news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوتصوتصوت
1391/06/28

دیدار نیروهای مسلح منطقه‌ی شمال در نوشهر

رهبر انقلاب اسلامی، امشب (سه‌شنبه) در دیدار هزاران نفر از نیروهای مسلح منطقه‌ی شمال کشور و خانواده‌های آنان، با استناد به گسترش روزافزون ریشه‌ها، استحکام بدنه‌ی «شجره‌ی طیبه‌ی انقلاب اسلامی» و سرسبزی و پیشرفت‌های مشهود در شاخ و برگ‌های مختلف آن، تأکید کردند: استمرار این حرکت پرنشاط و رسیدن به افق روشن آینده نیازمند کار و تلاش جدی و عزم و همت همگانی است.
ایشان در نگاهی تبیینی به مراحل مختلف مبارزات ملت و پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: ایران عزیز و ملت بزرگ ما از ۳۳ سال پیش به برکت بیداری اسلامی در راهی پرافتخار و خوش‌عاقبت در حال حرکتند.
حضرت آیت الله‌خامنه‌ای مسیر پرپیچ‌وخم اما پرنشاط و پرتحرک سه دهه‌ی اخیر را ترجمان آیاتی از قرآن کریم مبنی بر همراه بودن «گشایش و آسایش» با «سختی و دشواری» دانستند و افزودند: بیداری اسلامی در برخی کشورهای منطقه، پدیده‌ی بسیار مبارکی است، اما انقلاب اسلامیِ ملت ایران از لحاظ عمق، گسترش و آرمانخواهی، دارای ویژگی‌های استثنایی است.
ایشان وحدت همه‌ی مردم حول شعارها و آرمان‌های انقلاب، فراگیر بودن شور و نشاط انقلابی در سراسر کشور و حضور توده‌های مؤمن و جان‌برکف ملت در میدان مبارزه را از جمله‌ی این ویژگی‌ها خواندند و تأکید کردند: هر جا ملت‌ها با ایمان و فداکاری در میدان حضور یابند، هیچ قدرتی توان مقابله با آنها را ندارد، چرا که بر اساس سنت الهی «خون بر شمشیر پیروز است.»
رهبر انقلاب حضور همه‌جانبه‌ی ملت در صحنه‌های مختلف را پشتوانه‌ی مستحکم مسئولان نظام در ایستادگی مقابل خواست‌های نامشروع دشمنان برشمردند و افزودند: برخی کشورهای انقلاب‌کرده این روزها به خاطر فشار امریکایی‌ها مجبور به بعضی موضع‌گیری‌ها می‌شوند، در حالی که مسئولان نظام اسلامی در تمامی ۳۳ سال اخیر مقابل این‌گونه فشارها ایستاده‌اند.
ایشان تأکید کردند: امروز هم جمهوری اسلامی به برکت حضور مردم در صحنه، حرف و خواست هیچ ابرقدرتی را قبول نمی‌کند و تنها بر اساس مصلحت کشور و ملت تصمیم می‌گیرد ولو این‌که همه‌ی قدرت‌های عالَم از این تصمیم خشمگین شوند.
رهبر انقلاب اسلامی روشن شدن هرچه بیشتر ابعاد مختلف آرمان‌های انقلاب را پیشرفتی بسیار اساسی دانستند و خاطرنشان کردند: با گذشت زمان، مفهوم آرمان‌هایی نظیر «جمهوری اسلامی، مردم‌سالاری اسلامی، استقلال و آزادی» برای مردم، نخبگان و سیاسیون روشن‌تر و بایدها و نبایدهای مسیر تحقق این اهداف مشخص‌تر شده، ضمن این‌که در همه‌ی سال‌ها حرکت «بر اساس همین آرمان‌ها» ادامه یافته است که این مسئله مهم‌ترین پیشرفت است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عمیق‌شدن ریشه‌ها و استحکام بدنه‌ی جمهوری اسلامی را از دیگر پیشرفت‌های مشهود نظام اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: در مقایسه با سال‌های اول انقلاب، امید دشمنان برای سرنگونی نظام منتخب ملت ایران، به‌مراتب ضعیف‌تر و در موارد بسیار به یأس و نومیدی تبدیل شده که این واقعیت، استحکام خدشه‌ناپذیر جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.
ایشان پیشرفت‌های شگفت‌آور در رشته‌های مختلف علم و فناوری را از نشانه‌های طراوت و تازگی شاخه‌های پربرکت نظام اسلامی دانستند و افزودند: پیشرفت در عرصه‌هایی نظیر هسته‌ای و سلول‌های بنیادی به گونه‌ای بوده است که حتی برخی دانشمندان محترم، برجسته و خدوم نسل گذشته‌ی کشور آنها را باور نمی‌کردند.
ایشان افزودند: هم‌اکنون نیز جوانان دانشمند ایران در زمینه‌های علمی، اکتشافات و ساخت و سازهای علمی در حال پیشرفت‌هایی هستند که برای برخی باورنکردنی است.
رهبر انقلاب پس از تبیین پیشرفت‌های اساسی کشور تأکید کردند: حرکت همگانی و پرنشاط برای پیشرفت کشور باید ادامه یابد و این حقیقت، باوری همگانی شود که «کار و تلاش، بازنشستگی نمی‌شناسد و به پایان راه نمی رسد.»
ایشان سیاه‌نمایی و تاریک جلوه دادن اوضاع کشور را از روش‌های شناخته‌شده‌ی دستگاه رسانه‌ای غرب و صهیونیزم برای متوقف کردن مسیر ملت ایران خواندند و خاطرنشان کردند: ملت ضمن بی‌اعتنایی به این سیاه‌نمایی‌ها، آگاه است که برای رسیدن به آینده‌ی تابناک کشور نباید دچار غفلت شد و یا به خواب رفت.
رهبر انقلاب همچنین در بخش دیگری از سخنانشان، خانواده‌های نیروهای مسلح را شریک مجاهدت‌ها و افتخارات آنان دانستند و افزودند: نیروهای مسلح در بنای رفیع و باشکوه نظام اسلامی نقش حساسی دارند که ایفای این نقش مهم، بدون همراهی، قدرشناسی و احساس افتخار خانواده‌های آنان ممکن نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نظام اسلامی نوین را زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی خواندند و با تجلیل از صبر و بزرگواری خانواده‌های معظم شهیدان افزودند: اگر «صبوریِ ستایش برانگیز» این خانواده‌ها نبود، جریان شهادت با این شکفتگی و طراوت در کشور جاری نمی‌شد و این حقیقت، منت بزرگ خانواده‌های سرافراز شهیدان بر ملت ایران است.

در ابتدای این دیدار، امیردریادار سیاری -فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران- اجتماع خانواده‌ی نیروهای مسلح در حضور فرمانده کل قوا را فرصتی برای نمایش برادری و همدلی خواند و افزود: بخش عمده‌ای از توفیقات نیروهای مسلح از زمان دفاع مقدس تاکنون مرهون همدلی و همراهی خانواده‌های آنان بوده است.
 

پیامک‌های این دیدار
  • با فرمان رهبر معظم انقلاب، زیر دریایی "طارق901" و ناوشکن "سهند" در بندرعباس به آب انداخته شد
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی