news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1391/06/10
واقعیتِ توطئه در سوریه را برای افکار عمومی تشریح کنید

دیدار وائل‌ نادر الحلقی نخست‌وزیر سوریه با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (جمعه) همچنین در دیدار نخست‌وزیر سوریه و هیأت همراه، عامل اصلی و پشت پرده‌ی قضایای دردآور سوریه را آمریکا و رژیم صهیونیستی دانستند و تأکید کردند: جنبش عدم تعهد قطعاً بیش از آمریکا، ناتو و برخی کشورهای اروپایی حق ورود سیاسی به مسائل سوریه را دارد.
ایشان ادامه‌ی وضعیت کنونی سوریه و کشتار مردم این کشور را غیر قابل قبول خواندند و افزودند: مقصر اصلی در قضایای سوریه کسانی هستند که زمینه‌ی ارسال سیل‌گونه‌ی سلاح به داخل سوریه و حمایت مالی از گروه‌های بی‌مسئولیت را به وجود آورده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی دادن سلاح به گروه‌های مخالف در هر کشوری و حمایت مالی و تبلیغاتی از آنها را زمینه‌ساز ایجاد شرایطی همچون سوریه دانستند و تأکید کردند: اگر امروز به مخالفان سیاست‌های دولت‌های اروپایی نیز که اقدام به برپایی تظاهرات می کنند، پول و سلاح داده شود، قطعاً وضعیت کنونی سوریه در این کشورها نیز به وجود خواهد آمد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این که دولت سوریه در قضایای کنونی مورد ظلم واقع شده است، افزودند: دولت سوریه باید ضمن گرفتن هرگونه بهانه از مخالفان و بهانه‌جویان و ادامه‌ی اصلاحات سیاسی، واقعیت شرایط و پشت پرده‌ی توطئه در سوریه را برای افکار عمومی ملت‌های عرب تشریح و افشاء کند.

در این دیدار آقای وائل نادر الحلقی نخست‌وزیر سوریه نیز ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ سلام آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، گزارشی از آخرین وضعیت این کشور ارائه کرد.
آقای الحلقی با تأکید بر لزوم فعال شدن جنبش عدم تعهد در موضوع سوریه گفت: دولت سوریه مصمم به مقابله با گروه‌های تروریستی و پاکسازی مناطق مختلف از این گروه‌ها و همزمان، ادامه‌ی اصلاحات سیاسی و گفت‌وگوهای ملی است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی