news/content
1392/03/17

دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب

همزمان با عید مبعث و سالروز بعثت پیامبر مکرّم اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله، مسئولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار ضمن تبریک عید مبعث، مهم‌ترین وظیفه‌ی امت اسلامی را در شرایط کنونی، هوشیاری و شناخت نقشه‌ی راه خود و همچنین نقشه‌های دشمنان دانستند و تأکید کردند: طراحی اصلی دشمن ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان است. بنابراین ضروری‌ترین نیاز دنیای اسلام، اتحاد و اتفاق، و همکاری و همدلی است.
ایشان با اشاره به مزاحمت‌ها و معارضه‌هایی که همواره در مقابل پیامبران الهی و دعوت به حق آنها وجود داشته است، افزودند: این مخالفت‌ها و مقابله‌ها در برابر دعوت پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله، سنگین‌تر و همه‌جانبه‌تر بود و تا آخر عمر شریف آن حضرت به شکل‌های مختلف ادامه داشت.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که امروز نیز در مقابل ندای اسلام معارضه و دشمنی وجود دارد، خاطرنشان کردند: بعد از آن که دعوت‌های غیر الهی اعم از دعوت مکاتب مارکسیسم و لیبرالیسم، نتوانستند سعادت بشریت را تأمین کنند، امروز دل‌ها و نگاه‌ها متوجه اسلام است. بنابراین دشمنی با اسلام به عنوان کانون اندیشه‌ی عدالت‌خواهی و کرامت انسان، سنگین است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اهانت به پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله را نمونه‌ای از این دشمنی‌ها دانستند و افزودند: نمی‌توان باور کرد که اهانت به اسلام و اسلام‌ستیزی در دنیا، بدون طراحی سرویس‌های اطلاعاتی قدرت‌ها و حمایت مالی آنها باشد.
ایشان با تأکید بر این که برخی رفتارها و اقدامات مسلمانان همچون جمودها و تحجرها، بهانه‌ی اسلام‌ستیزی را به قدرت‌های سلطه‌گر می‌دهد، گفتند: مسلمانان باید دعوت به اسلام را با صراحت و شجاعت، و صداقت و عدالت انجام دهند تا دل‌ها را به سوی خود جذب کند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسلمانان باید در مقابل دشمنی‌ها با پیام اسلام بایستند؛ همان‌گونه که پیامبر اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله و همه‌ی مؤمنان به اسلام در طول تاریخ ایستادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم بصیرت امت اسلامی و شناخت نقشه‌ی راه مسلمانان و نقشه‌ی راه دشمن را بسیار ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نقشه‌ی اصلی دشمن ایجاد اختلاف میان مسلمانان و تحریم تعصب‌های مذاهب مختلف اسلامی علیه یکدیگر است تا توجه امت اسلامی از کانون اصلی دشمنی، یعنی سرمایه‌داری فاسد و صهیونیسم غاصب و قسی‌ّالقلب منحرف شود.
ایشان تأکید کردند: امت اسلامی اعم از ملت‌ها، سیاستمداران و روشنفکران باید این نقشه‌ی راه دشمن را بشناسند تا بتوانند در مقابل آن تدبیر کنند و دچار عملکرد اشتباه نشوند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: قدرت‌های سلطه‌گر می‌خواهند با ایجاد اختلاف میان مسلمانان، آنان را از مسائل اصلی خود و همچنین پیشرفت مورد نیاز، غافل کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: غربی‌ها در گذشته، از طریق استعمار این هدف را دنبال می‌کردند و اکنون با ایجاد اختلاف میان مسلمانان به دنبال این هدف هستند.
ایشان تأکید کردند: البته غربی‌ها با شعارهای طرفداری از حقوق بشر و حمایت از دموکراسی نخواهند توانست لکه‌ی ننگ استعمار را از دامان خود پاک کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی سخنان خود گفتند: با توجه به نقشه‌ی راه دشمن، مسلمانان باید با بصیرت و شناخت دشمن و نقشه‌های آنان، نقشه‌ی راه خود را که همان اتحاد و اتفاق و همکاری و همدلی است، به‌درستی بشناسند.

در ابتدای این دیدار که رؤسای قوای مقننه و قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند، آقای احمدی‌نژاد -رئیس‌جمهور- با تبریک سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام، نبیّ مکرّم اسلام را گنجینه‌ی علم و اسرار خداوند متعال خواند و با اشاره به خصایل پیامبر گرامی اسلام افزود: رسالت اصلی حضرت محمد مصطفی صلّی‌الله‌علیه‌وآله هدایت بشر بود و در این مسیر، متحمل سختی‌های زیادی شد.
وی افزود: هدف رسالت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام  اتمام مکارم اخلاق، مخاطب پیام او همه‌ی بشریت و گستره‌ی رسالت او همه‌ی جهان برای کمال‌یافتن انسان بود.
رئیس جمهور، انقلاب عظیم ایران به رهبری امام را دعوت به راه پرافتخار و سعادت‌آفرین انبیاء الهی دانست و گفت: استقرار کامل توحید و عدالت در جهان بر اساس وعده‌ی حق خداوند با ظهور آخرین ذخیره‌ی الهی یعنی امام عصر (عج) محقق خواهد شد.

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب:امروز بعد از آنکه دعوتهای غیرالهی و مادی نشان دادند که نمیتوانند سعادت بشر را تامین کنند،دلها به سمت اسلام رفته است/هرجا فریاد عدالتخواهی بلند میشود این صدای اسلام است.
  • رهبرانقلاب امروز در دیدار جمعی از مسئولین:غربیها میخواهند مسلمانان را به یکدیگر مشغول کنندتا ملتهای مسلمان از پیشرفت ومسائل اصلی خود غافل بمانند/امروز برای مسلمانان اتحاد وهمدلی ضروریترین مسئله است.
  • مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی صبح امروز و به مناسبت مبعث حضرت محمد صلوات‌الله‌علیه‌وآله با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی