news/content
1392/05/18

دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم، با اشاره به حوادث و اختلافات تحمیلی از سوی بیگانگان در برخی کشورهای اسلامی، «ایمان» و «اتحاد کلمه» را دو عامل مقاومت ملت‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان خواندند و تأکید کردند: به فضل پروردگار و با روحیه‌ی ایمان و وحدت مردم ایران، تیرهای زهرآگین اختلافات هیچ‌گاه در ملت اثر نکرده و با اعتماد و حسن ظن به وعده‌های الهی، پیشرفت‌های مستمر جزء ذات حرکت ملت ایران شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک عید سعید فطر به آحاد ملت، یک ماه روزه‌داری و اعمال عبادی اقشار مختلف مردم و روح توسل و ذکر در کشور را زمینه‌ساز نزول و جلب رحمت الهی دانستند و افزودند: لازم است مسئولین محترم و مجموعه‌ی تازه‌نفسی که مسئولیت‌های کشور را برای پیشبرد امور، با ثبات قدم و عزم و اراده‌ی راسخ بر عهده گرفته‌اند، در طول راه دشوار مسئولیت، از سلاح ذکر و توسل و اعتماد به خداوند متعال بهترین استفاده را بکنند.
ایشان همچنین خاطرنشان کردند: مسئولین سطوح بالا، کارهای سنگین، وظایف مهم و حقوق عمومی مردم را با جلب کمک الهی به‌خوبی می‌توانند انجام دهند و هیچ مشکل غیر قابل حلی وجود نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی لازمه‌ی دریافت هدایت و لطف الهی و امیدواربودن به یاری خداوند را به‌صحنه‌آوردن همه‌ی موجودی و توان و تلاش دانستند و افزودند: نمی‌شود با تنبلی و کارنکردن به رحمت خداوند امیدوار بود و باید از تمام فکر، تدبیر، نیروی جسمانی و امکانات عظیم نیروی انسانی کشور استفاده کرد.
ایشان با اشاره به برخی افراد که در مقاطعی از سال‌های پس از انقلاب اسلامی در اثر نزدیک‌بینی یا ضعف در حسن ظن به وعده‌های الهی، دچار یأس می‌شدند، تأکید کردند: در همان مقاطع بارها نصرت خداوند شامل حال ملت ایران شد و امروز نیز ملت و کشور نسبت به همه‌ی دوره‌های گذشته  در نقطه‌ی مقدم قرار دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: ایران اسلامی روزبه‌روز پیشرفت کرده و خواهد کرد و پیشرفت جزء ذات حرکت ملت ایران شده است.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، به مشکلات بزرگ برخی کشورهای اسلامی در منطقه‌ی غرب آسیا و منطقه‌ی شمال آفریقا اشاره کردند و افزودند: این مشکلات غالباً تزریق‌شده و تحمیل‌شده از سوی بیگانگان است و راه علاج و خلاصی از حوادث و اختلافات موجود نیز این است که خود ملت‌ها با حکمتِ نخبگان و هدایت پیشوایان و عقلای خود تصمیم بگیرند و دخالت‌های مغرضانه‌ی بیگانگان و تزریق نفاق و دودلی در بین مردم متوقف شود.
ایشان در ادامه، اثرنکردن توطئه‌ی اختلاف‌افکنی جبهه‌ی استکبار علیه ملت ایران را مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: در ایران، مذاهب و اقوام گوناگون در کنار یکدیگر و دست در دست هم و گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در مسائل مختلف با وحدت و همدلی حرکت کرده و توطئه‌ی اختلاف‌افکنی‌های مذهبی و قومی و سیاسی در مقابل روحیه‌ی ایمان و اتحاد و انسجام و وحدت ملت، هیچ کاربرد و اثری نداشته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «ایمان به خدا» و «اتحاد کلمه» را دو عامل تولید قدرت مقاومت و پایداری ملت‌ها در مقابل تیرهای زهرآگین اختلافات برشمردند و خطاب به مسئولان، نخبگان سیاسی و برجستگان دینی تأکید کردند: هرچه می‌توانید، بر روی تقویت «ایمان» و «اتحاد و انسجام ملت» تکیه کنید و ای‌کاش مسئولان سیاسی و فرهنگی کشورهای اسلامی درگیر حوادث و مشکلات نیز به این نقطه توجه مضاعف می‌کردند.

پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی -رئیس‌جمهور- با تبریک عید سعید فطر، این عید را عید ایستادگی و پایداری و تهذیب نفس خواند و با تشکر از همه‌ی ملت ایران برای حرمت‌داری این ماه مبارک افزود: رمضان، ماه وحدت است که همه‌ی ملت‌ها با مناسکی واحد پیوند خود را محکم‌تر می‌کنند.
رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که رنج و خستگی کشورهای مسلمان به‌ویژه کشورهایی که امروز با دخالت خارجی دچار رنج مضاعف شده‌اند، برطرف شود و عیدانه‌ی آنها در این عید بزرگ، رهایی از مشکلات به‌وجودآمده باشد.
دکتر روحانی با بیان این‌که ماه مبارک رمضان، ماه غفران و رحمت واسعه‌ی الهی نیز هست، افزود: لازم است به برکت این ماه، دل‌ها را پاک کنیم و محبت‌ها را گسترش دهیم.
رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت افزایش قدرت ملی، قانون‌گرایی را زمینه‌ای برای انسجام و وحدت ملی خواند و اظهار امیدواری کرد که دولت یازدهم با کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی بتواند خدمت خود را هرچه زودتر به ملت شریف ایران آغاز کند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • رهبر انقلاب امروز در دیدار با مسئولان نظام: توصیه ام به مسئولان کشور و نخبگان سیاسی و دینی و کسانی که نفوذ کلام دارند این است که تا جایی که میتوانند بر روی اتحاد و انسجام ملت ایران تکیه کنند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی