news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
نسخه قابل چاپ
1392/01/28

دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان ارتش و خانواده‌های آنان با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) در آستانه‌ی ۲۹ فروردین -روز ارتش جمهوری اسلامی ایران- در دیدار جمعی از فرماندهان، کارکنان منتخب و اعضای پایگاه‌های بسیج شهرک‌های سازمانی و همچنین تعدادی از خانواده‌های ارتشیان،  ارتش جمهوری اسلامی ایران را مایه‌ی افتخار و ارتشی مردمی، علمی، اعتقادی، دارای ابتکارات گوناگون و آزموده‌شده خواندند و با اشاره به غیر منطقی‌بودن جبهه‌ی استکبار به سرکردگی آمریکا تأکید کردند: امروز تمدن غرب به واسطه‌ی تناقض‌ها، بی‌منطقی‌ها، زورگویی‌ها و بی‌اعتنایی به اصول انسانی در معرض سقوط و سرنگونی قرار گرفته است.
فرمانده کل قوا در این دیدار در تشریح ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مردمی‌بودن ارتش اشاره کردند و افزودند: در نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتش به دلیل فداکاری و مجاهدت و نه به دلیل زورگویی و قدرت، مورد تکریم مردم و دارای پشتوانه‌ی مردمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص علمی‌بودن ارتش خاطرنشان کردند: پیشرفت‌ها و گستره‌ی کارهای علمی و پژوهشی نیروهای مسلح از جمله ارتش در زمینه‌ی صنایع دفاعی و الکترونیکی حیرت‌آور و غیر قابل مقایسه با قبل از انقلاب اسلامی و حتی سال‌های اول انقلاب است.
ایشان تأکید کردند: همه‌ی این پیشرفت‌ها در شرایطی به‌ دست آمده است که بدخواهان ملت ایران در دادنِ کمترین امکانات بخل ورزیدند، اما جوشش درونی استعدادهای جوانان و فرزندان این ملت، شگفتی آفرید.
رهبر انقلاب اسلامی  با اشاره به ویژگی دینی و اعتقادی‌ بودن ارتش، افزودند: انجام کار بر اساس احساس تکلیف و تعمیق روحیه‌ی دینی و انقلابی موجب شده است که ارتش جمهوری اسلامی ایران به یک ارتش متعهد و پایبند به اعتقادات و ارزش‌ها تبدیل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  تأکید کردند: چنین ارتشی قطعاً در هر امتحانی سربلند بیرون خواهد آمد.
فرمانده کل قوا  آزموده‌بودن ارتش به دلیل حضور سرافرازانه در ۸ سال دفاع مقدس را یکی دیگر از امتیازات ارتش برشمردند و خاطرنشان کردند: ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیات گوناگون در دوران دفاع مقدس نقشی برجسته داشت و کارهای بزرگی انجام داد.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به ارتشیان گفتند: به ارتشی‌بودن خود افتخار کنید و همت خود را، حفظ و تقویت این ویژگی‌های ممتاز قرار دهید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رویکرد متفاوت نیروهای مسلح ایران در مقایسه با ارتش‌های دنیا افزودند: ارتش، سپاه و بسیج  یک فرهنگ و جهت‌گیری جدیدی را به دنیا عرضه کرده‌اند که الگوی بدیعی در مقابل جهت‌گیری استعماری و سلطه‌گرانه‌ی بیشتر ارتش‌های دنیا است.

ایشان در خصوص روحیه‌ی سلطه‌گری مجموعه‌های نظامیِ جبهه‌ی استکبار و به‌ویژه آمریکا خاطر نشان کردند: این مجموعه‌‌های نظامی در هر جایی که حضور پیدا می‌کنند، مایه‌ی فساد اخلاقی و فشار بر مردم و کشتار آنان هستند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر مخالفت با وسائل کشتار جمعی افزودند: بر خلاف این ادعا، هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، کودکان و زنان و مردم بیگناه افغانستان و پاکستان را قتل عام می‌کنند و تروریست‌های مورد حمایتِ آشکار و پنهان آمریکا نیز در عراق و سوریه، مردم را می‌کشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  در تبیین تناقض‌گویی‌های آمریکا خاطر نشان کردند: آمریکا و دیگر مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار مردم بی‌گناه پاکستان، افغانستان، عراق و سوریه سکوت می‌کنند، اما بعد از چند انفجار در آمریکا، همه‌ی دنیا را پر از جنجال می‌کنند.
ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران به پیروی از منطق اسلام با هرگونه انفجار و کشتار مردم بی‌گناه -چه در بوستون آمریکا و چه در پاکستان، افغانستان، عراق و سوریه- مخالف است و آن‌ را محکوم می‌کند.
ایشان افزودند: رفتار آمریکا و دیگر مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار مردم بی‌گناه، متناقض است و بر همین اساس معتقدیم که آمریکا و جبهه‌ی مقابل جمهوری اسلامی ایران، غیر منطقی هستند.
https://farsi.khamenei.ir/ndata/news/22111/smpl.jpg
دولتمردان آمریکا غیرمنطقی هستند!
مشاهده‌ی اینفوگرافیک

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: به دلیل این تناقض‌ها، بی‌منطقی‌ها، زورگویی‌ها و بی‌اعتنایی‌ها به اصول انسانی، تمدن غرب در معرض سقوط و سرنگونی قرار گرفته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این چگونه منطقی است که اگر کودکان و زنان در افغانستان و پاکستان به‌وسیله‌ی آمریکایی‌ها کشته شوند و در عراق و سوریه نیز تروریست‌های مورد حمایت آمریکا، غرب و صهیونیست‌ها، فاجعه‌آفرینی کنند، اشکالی نداشته باشد، اما اگر انفجاری در آمریکا یا یک کشور غربی روی دهد، همه‌ی دنیا باید هزینه‌ی آن را بپردازند؟
ایشان تأکید کردند: این روحیه و تفکر آمریکا و غرب که خود را «تافته‌ی جدابافته» از دیگران می‌دانند، عامل سرنگونی و زوال روزافزون آن‌هاست.

رهبر انقلاب اسلامی  با اشاره به اندیشه‌های منطقی حاکم در نظام جمهوری اسلامی خاطر نشان کردند: این اندیشه‌های منطقی، پایه‌های یک تمدن عمیق و ماندگار است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود  از فداکاری‌ها، همدلی‌ها و همراهی‌های همسران، خانواده‌ها و فرزندان ارتشیان تجلیل کردند و افزودند: خانواده‌های محترم ارتشیان باید همواره به داشتن چنین مردانی احساس عزت و افتخار کنند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرلشکر صالحی -فرمانده‌ی کل ارتش- گزارشی از توانایی‌ها و آمادگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد.
 
در ابتدای این دیدار، تعدادی از جانبازان ارتش جمهوری اسلامی از نزدیک با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی