افزود: رهبر انقلاب تأکید داشتند که مزاحمتی برای سایر بیماران انجام نشود، لذا عمل صبح زود انجام شد.
آقای مرندی در پاسخ به سؤالی درباره‌ی زمان ترخیص رهبر معظم انقلاب از بیمارستان نیز گفت: معمولاً مراقبت‌های بعد از این عمل برای همه‌ی بیماران بین ۳ تا ۵ روز در بیمارستان انجام می‌شود و در خصوص ایشان نیز همین روند طی خواهد شد.
دکتر مرندی در ادامه گفت: پس از ترخیص نیز مانند همه‌ی بیماران، در دوره‌ی نقاهت، محدودیت‌های بعد از عمل از لحاظ میزان فشار کاری وجود دارد و ایشان اگرچه فردی فوق‌العاده پرکار هستند، اما باید به مدت چند هفته از فشار کاری خود کم و برخی کارها را نیز حذف کنند. البته اراده‌ی ایشان بر این است که هر چه زودتر به حالت طبیعی بازگردند.
رئیس تیم پزشکی رهبر انقلاب  همچنین از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در انجام عمل جراحی و همچنین از دعاهای خالصانه‌ی مردم ایران برای سلامتی رهبر معظم انقلاب قدردانی کرد.


 

پیامک‌های این دیدار
  • دکتر مرندی رئیس تیم پزشکی رهبر انقلاب ضمن اعلام رضایت کامل از عمل جراحی گفتند: وضعیت عمومی رهبر انقلاب کاملا خوب و طبیعی است و از بنده خواستند که خبر سلامت ایشان را به مردم ابلاغ کنم/ این عمل طی نیم‌ساعت بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی صورت گرفت.
  • حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهوری دقایقی پیش با حضور در بیمارستان از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عیادت کردند.
  • رهبر انقلاب در مصاحبه با واحد مرکزی خبر پیش از عمل جراحی موفقیت‌آمیز: یک عمل خیلی معمولی و عادی است/ جای نگرانی نیست. این به معنای آن نیست که مردم دعا نکنند لیکن ان‌شاءالله جای نگرانی نیست.
  • تکمیلی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل عارضه‌ی پروستات صبح امروز (دوشنبه) در یکی از بیمارستان‌های دولتی تحت عمل جراحی قرار گرفتند که بحمدالله این عمل با موفقیت به پایان رسید.
  • رهبر معظم انقلاب صبح امروز تحت عمل جراحی قرار گرفتند و بحمدالله عمل با موفقیت به پایان رسید.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی