news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1392/06/04

دیدار سلطان قابوس -پادشاه عمان- با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  پیش‌ازظهر امروز در دیدار سلطان قابوس -پادشاه کشور عمّان- و هیأت همراه او، با اشاره به روابط دوستانه و گرم ایران و عمان و سابقه‌ی خوبی که از کشور و دولت عمان در ذهن ملت ایران وجود دارد، تأکید کردند: زمینه‌های متعددی برای گسترش بیش‌از‌پیش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در بخش گاز وجود دارد.
ایشان کشور عمان را یک همسایه‌ی خوب و حقیقی برای جمهوری اسلامی ایران برشمردند و در خصوص مسائل منطقه افزودند: منطقه اکنون در شرایط حساس و خطیری قرار گرفته که نیازمند هماهنگی بیشتر دو کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی، شرایط منطقه را در معرض بحران توصیف کردند و گفتند: علت اصلی وضعیت فعلی منطقه، دخالت‌های گوناگون از بیرون منطقه است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از مسائل خطرناک در منطقه را دخالت‌دادن مسائل دینی، فرقه‌ای و مذهبی در اختلاف‌های سیاسی کشورها دانستند و افزودند: متأسفانه با حمایت برخی کشورهای منطقه، یک گروه تکفیری شکل گرفته که با همه‌ی گروه‌های مسلمان درگیر است، اما حامیان این جریان باید بدانند که این آتش، دامان آنها را نیز خواهد گرفت.
ایشان با تأکید بر این که رژیم صهیونیستی نیز یک تهدید دائمی در منطقه و مورد حمایت همه‌جانبه‌ی آمریکا است، خاطرنشان کردند: رژیم فاسد صهیونیستی با دارا بودن انبارهای گسترده‌ی سلاح‌های کشتار جمعیِ بسیار خطرناک، تهدیدی جدی برای منطقه است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: منطقه نیازمند امنیت عمومی است و این هدف مهم تنها با اعلام ممنوعیت واقعی سلاح‌های کشتار جمعی در منطقه محقق خواهد شد.

در این دیدار که آقای روحانی -رئیس‌جمهور- نیز حضور داشت، سلطان قابوس با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، روابط ایران و عمان را با توجه به پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو کشور، بسیار خوب خواند و گفت: در مذاکرات با رئیس‌جمهور ایران، زمینه‌های گسترش بیشتر روابط در بخش‌های مختلفی از جمله اقتصادی، ترانزیتی و به‌ویژه در حوزه‌ی گاز بررسی شد.
وی با تأیید سخنان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر شرایط حساس و خطیر منطقه و تهدید رژیم صهیونیستی تأکید کرد: برون‌رفت از شرایط کنونی نیازمند درنظرگرفتن مصالح مردم منطقه و همکاری کشورهای منطقه است.

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب دردیدار پادشاه عمان:علت اصلی وضع فعلی منطقه،دخالتهای گوناگون از بیرون منطقه است/حامیان جریان تکفیری باید بدانند که این آتش،دامان آنها را نیز خواهد گرفت.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی