news/content
1392/04/19

محفل انس با قرآن در حضور رهبر انقلاب

هم‌زمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، عصر امروز (چهارشنبه) به مدت بیش از سه‌ونیم ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد.
در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، حافظان، قاریان و اساتید قرآنی، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کردند و گروه‌های جمع‌خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی در این مراسم، تلاوت و تجوید و حفظ قرآن را مقدمه‌ی رسیدن به جامعه‌ی قرآنی مطلوب دانستند و تأکید کردند: باید در جامعه‌ی اسلامی هدایت قرآنی و سبک زندگی اسلامی حاکم باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرائت و حفظ قرآن را زمینه‌ساز فهم قرآن و تخلق به اخلاق قرآنی دانستند و افزودند: باید فرهنگ جامعه‌ی اسلامی منطبق با اخلاق قرآنی و دستورهای معصومین (علیهم‌السلام) باشد.
ایشان با اشاره به برخی تلاش‌ها برای متأثرکردن فرهنگ و سبک زندگی و روابط اجتماعی جامعه از فرهنگ غربی خاطرنشان کردند: تبعیت اکثریت مردم دنیا از فرهنگ غرب ملاک و دلیلی برای تبعیت از این فرهنگ در جامعه‌ی اسلامی نیست.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در جامعه‌ی اسلامی بایستی هدایت و معیارهای قرآنی مورد تبعیت قرار گیرند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: دین، عقل سلیم و گفتار معصومین (علیهم‌السلام) معیارهای قرآنی هستند که باید در جامعه‌ی اسلامی ملاک پیروی و تبعیت باشند.
ایشان با اظهار خرسندی از توجه بیش از پیش جوانان و علاقمندی آنان به قرآن و تلاوت و حفظ آن خاطرنشان کردند: همه‌ی آحاد جامعه باید با قرآن ارتباط برقرار کنند، زیرا قرائت و فهم قرآن مقدمه‌ی تدبّر در آن است.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب امروز در محفل انس با قرآن کریم:این جلسه و آموزش قرآن همه مقدمه ای است برای آنکه با قرآن انس گرفت/ همه آحاد جامعه باید با قرآن ارتباط بگیرند و آن را بفهمند و در قرآن تدبر کنند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی