news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسصوتصوت
1391/11/28

دیدار مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، صبح امروز (شنبه) در دیدار بسیار پرشور هزاران نفر از مردم تبریز و آذربایجان شرقی، در سخنانی بسیار مهم به تشریح رفتار و گفتار غیر منطقی دولتمردان آمریکا در بحث مذاکره و تبیین رفتار منطقی ملت و نظام اسلامی در این زمینه پرداختند. ایشان با تجلیل مجدد از حضور پرشکوه و عزتمند ملت در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، نکاتی را در باب مذاکره با آمریکا و نیز مسأله‌ی اخیر اتفاق‌افتاده در مجلس بیان کردند.
در این دیدار که در آستانه‌ی سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶ انجام گرفت، رهبر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای آن قیام، دین و ایمان دینی را معیار و ملاک و راهنمای حرکت ملت ایران دانستند و افزودند: نمونه‌ی بارز تبلور این حقیقت، مبارزات مردم آذربایجان در ۱۵۰ سال اخیر است که همواره با پشتوانه‌ی ایمان دینی و پافشاری بر آن بوده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که علت اصلی متزلزل‌نشدن ملت ایران در مقابل فشارهای قدرت‌های جهانی و از جمله تحریم‌ها، ایمان دینی ملت ما بوده است، ‌ خاطرنشان کردند: آنها از چند ماه پیش تحریم‌هایی را که ادعای فلج‌کننده‌بودن آنها را داشتند، اِعمال و حتی چند روز قبل از ۲۲ بهمن نیز دور جدیدی از تحریم‌ها را وضع کردند تا اراده‌ی مردم را سست کنند، اما پاسخ ملت ایران این بود که راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، پرشورتر و گسترده‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.
ایشان افزودند: در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، همه از همه‌جا آمدند و حضور مردم همراه با روحیه‌ی بالا و چهره‌هایی خندان و شاداب بود و این حضور عظیم، چهره‌ی واقعی ملت را بار دیگر نشان داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که راهپیمایی ۲۲ بهمن در هر سال، همچون ضربه‌‌ی سهمگین و بهمنی بزرگ، بر سر دشمنان و مخالفان ملت ایران فرومی‌آید، خاطرنشان کردند: امسال نیز همین‌گونه شد.
ایشان با قدردانی مجدد از حضور پرشکوه و عزتمندانه‌ی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان کردند: اگر صد بار هم این تشکر تکرار شود، باز هم جا دارد و باید در مقابل این روحیه و بصیرت ملت ایران تعظیم کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در تحلیل شرایط کنونی تأکید کردند: دشمنان در مقابل ایمان، عزم راسخ، بصیرت، شجاعت و تحمل ملت ایران، در موضع انفعال قرار گرفته و بر همین اساس، حرکات غیر منطقی انجام می‌دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به رفتار و گفتار ‌دولتمردان آمریکایی، آنان را افرادی غیر منطقی، دارای حرف و عمل متناقض و روحیه‌ی زورگویانه دانستند و خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها توقع دارند که دیگران در مقابل حرف‌های غیر منطقی و زورگویی‌های آنها تسلیم شوند؛ همان‌طور که برخی تسلیم شده‌اند، اما ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی تسلیم‌شدنی نیست، زیرا منطق، توانایی و اقتدار دارد.
ایشان در تبیین مواضع و اقدامات غیر منطقی دولتمردان آمریکایی و دولت‌های غربیِ دنباله‌رو آنها، به بیان نمونه‌های عینی پرداختند و افزودند: آنها ادعا می‌کنند که متعهد به حقوق بشر هستند و پرچم حقوق بشر را در دنیا بلند کرده‌اند، اما درعمل بیشترین ضربه را به حقوق بشر می‌زنند و با فجایعی نظیر گوانتانامو و ابوغُرَیب و کشتار مردم افغانستان و پاکستان، بیشترین اهانت‌ها را به حقوق انسان‌ها می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از موارد غیر منطقی بودن آمریکایی‌ها و تناقض میان ادعا و عمل آنها را ادعای آنها مبنی بر مقابله با سلاح هسته‌ای برشمردند و افزودند: آمریکایی‌ها بر اساس این ادعا، یازده سال پیش، به عراق حمله کردند، اما بعدها مشخص شد این ادعا از اساس نادرست بوده است.
ایشان خاطرنشان کردند: دولتمردان آمریکایی با وجود این ادعا از رژیم شریر صهیونیستی و مجهز به سلاح هسته‌ای که دیگران را نیز تهدید می‌کند، حمایت می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی، ادعای تعهد به گسترش دموکراسی در دنیا را یکی دیگر از حرف‌های خلاف واقع مقامات آمریکایی دانستند و افزودند: آنها از یک طرف این ادعا را مطرح می‌کنند، اما از طرف دیگر، دائماً در حال تعارض و مقابله با ایران هستند که دارای روشن‌ترین و واضح‌ترین مردم‌سالاری‌ها در منطقه است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: آمریکایی‌ها در حالی مدعی حمایت از گسترش دموکراسی هستند که در همین منطقه، ‌ با وقاحت تمام از کشورهایی حمایت می‌کنند که حتی بوی دموکراسی را هم استشمام نکرده‌اند و مردم آنها برای یک بار نیز صندوق رأی و انتخابات را ندیده‌اند.
ایشان یکی دیگر از مصادیق تناقض میان حرف و عمل دولتمردان آمریکایی را ادعای آمادگی مذاکره با ایران به منظور حل مسائل میان دو کشور دانستند و افزودند: این ادعا در حالی مطرح می‌شود که امریکایی‌ها حرف‌های ناشایست و خلاف واقع را به نظام جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند و برای مقابله با ملت ایران، متوسل به تحریم و فشار می‌شوند.
رهبر انقلاب اسلامی سخنان چند روز پیش رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تلاش این کشور برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای به‌وسیله‌ی ایران را مورد اشاره قرار دادند و تأکید کردند: اگر ایران قصد ساخت سلاح هسته‌ای را داشت، آمریکا به هیچ وجه نمی‌توانست جلوی ملت ایران را بگیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران قصد ساخت سلاح هسته‌ای را ندارد و این تصمیم نیز به دلیل ناراحتی آمریکا نیست، بلکه بر مبنای یک عقیده و اعتقادی است که سلاح هسته‌ای را جنایت بر ضد بشریت می‌داند و ضمن آن‌که بر عدم تولید آن تأکید دارد، ‌ خواستار محو سلاح‌های هسته‌ای موجود در جهان نیز است.
ایشان تأکید کردند: ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر ساخت سلاح هسته‌ای به وسیله‌ی ایران، ‌یک تقلب در حرف‌زدن است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در موضوع هسته‌ای ایران، ‌بحث بر سر سلاح هسته‌ای نیست، ‌ بلکه آنها می‌خواهند مانع حق قطعی و مسلّم ملت ایران در غنی‌سازی هسته‌ای و استفاده‌ی صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای شوند که البته در جلوگیری از ملت ایران موفق نخواهند شد و این ملت کار خود را بر اساس حق صریح خود انجام خواهد داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: تلاش برای تضییع حقوق ملت ایران، نمونه‌ای آشکار از غیر منطقی بودن امریکایی‌ها است و بر همین اساس، با طرف غیر منطقی و زورگو نمی‌توان با اتکاء به منطق حرف زد.
ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران در طول ۳۴ سال گذشته، در قضایای مختلف جهانی، به‌روشنی دریافته است که طرف مقابل او کیست، چگونه رفتار می‌کند و چگونه باید با او برخورد کرد.
رهبر انقلاب با اشاره به این‌که آمریکایی‌ها در بحث مذاکره، با تکیه به شبکه‌ی خبری رسانه‌ای تحت تسلط صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها، به دنبال فریب‌دادن افکار عمومی جهان، ‌ منطقه و ایران هستند، افزودند: شبکه‌ی رسانه‌ای جهانی حرف‌های ما را یا منعکس نمی‌کند و یا ناقص و حتی برعکس منعکس می‌کند. بنابراین روی سخن ما با ملت ایران است.
ایشان در تبیین واقعیات و حقایق بحث مذاکره، پنج نکته‌ی مهم را مورد تأکید قرار دادند: غیر منطقی و متناقض‌بودن حرف و رفتار دولتمردان آمریکایی، تلاش آمریکایی‌ها برای تسلیم‌کردن ملت ایران به عنوان هدف اصلی مذاکرات، معنی حقیقی مذاکره در عرف قدرت‌های سلطه‌گر، دروغ و فریبکاری آمریکایی‌ها درباره‌ی برداشته‌شدن تحریم‌ها با مذاکره، و منطقی بودن رفتار ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در مقابل پیشنهاد آمریکا.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای غرض اصلی دولتمردان آمریکا از طرح پیشنهاد مذاکره را تبلیغ و هیاهو درباره‌ی تسلیم‌شدن ملت و نظام ایران خواندند و افزودند: آنها می‌خواهند به ملت‌های مسلمان و سربرافراشته‌ی منطقه نشان دهند که جمهوری اسلامی ایران هم با همه‌ی سرسختی و ایستادگی، عاقبت پای میز مذاکره و مصالحه آمد، بنابراین شما نیز چاره‌ای جز تسلیم ندارید.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: البته سلطه‌گران از دیرباز با هدف ناامید کردن ملت‌های مسلمان، در صدد کشاندن ایران پای میز مذاکره و بده‌وبستان بوده‌اند و اکنون نیز همین هدف را با طرح تبلیغاتی «مذاکره‌ای غیر مربوط به مسائل اساسی» دنبال می‌کنند، اما جمهوری اسلامی ایران با چشمان باز، اهداف آنها را می‌فهمد و متناسب با آن اهداف، جواب می‌دهد.
ایشان معنی حقیقی گفت‌وگو در عرف آمریکا و غربی‌ها را پذیرش حرف‌های آنان در پای میز مذاکره خواندند و افزودند: آنها با همین نگاه غیر منطقی، در تبلیغات اخیرشان می گویند مذاکره‌ی مستقیم کنیم تا ایران را به دست‌برداشتن از انرژی هسته‌ای و غنی‌سازی قانع و وادار سازیم، اما اگر خواهان گفت‌وگوی حقیقی و منطقی بودند، باید می‌گفتند مذاکره کنیم تا ایران استدلال‌ها و ادلّه‌ی خود را بگوید و مسائل عادلانه بررسی شود.
رهبر انقلاب این سؤال را مطرح کردند که با توجه به این نگاه حاکم بر دولتمردان آمریکایی و انتظار آنها برای تسلیم‌شدن ایران، اگر دولت ایران هم پیشنهاد گفت‌وگو را بپذیرد، آیا مذاکره به درد می‌خورد و اصلاً به جایی می‌رسد؟
رهبر انقلاب با اشاره به اقدام آمریکایی‌ها در قطع مذاکره هنگام کم‌آوردن در مقابل حرف‌های منطقی ایران افزودند: در ۱۵ سال گذشته، دو سه بار آمریکایی‌ها با تأکید بر این‌که گفت‌وگو خیلی ضروری، فوری و حیاتی است، در برخی مسائل درخواست مذاکره کردند. یک یا دو مأمور دولتی هم رفتند و با آنها گفت‌وگو کردند، اما به محض این‌که در مقابل حرف‌های منطقی ایران، جوابی نداشتند، مذاکره را قطع کردند و با استفاده از شبکه‌ی رسانه‌ای بین‌المللی خود وانمود کردند ایران مذاکره را قطع کرده است.
ایشان پرسیدند آیا با وجود این تجربیات، باز هم لازم است بی‌منطقی آمریکایی‌ها را در مذاکرات تجربه کنیم؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تبلیغات آمریکایی‌ها را درباره‌ی لغو تحریم‌ها در پی مذاکره با ایران، وعده‌ای دروغ دانستند و افزودند: آنها به خیال خام خود فکر می‌کنند ملت از تحریم‌ها به‌ستوه آمده، بنابراین با شنیدن این وعده، مشتاق مذاکره با آمریکا می‌شود و به مسئولان کشور فشار می‌آورد.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در واقع این وعده نیز از همان حرف‌های فریب‌کارانه است و نشان می‌دهد آنها به دنبال مذاکره‌ی حقیقی و عادلانه نیستند، بلکه تسلیم‌شدن ملت ایران را دنبال می‌کنند. در حالی که اگر ملت ایران می‌خواست تسلیم آمریکایی‌ها باشد، اصولاً انقلاب نمی‌کرد.
ایشان در اِشکال جدی دیگری به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر لغو تحریم‌ها با مذاکره تأکید کردند: هدف تحریم‌ها، همچنان‌که بارها گفته‌اند، خسته‌کردن ملت ایران و جداکردن ملت از نظام اسلامی است. بنابراین اگر مذاکره هم انجام شود، اما ملت همچنان در صحنه باشد و بر حقوق خود پافشاری کند، ‌ تحریم‌ها وجود خواهد داشت.
رهبر انقلاب در همین بحث به بازخوانی یک برداشت ذهنی دولتمردان آمریکایی پرداختند که نیمی از آن درست و نیمی دیگر غلط است.
ایشان گفتند: آمریکایی‌ها معتقدند جمهوری اسلامی بر ملت تکیه دارد و اگر با تحریم‌ها مردم را از نظام اسلامی جدا کنیم، قدرت مقاومت از نظام گرفته می‌شود. بخش اول این حرف که نظام کاملاً متکی بر توده‌های عظیم ملت است، حرف درستی است، اما بخش دوم که فشارها و تحریم ها ملت را به زانو درمی‌آورد و آنها را از نظام جدا می‌کند، ‌ کاملاً غلط و ناشی از بدفهمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته ملت ایران به دنبال شکوفایی و رونق و رفاه کامل است، اما حاضر نیست این هدف را باذلت به دست آورد، بلکه با «تدبیر و عزم و شجاعت» و تکیه بر نیروهای داخلی، به‌ویژه جوانان مستعد ایران، تحقق  این هدف را پیگیری می‌کند.
رهبر انقلاب با اشاره به پیشرفت‌های شگفت‌انگیز ملت ایران در مقایسه با ملت‌ها و کشورهایی که تسلیم آمریکا بوده‌اند، افزودند: تحریم‌ها مردم را آزار می‌دهد، اما در مقابل آن دو راه بیشتر وجود ندارد؛ یا مانند ملت‌های ضعیف، «تسلیم‌شدن و در مقابل زورگویان جهانی توبه‌کردن» و یا مانند ملت شجاع ایران: «فعال‌کردن توانایی‌ها و نیروهای داخلی و عبور سرافرازانه و قدرتمند از منطقه‌ی خطر».
ایشان افزودند: بدون تردید ملت ایران راه دوم را انتخاب کرده و می‌کند و بإذن‌الله تحریم‌ها را به مرحله‌ای برای رشد و شکوفایی بیشتر تبدیل خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور پرنشاط ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را به معنی شکایت‌نداشتن مردم از گرانی و مشکلات ندانستند و افزودند: مردم، به‌خصوص طبقات ضعیف، دشواری‌ها را کاملاً احساس می‌کنند، اما میان خود و نظام فاصله نمی‌اندازند، زیرا می‌دانند نظام اسلامی و اسلام عزیز همان دست قدرتمندی است که می‌تواند مشکلات را حل کند.
رهبر انقلاب در جمع‌بندی سخنان خود درباره‌ی مذاکره با آمریکا تأکید کردند: نظام اسلامی و ملت ایران برعکس دولتمردان آمریکایی، اهل منطق هستند. بنابراین اگر از طرف مقابل حرف و رفتار منطقی ببینند، به آن پاسخ مناسب می‌دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای خودداری آمریکا از زورگویی و شرارت، احترام‌گذاشتن به حقوق ملت ایران، عدم دخالت در امور داخلی ایران -که در حمایت از فتنه‌گران ۸۸ کاملاً آشکار بود- و پرهیز از آتش‌افروزی در منطقه را از جمله نشانه‌هایی دانستند که اگر بروز کند، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی حسن نیت دولتمردان آمریکایی باشد.
رهبر انقلاب افزودند: اگر این‌طور شود و امریکایی‌ها در حرف و عمل نشان دهند که غیر منطقی نیستند، آن وقت می‌بینند که جمهوری اسلامی و ملت ایران، خیرخواه و اهل تعامل و منطقند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: تنها راه تعامل با جمهوری اسلامی ایران همین است و در این صورت، دولت امریکا جواب مناسبی دریافت خواهد کرد.
ایشان در بخش پایانی سخنانشان به قضیه‌ی مهمی که یکشنبه‌ی دو هفته قبل در مجلس پیش آمد، پرداختند و نکات مهمی را در این باره بیان کردند.
رهبر انقلاب با اشاره به ناراحتی ملت و نخبگان از این مسأله افزودند: این قضیه‌ی بد و نامناسب، بنده را نیز از دو جهت ناراحت و متأثر کرد؛ یکی از بابت اصل وقوع ماجرا و دیگری بابت ناراحتی مردم از این قضیه.
ایشان افزودند: در این ماجرا متأسفانه رئیس یک قوه به استناد یک اتهام ثابت‌نشده و حتی مطرح‌نشده در دادگاه، دو قوه‌ی دیگر، یعنی مجلس و قوه قضاییه را متهم ساخت که کاری بد، ‌غلط، نامناسب، ‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق بود.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: این رفتار، حقوق اساسی مردم را نیز تضییع کرد، چرا که زندگی در آرامش و امنیت روانی و اخلاقی، جزء حقوق اساسی ملت است.
رهبر انقلاب تأکید کردند: بنده فعلاً نصیحت می‌کنم که این کار شایسته‌ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست.
ایشان استیضاح اخیر را نیز کاری غلط خواندند و افزودند:‌ استیضاح باید فایده‌ای داشته باشد، اما چند ماه مانده به پایان کار دولت، ‌ استیضاح یک وزیر آن هم به خاطر مسأله‌ای که مربوط به وزیر نیست، ‌ چه علت و فایده‌ای دارد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در داخل مجلس هم کسانی حرف‌های نامناسب بر زبان آوردند که آن هم غلط بود.
ایشان خاطرنشان کردند: دفاع رئیس محترم مجلس هم قدری زیاده‌روی بود و لزومی نداشت.
رهبر انقلاب تأکید کردند: نه آن متهم‌کردن، نه آن برخوردکردن و نه آن استیضاح، ‌مسائل مناسبی نبود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرسیدند: وقتی دشمن مشترک وجود دارد و توطئه‌ها از هر طرف شکل می‌گیرد، واقعاً جز افزایش برادری‌ها و ایستادگی در مقابل دشمن باید کار دیگری کرد؟
رهبر انقلاب با اشاره به حمایت‌های خود از مسئولان کشور افزودند: بنده باز هم کمک می‌کنم، اما این رفتارها متناسب با سوگندها و تعهدات نیست. مسئولان عظمت ملت را ببینید و رفتاری شایسته‌ی این ملت انجام دهند.
ایشان تأکید کردند: مسئولان، ‌ دولت و مجلس، همه تلاش‌های خود را برای حل گره‌ها و مشکلات اقتصادی مردم و کشور متمرکز کنند، زیرا همان‌طور که چند سال پیش گفتم، دشمن نقشه‌ها و توطئه‌هایش را در مسائل اقتصادی متمرکز کرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: چند سال قبل درباره‌ی مبارزه با فساد اقتصادی، نامه‌ای به رؤسای قوا نوشتم: مکرر می‌گویند فساد اقتصادی، اما این کار به زبان گفتن تمام نمی‌شود، بلکه نیازمند مبارزه‌ی عملی است. در عمل چه کار شد؟ در عمل چه کار کردید؟ این مسائل انسان را متأثر می‌کند.
رهبر انقلاب افزودند: تقوا، تقوا، تقوا. ‌از مسئولان توقع داریم با صبر، میدان‌ندادن به احساسات سرکش و ملاحظه‌ی مسائل کشور، همه‌ی توان و نیروها را برای حل مشکلات مردم متمرکز کنند و حالا که دشمنی‌های دشمن شدت یافته، آنها هم رفاقت‌هایشان را شدت دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: انشاءالله این نصیحت خیرخواهانه و مشفقانه مورد توجه مسئولان به‌خصوص مسئولان بالا قرار گیرد و به آن پایبند باشند.
ایشان خاطرنشان کردند: البته گله‌ی امروز من از برخی سران و مسئولان موجب نشود عده‌ای راه‌بیفتند و علیه این و آن شعار دهند که با این کار هم مخالف هستیم.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد صریح و شدید از اقدام اخیر برخی افراد در برهم‌زدن سخنرانی رئیس مجلس در قم افزودند: این‌که عده‌ای برخی را ضد ولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند، نظیر آن‌چه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام [رضوان‌الله‌علیه] اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند.
رهبر انقلاب افزودند: کسانی که راه‌می‌افتند و شعار می‌دهند، اگر واقعاً حزب‌اللهی و مؤمن هستند، بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند که حسابشان جداست.
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان تأکید کردند: آینده‌ی ملت بصیر ایران به لطف الهی کاملاً روشن است و افقی به‌مراتب بهتر و درخشان‌تر در انتظار این ملت و جوانان است.

در ابتدای این دیدار، آیت‌الله مجتهد شبستری -نماینده‌ی ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه‌ی تبریز- در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای قیام ۲۹ بهمن سال ۵۶ در تبریز، به حضور کم‌نظیر مردم آذربایجان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و گفت: پیام مردم بصیر و موقع‌شناس ایران در راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن، حفظ وحدت و همدلی در جامعه و توجه به حاکمیت اخلاق در عرصه‌ی سیاست و تلاش مضاعف مسئولان برای حل مشکلات بود.

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب:بنده مخالفم با این کارها که یک نفر را به عنوان ضدولایت و ضدبصیرت علیهش شعار بدهند و جلسه را برهم بزنند مانند کاری که در قم و مرقد امام اتفاق افتاد/اگر این افراد حزب اللهی و مومن هستند این کارها را نکنند.
  • رهبرانقلاب بااشاره به حضور پرشکوه مردم در 22بهمن:نمیشود گفت مردم از گرانی و مشکلات اقتصادی شکایتی ندارند،مشکلات هست،مخصوصا برای طبقات ضعیف اما این موجب نشد که مردم بین خود و نظام اسلامی فاصله بیندازند
  • رهبرانقلاب:غرض آمریکا از دعوت به مذاکره،کار تبلیغاتی درمقابل کشورهایی است که نسیم بیداری اسلامی درآنها وزیده است/میخواهند بگویند نظام اسلام با این سرسختی عاقبت مجبور شده باب مذاکره و مصالحه را باز کند.
  • رهبرانقلاب،امروز: ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمیخواهیم سلاح هسته ای بسازیم اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم که سلاح هسته ای داشته باشیم،هیچ قدرتی نمیتوانست جلوی ما را بگیرد.
  • رهبرانقلاب،امروز: ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمیخواهیم سلاح هسته ای بسازیم اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم که سلاح هسته ای داشته باشیم،هیچ قدرتی نمیتوانست جلوی ما را بگیرد.
  • رهبرانقلاب،امروز: ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمیخواهیم سلاح هسته ای بسازیم اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم که سلاح هسته ای داشته باشیم،هیچ قدرتی نمیتوانست جلوی ما را بگیرد.
  • رهبرانقلاب،امروز:اصل استیضاح در مجلس غلط بود، آن هم با دلیلی که مربوط به آن وزیر نیست/دفاع رئیس محترم مجلس هم از خودش مقداری زیاده روی بود و لزومی نداشت.
  • رهبرانقلاب امروز دردیدار مردم تبریز:این که رئیس یک قوه به خاطر یک سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم کند، خلاف شرع و قانون و تضییع حقوق مردم است/مردم آرامش اخلاقی و روانی میخواهند/بنده فعلا نصیحت میکنم.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی