news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1391/03/03

مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام با حضور فرمانده کل قوا

هم‌زمان با اولین روز ماه رجب و میلاد باسعادت حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام و نیز سالروز فتح خرمشهر، مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرماندهی کل قوا برگزار شد.

فرمانده کل قوا در آغاز ورود به دانشگاه امام حسین علیه‌السلام با حضور در مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره‌ی شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند و سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی در این مراسم، عزت و اقتدار روزافزون ملت ایران را نتیجه‌ی پایداری و ایستادگی در مسیر بیعت الهی دانستند و تأکید کردند: ملت پیشگام ایران در دهه‌ی پیشرفت و عدالت، حرکت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت‌های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می‌دهد و جبهه‌ی ظلم و استکبار و زورگویی بر خلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و نابودی است.

ایشان با تأکید بر این که ملت ایران به آینده امیدوار است و افق آینده به او لبخند می‌زند، افزودند: جوانان سرافراز که کشور متعلق به آنان است، باید مسیر پیشگامی ملت ایران را روزافزون ادامه دهد تا تعالی امت اسلامی تحقق یابد.

رهبر انقلاب اسلامی مسیر حرکت به سمت قله‌های سعادت را به برکت مجاهدت نسل گذشته هموار خواندند و خاطرنشان کردند: البته هموار بودن مسیر به معنای نبود سختی و زحمت نیست، بلکه ادامه‌ی مسیر همچنان نیازمند پایداری و استقامت است.

فرمانده کل قوا همچنین با تجلیل از پایداری نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و بسیج در بیعت الهی تأکید کردند: نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس تجربه‌های ماندگاری از خود بر جای گذاشتند که باید همواره از آنها استفاده شود و چراغ راه آینده باشد.

در این مراسم، سردار سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارائه‌ی گزارشی از آمادگی‌های نیروهای چهارگانه‌ی سپاه و سازمان بسیج و ارتقاء سطح توانمندی‌های آنها در چهارچوب دکترین دفاعی نظام اسلامی، به برنامه‌های آموزشی سپاه در قالب «نظام جامع تربیت و آموزش» اشاره کرد.

دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام نیز گزارشی از برنامه‌های علمی، آموزشی و رزمی این دانشگاه ارائه کرد.

در این مراسم جمعی از فرماندهان، اساتید، دانشجویان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای سپاه پاسداران، هدایای خود را از دست رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت کردند. همچنین نمایندگان دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه‌السلام مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند. در پایان این مراسم یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی