news/content
1393/05/07

دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار صدها نفر از مسئولان و قشرهای مختلف مردم و سفیران و کارداران کشورهای اسلامی در ایران، همه‌ی مسلمانان را به یاری مظلومان فلسطین فراخواندند و تأکید کردند: جهان اسلام با کنار گذاشتن اختلافات، از همه‌ی توان خود برای تأمین نیازهای مردم غزه استفاده کند و ضمن مقابله با جنایات بی‌شرمانه‌ی صهیونیست‌ها، از حامیان آنها -به‌ویژه آمریکا و انگلیس- تنفر و برائت جوید.
ایشان با تبریک عید سعید فطر به همه‌ی ملت‌های مسلمان، این عید را عید امت واحده خواندند و افزودند: متأسفانه بر خلاف تعالیم و معارف اسلامی، امروز انگیزه‌های سیاسی و قدرت‌طلبانه، امت اسلامی را دچار تفرقه کرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با دعوت از مسئولان کشورهای اسلامی برای عبور از این‌گونه انگیزه‌ها و تشکیل امت واحده و مقتدر و توانا تأکید کردند: اگر قدرت‌طلبی‌ها، وابستگی‌ها و فسادها نتواند جهان اسلام را از هم جدا کند، در این صورت هیچ قدرت مستکبری جرأت تجاوز و تعرض به کشورهای اسلامی و یا باج‌گرفتن از دولت‌های اسلامی را نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی گستاخی صهیونیست‌ها در قتل‌عام غزه را از نتایج تفرقه‌‌ی دنیای اسلام خواندند و خاطرنشان کردند: سانسور پنهان در غرب اجازه نمی‌دهد ملت‌های غربی از عمق حوادث غزه مطلع شوند، اما این جنایات به گونه‌ای فجیع و دلخراش است که انعکاس حتی بخشی از آن در رسانه‌های غربی، ملت‌های غیر مسلمان را تکان داده و به خیابان‌ها کشانده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  با اشاره به تنهایی مردم بی‌پناه غزه افزودند: پیام روشن ما به دولت‌های اسلامی این است که بیایید به یاری مظلوم برخیزیم و نشان دهیم که جهان اسلام در مقابل ظلم و ستم  آرام نمی‌نشیند.
رهبر انقلاب افزودند: برای تحقق این هدف باید همه‌ی دولت‌های اسلامی از اختلاف نظرهای سیاسی و غیر سیاسی صرف نظر کنند و همه با هم، به کمک مظلومانی بشتابیم که در چنگال گرگ خونریز صهیونیست در حال دست و پا زدن هستند.
ایشان در همین زمینه قرار گرفتن دو وظیفه‌ی اساسی در دستور کار جهان اسلام را ضروری خواندند؛ نخست فراهم کردن امکانات حیاتی برای مردم غزه و دوم، عکس‌العمل قوی و مناسب در مقابل رژیم آدمکش صهیونیست و حامیانش.
رهبر انقلاب با اشاره به نیاز مبرم مردم مقاوم و رنجدیده‌ی غزه به غذا، آب، دارو، امکانات بیمارستانی و بازسازی منازلشان افزودند: این ملت برای دفاع از خود، به سلاح نیز احتیاج دارد.
رهبر انقلاب بار دیگر خطاب به دولت‌های اسلامی گفتند: بیایید برای کمک‌رسانی به مردم غزه و غلبه بر موانعی که صهیونیست‌ها در این راه ایجاد می‌کنند، همراه و همدست شویم و به وظایف دینی و انسانی خود عمل کنیم.
ایشان مقابله و معارضه با عاملان ظلم تاریخی غزه را وظیفه‌ی دوم جهان اسلام خواندند و افزودند: جانیان صهیونیست و حامیانشان برای آدمکشی حیرت‌آور و کودک‌کشی نفرت‌انگیز در غزه، بی‌شرمانه توجیه و استدلال می‌آفرینند که این اوج خباثت و بی‌حیایی آنان را نشان می‌دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حمایت آشکار مستکبران و از جمله آمریکا و انگلیس و نیز تأیید تلویحی یا آشکار مجامع بین‌المللی و از جمله سازمان ملل را از فجایع صهیونیست‌ها، مشارکت و همدستی در جنایات رژیم خونخوار خواندند.
ایشان افزودند: ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی موظفند از همدستان و حامیان جانیان حاکم بر تل آویو، ابراز برائت و تنفر کنند و در صورت امکان  با آنها برخورد اقتصادی–سیاسی نمایند.
رهبر انقلاب  با تجلیل از عزم راسخ ملت ایران در حمایت صریح از مردم غزه و ایستادگی در مقابل تجاوز و خباثت افزودند: در جمعه‌ی آخر ماه رمضان، صدای بلند حمایت از مظلوم، از ایران به گوش جهانیان رسید و این ملت علاوه بر این‌گونه حمایت‌ها، هر کار دیگری از عهده‌اش برآید، با استواری تمام انجام خواهد داد.


در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی -رئیس‌جمهور- با تبریک عید سعید فطر، این عید را عید فطرت انسانی و بالاترین عید مسلمانان خواند.
رئیس‌جمهور به حوادث غزه اشاره و تأکید کرد: روزه‌داری با رذائل اخلاقی و یا سکوت در برابر جنگ‌طلبان و جنایتکاران نمی‌سازد.
آقای روحانی منطقه و دنیای اسلام را درگیر دو غده‌ی چرکین دانست و گفت: غده‌ی چرکین صهیونیستی این روزها سر باز کرده و سرزمین زیتون را به خاک و خون و به سرزمین قطعات پیکرهای کودکان مظلوم تبدیل کرده است.
وی با اشاره به این‌که غده‌ی چرکین دیگری نیز به نام «اسلام، دین، خلافت و امارت» آدمکشی و مسلمان‌کشی می‌کند، خاطرنشان کرد: همه‌ی تحلیل‌ها می‌گویند که ریشه‌ی هر دو غده یک‌ جا است.
رئیس‌جمهور  حوادث غزه را جنایت علیه بشریت خواند و تأکید کرد: همه‌ی مجامع و سازمان‌های بین‌المللی که از انسان دم می‌زنند، باید محاکم و داوری‌های بین‌المللی را برای محاکمه‌ی جنایتکارانی که روز‌به‌روز ماهیت خبیث آن‌ها برای جهانیان آشکارتر می‌شود، آماده کنند.
آقای روحانی افزود: برای حل این معضلات  راهی جز وحدت دنیای اسلام، تبیین اسلام رحمانی و فاصله‌گرفتن از جمود و تحجر نداریم.
رئیس‌جمهور  راهبرد جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان را  صلح و عدالت و در دنیای اسلام، برادری و اتحاد و ایجاد امت واحده‌ی اسلامی خواند و خاطرنشان کرد: آنهایی که خواب تضعیف اسلام و مسلمین را دیده‌اند، این آرزو را به گور خواهند برد.
رئیس‌جمهور در پایان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با همه‌ی توان و امکاناتش برای ایجاد ثبات و امنیت، جلوگیری از کشتار و خونریزی و ایجاد صلح عادلانه در منطقه تلاش می‌کند و جهان اسلام  -به یاری حق- با بیداری و هوشیاری و وحدت، به پیروزی دست خواهد یافت.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب: هر کسی از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی که از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت کند شریک جرم آنهاست/ همه‌ی دنیای اسلام و دولت‌های اسلامی موظفند با آن‌ها معارضه و برخورد سیاسی و اقتصادی کنند.
  • رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی: امروز فلسطینی‌ها به مایحتاج زندگی و سلاح و امکانات احتیاج دارند. ما به دولت‌های مسلمان از همین‌جا که سفرای کشورهای اسلامی هم حضور دارند می‌گوئیم بیایید بر سر کمک‌رسانی به مردم غزه همدست شویم.
  • مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی ساعتی قبل با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. این دیدار به مناسبت عید سعید فطر انجام شد.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی