news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسصوتصوتمرور سریعمرور سریع
1391/07/25

دیدار نخبگان، برگزیدگان و مسئولان خراسان شمالی با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار «برگزیدگان قشرها و صنوف مختلف» و مسئولان اداری استان خراسان شمالی، خدمت بی‌منت به آحاد مردم را نعمتی الهی برای مسئولان کشور خواندند و با اشاره به خدعه‌ی تبلیغاتی ـ سیاسی رسانه‌های غربی درباره‌ی علت فشارها بر ایران تأکید کردند: بر خلاف دروغ‌های مکرر غربی‌ها، ما میز مذاکره درباره‌ی مسائل گوناگون از جمله هسته‌ای را ترک نکرده بودیم که به آن بازگردیم، آنها در واقع تسلیم شدن ملت ایران را دنبال می‌کنند، اما کوچک‌تر از این حرف‌ها هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خدمتگزاری به مردم را افتخاری حقیقی دانستند و افزودند: بزرگان اهل معرفت، ضمن تأکید فراوان به ذکر و عبادات و توکل، گاه خدمت به مردم را به عبادات دیگر ترجیح می‌دادند.
ایشان همه‌ی خدمتگزاران به مردم را اعم از مسئولان و مدیران کشور و کسانی که در شکل‌های غیر رسمی به اقتصاد و فرهنگ و دین مردم خدمت می‌کنند، به شکر این لطف الهی توصیه کردند و افزودند: در خدمتگزاری، به همه‌ی مردم نگاه یکسان داشته باشید و تفاوتی میان هیچ‌کس قائل نشوید.
رهبر انقلاب همت بلند و مضاعف در خدمتگزاری را موجب برکات بیشتر برشمردند و افزودند: همت مضاعف نیازمند کار مضاعف است. ضمن این که کار مضاعف در پرکاری خلاصه نمی‌شود، بلکه به معنای کار کیفی، دقیق، برنامه‌ریزی شده، کارشناسی شده، مستمر، پیگیر و همراه با مشورت است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با اشاره به نیاز جدی کشور به کار و تلاش خاطرنشان کردند: دشمن هرگاه ضعفی را در کشور احساس کند، روحیه می‌گیرد و آماده‌ی هجوم و فشار می‌شود و هر وقت کار و حرکت مؤثر و بزرگی را ببیند، با ناامیدی درصدد تحت شعاع قرار دادن آن برمی­‌آید. بنابراین همه به‌ویژه مدیران و مسئولان کشور با کار و تلاش بی‌وقفه، روحیه‌ی امید و نشاط را در جامعه تقویت کنند.
ایشان در همین زمینه بار دیگر این واقعیت را خاطرنشان کردند که: هر حرکتی که نشان‌دهنده‌ی یأس و خستگی و اختلاف باشد بدون تردید به ضرر «مصالح کشور و پیشرفت و عزت ملی» است.
رهبر انقلاب، رشد و پیشرفت ده‌ها برابری ایران در سی‌وسه سال اخیر را که به رغم همه‌ی فشارها، تهدیدها و توطئه‌های دشمنان صورت گرفته، نشان‌دهنده‌ی وجود یک نیروی «درونی، سازنده و حقیقی در کشور» دانستند و افزودند: این واقعیتِ مشهود و انکارناپذیر، نشان می‌دهد که ما در مقابله با دشمنان، دستمان پر است و می‌توانیم بر آنها غلبه کنیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشرفت خوب در ادبیات مقابله با زورگویان جهانی افزودند: یکی از عرصه‌های پیکار با دشمنان، عرصه‌ی حرف‌زدن‌های بین‌المللی است که مسئولان ما امروز در پشت میز مذاکرات گوناگون و تریبون‌ها، حرف‌های پخته، جامع، جالب و درست می‌زنند.
ایشان با یادآوری تسلط صهیونیست‌ها بر اغلب رسانه‌های غربی و اروپایی افزودند: این رسانه‌ها به گونه‌ای خبرسازی، جهت‌سازی و تلقین می‌کنند که حتی سیاستمداران غربی نیز تحت تأثیر القائات آنها قرار می‌گیرند که این نکته‌ی مهمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات رایج در رسانه‌های غربی-صهیونیستی افزودند: آنها در یک خدعه و تقلب تبلیغاتی، مدام می‌گویند علت فشارها به ایران وادار کردن جمهوری اسلامی به بازگشت به پای میز مذاکره است، اما ما میز مذاکره درباره‌ی مسائل گوناگون از جمله هسته‌ای را چه زمانی ترک کرده بودیم که حالا برگردیم؟
ایشان افزودند: هدف واقعی کسانی که این فرمول تبلیغات سیاسی را دنبال می‌کنند، تسلیم شدن ملت ایران در پای میز مذاکرات است و ما به آنها می‌گوییم: شما کوچک‌تر از آن هستید که ملت مبارز، بصیر و آگاه ایران را در مقابل خواسته‌های خود به زانو درآورید.
رهبر انقلاب افزودند: مقامات اروپایی همچنان در فضای قرن نوزدهم و دوران زورگویی‌های استعماری به‌سر می‌برند، اما بدانند که تسلیم نشدن ملت و مسئولان ایران در مقابل زورگویی‌ها، همچنان آنان را با مشکلات فراوان مواجه خواهد کرد.
رهبر انقلاب استحکام درونی را موجب قوت و استحکام ظاهری خواندند و افزودند: به علت همین استحکام، امروز سخن نوی جمهوری اسلامی، از جمله مردم‌سالاری و مقابله با زورگویی، بر حرکت ملت‌ها تأثیرگذار شده و همین مسئله مستکبران را دستپاچه کرده است که این روند به فضل الهی ادامه خواهد داشت. 
ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنانشان، مسئولان استان خراسان شمالی را به برنامه‌ریزی و تلاش مستمر برای ارتقای وضع عمومی استان فراخواندند و افزودند: ظرفیت‌های خوب انسانی، طبیعی و اقلیمی خراسان شمالی، نشان می‌دهد این منطقه در صورت «برنامه‌ریزی، همت و کار بی‌وقفه مسئولان و همراهی مردم» می‌تواند جزو ده استان برتر کشور قرار گیرد و زندگی شایسته‌ای را برای مردم باایمان و صادق خراسان شمالی رقم بزند.
رهبر انقلاب، پیگیری مسئولان، تعیین مقطع زمانی مشخص برای تحقق برنامه‌ها و اولویت‌بندی را از ضروریات پیشرفت خراسان شمالی برشمردند و افزودند: با توجه به زمینه‌های مساعد موجود، کشاورزی مهم‌ترین اولویت این استان است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکپارچه‌سازی زمین‌های کشاورزی را گامی مؤثر در پیشرفت استان خواندند و افزودند: «صنعتی و مدرن شدن» کشاورزی و باغداری، ایجاد صنایع تبدیلی و ساختارسازی برای توزیع و بازرگانی، شتاب توسعه‌ی استان را مضاعف خواهد کرد.
توجه به صنعت، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت فراوان گردشگری استان بهره‌مندی از مزیت قرار گرفتن استان در مسیر میلیون‌ها زائر حرم امام هشتم علیه‌السلام و تمرکز بر مسائل تحقیقاتی و پژوهشی از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب برای پیشرفت و توسعه‌ی خراسان شمالی و حل مشکلات این منطقه به مسئولان توصیه کردند.
در ابتدای این دیدار آقایان:
دکتر عاشوری ـ رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و استاد نمونه‌ی کشوری
محمود اسدی ـ رئیس شورای اصناف بجنورد
گَلدی آخوند کمالی ـ از بزرگان و متنفذین اهل سنت استان خراسان شمالی
دکتر جعفری ـ آزاده و نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی
دکتر حجت‌الله ربانی‌نسب ـ رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان خراسان شمالی و پژوهشگر برتر
و احمدی بیغش ـ استاندار خراسان شمالی
بر این محورها و نکات تأکید کردند:
آمادگی همه‌جانبه‌ی مردم استان برای حضور در عرصه‌های پیشرفت اقتصادی - اجتماعی - فرهنگی و سیاسی
انتقاد از تغییرات سریع مدیریتی در سطح استان
تخصیص بودجه‌های تصویب‌شده برای اشتغال و سرمایه‌گذاری برای حل مشکل بیکاری
همراهی بازاریان، پیشه‌وران و اصناف با مردم در قبال بدخواهی‌های دشمنان
تقویت زنجیره‌های تأمین و توزیع کالا، ترویج مصرف محصولات ایرانی و ضرورت توجه شهرداری‌ها به گسترش فضاهای تجاری استان
حضور مشتاقانه‌ی اهل سنت در مراسم استقبال و دیگر دیدارهای رهبر انقلاب در سفر به استان
تأکید بر برادری و اتحاد شیعه و سنی و مقابله با هرگونه اختلاف‌افکنی مذهبی و قومی
 توسعه‌ی متوازن و زیرساختی استان
سرمایه‌گذاری ویژه در بخش کشاورزی به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی
توجه به مزیت‌های کشاورزی استان
تدوین سند راهبردی توسعه‌ی استان
پیگیری پروژه‌های مهر ماندگار، مسکن مهر و مصوبات سفرهای استانی دولت
و تکمیل راه‌ها و محورهای مواصلاتی و پروژه‌های آبرسانی، گازرسانی و انتقال برق

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب: کشور در ادبیات برخورد با دنیای مستکبر غربی پیشرفت داشته،امروز مسئولین کشور وقتی در مذاکرات و تریبونها حرف میزنند حرفهای درستی زده میشود / یکی از عرصه های پیکار،عرصه حرف زدنهای بین المللی است.
  • رهبر انقلاب در دیدار مسئولان خراسان شمالی: میگویند ما به ایران فشار می آوریم که به میز مذاکره برگردد. درحالیکه ما تا به حال مذاکرات هسته ای را ترک نکرده ایم و آن کسی که این را میگوید،میخواهد ایران تسلیم شود / شماها کوچکتر از آن هستید که ملت ایران را به زانو درآورید.
  • نخبگان و برگزیدگان و مسئولان استان خراسان شمالی با رهبر انقلاب دیدار کردند
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی