news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1391/04/31

محفل انس با قرآن در حضور رهبر انقلاب

هم‌زمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان -ماه نزول قرآن- محفل انس با قرآن عصر امروز (شنبه) در محضر آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در این محفل نورانی که سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاریان، حافظان و اساتید قرآن، آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت کردند و گروه‌های جمع‌خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ ای طی سخنانی در این محفل قرآنی، داعیه‌ی جمهوری اسلامی ایران را برپایی تمدنی متکی بر معنویت قرآن و هدایت الهی دانستند. ایشان با اشاره به استثمار انسان‌ها به‌وسیله‌ی تمدن غرب به عنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و به‌دور از اخلاق و معنویت تأکید کردند: نمونه‌ی بارز ادعاهای دروغین غرب درباره‌ی اخلاق و حقوق بشر، سکوت این مدعیان در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

ایشان افزودند: تمدن غرب در طول قرن‌های گذشته نیز هرجا که پا گذاشته است، جز فساد و استثمار انسان‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: عزت، رفاه، پیشرفت مادی و معنوی، اخلاق نیک و غلبه بر دشمنان، فقط از طریق عمل به معارف قرآنی به دست خواهد آمد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بیداری ملت‌های اسلامی افزودند: اگر ملت‌های اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنویت و اخلاق را پایه‌گذاری کنند، بشر سعادتمند خواهد شد.

ایشان همچنین ترکیب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسیار سودمند خواندند و تأکید کردند: هنگامی که عقاید عقلانی قرآن با محبت عجین شود، زمینه‌ی عمل به قرآن فراهم و در نتیجه توفیقات جامعه‌ی اسلامی روزافزون خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در کشور -به‌ویژه در میان جوانان- بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهیم قرآنی و عمل به آن تأکید کردند.

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب ساعتی پیش در محفل انس با قرآن:امروز شما ملاحظه کنید در میانمار هزاران انسان در اثر جهالت دارند فدا میشوند. مدعیان دروغین بشر که برای حیوانات دل میسوزانند،اینجا درمقابل کشتار یک عده انسان بی گناه زن مرد کودک سکوت کرده اند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی