news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1392/08/20

دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی  صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج امسال، حج را یک هدیه‌ی الهی و ظرفیتی تمام‌نشدنی در ایجاد تفاهم حول نیازهای مشترک دنیای اسلام خواندند و تصریح کردند: یکی از گرفتاری‌های بزرگ امروز دنیای اسلام -گرفتاری تحمیلی، عمدی و خباثت‌آور- برافروختن آتش اختلافات امت اسلامی و فرقه‌های مذهبی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم توجه به حساسیت‌ها و اقتضائات زمانی برای استفاده از ظرفیت عظیم حج، خاطرنشان کردند: دستگاه استکبار و استعمار تجربه‌ی زیادی در آتش‌افروزی‌های مذهبی دارد و در شرایط کنونی باید ظرفیت حج در مقابل این توطئه فعال شود.
ایشان همچنین افزودند: تقابل فرقه‌های مذهبی به شیعه و سنّی محدود نخواهد شد و اگر دشمنان اسلام بتوانند این تقابل‌ها را نهادینه کنند، به جان هم انداختن فرقه‌های درون اهل سنّت و شیعه در دستور کار آنان قرار می‌گیرد.
رهبر انقلاب  فرصت ایجاد تفاهم در خصوص خواست‌ها و نیازهای مشترک دنیای اسلام را یکی دیگر از ظرفیت‌های بی‌نظیر حج خواندند و تأکید کردند: بسیاری از ظرفیت‌های حج هنوز ناشناخته است و باید از صاحبان فکر و اندیشه برای کشف و شناسایی این ظرفیت‌های جدید استفاده کرد.
ایشان با تشکر از زحمات دست‌اندرکاران حج امسال و ارائه‌ی خدمات صحیح و منطقی به زائران، اظهار امیدواری کردند که نعمت بزرگ و ظرفیت تمام‌نشدنی حج  بیش از گذشته در خدمت دنیای اسلام قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر –نماینده‌ی ولیّ فقیه و سرپرست حجاج ایرانی- در گزارشی، مجموعه‌ی اقدامات بعثه‌ی مقام معظّم رهبری در زمینه‌های فرهنگی، معنوی و بین‌المللی حج را بیان کرد.
در ادامه نیز آقای اوحدی -رئیس سازمان حج و زیارت- گزارشی از عملکرد بخش اجرایی و عملیاتی حج امسال و نحوه‌ی رسیدگی به کاروان‌های اعزامی ارائه کرد.

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب در دیدار دست اندرکاران حج: دستگاه استکبار و استعمار تجربه زیادی در آتش افروزی های مذهبی دارد و در شرایط کنونی باید ظرفیت حج در مقابل این توطئه فعال شود.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی