news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1391/02/03

بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی زمینی ارتش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) ضمن حضور در محل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و دستاوردهای این نیرو قرار گرفتند.

فرمانده کل قوا ابتدا با حضور در محل یادمان شهدای دفاع مقدس و قرائت فاتحه، علوّ درجات شهدا را مسئلت کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس ضمن بازدید از نمایشگاه فعالیت‌های آموزشی، تحقیقاتی، مهندسی و رزمی نیروی زمینی ارتش، از جمله طرح شبیه‌سازی آموزش چتربازی که به دست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است، با یگان‌های مستقر در پادگان ابوذر در سرپل‌ذهاب و گروه مقدم پشتیبانی هواپیمایی نیروی زمینی ارتش در زاهدان از طریق ویدئوکنفرانس گفت‌وگو کردند.

فرمانده معظّم کل قوا در جمع فرماندهان یگان‌های عملیاتی و رزمی نیروی زمینی ارتش، مهم‌ترین موضوع در نیروهای مسلح را توجه به اهتمام و انگیزه‌ی ناشی از ایمان دینی دانستند و تأکید کردند: باید در مدیریت نیروهای مسلح، تقویت انگیزه‌های دینی عمیق و ماندگار همواره مد نظر باشد و از آن لحظه‌ای غفلت نشود.

ایشان با تأکید بر این‌که ایمان به خداوند و ایمان به غیب زمینه‌ساز انگیزه‌های مستحکم و مؤثر است، افزودند: تأثیر انگیزه‌های عمیق و ماندگار در انسان‌های مؤمن و شجاع در مقاطع حساس و سرنوشت‌ساز نمایانگر می‌شود؛ همان‌گونه که رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح توانستند هشت سال در مقابل ارتش بعثی و کاملاً مجهز صدام که مورد پشتیبانی قدرت‌های بزرگ بود، مقاومت کنند و به پیروزی برسند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استمرار و تقویت این روحیه‌ی مقاومت را در بدنه‌ی نیروهای مسلح، ضروری و بسیار مهم خواندند و خاطرنشان کردند: البته فرماندهان نظامی نیز باید ضمن برخورداری از علم و دانش و استحکام شخصیتی، دارای روحیه‌ی اخلاص و دلبسته نبودن به دنیا باشند.

رهبر انقلاب اسلامی نیروی زمینی ارتش را بخش مهم و محور ارتش خواندند و بر لزوم برنامه‌ریزی، پشتیبانی و آموزش در این نیرو تأکید کردند.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان یگان‌های عملیاتی نیروی زمینی ارتش، امیرسرلشگر صالحی فرمانده کل ارتش ضمن خیر مقدم، گزارشی را ارائه کرد.

امیرسرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در گزارشی وضعیت نیروی زمینی ارتش و آمادگی آنها در مناطق مختلف کشور را تشریح کرد.

فرمانده کل قوا همچنین در جمع فرماندهان منتخب، درجه‌داران، دانشجویان و کارمندان نیروی زمینی ارتش با اشاره با حرکت بالنده و رو به رشد ارتش در سه دهه‌ی گذشته تأکید کردند: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین نهادهای کشور و ارتشی الهی و اسلامی و حقیقتاً در خدمت منافع ملی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ادعای قدرت‌های سلطه‌گر مبنی بر تشکیل ارتش برای حفظ منافع ملی افزودند: این ارتش‌ها بر خلاف ادعای قدرت‌های سلطه گر، در خدمت جاه‌طلبی‌های سیاسی و حفظ قدرت‌های طاغوتی هستند و منافع ملی برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.

ایشان خاطرنشان کردند: آیا ارتش آمریکا با کشتار مردم عراق و افغانستان و جنایت در این کشورها، واقعاً به دنبال خدمت به منافع مردم آمریکاست؟

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها ارتشی است که در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نیز همانند آحاد مردم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شکل‌گیری چنین ارتشی را نتیجه‌ی حرکت رو به رشد ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: باید این حرکت مبارک در ارتش جمهوری اسلامی ایران روز‌به‌روز تقویت شود.

ایشان در تبیین جایگاه ارتش نظام اسلامی خاطرنشان کردند: امروز در دنیا جریانی شکل گرفته است که مخالف تقسیم‌بندی کشورها به سلطه‌گر و سلطه‌پذیر است که در مرکز این جریان، ایران اسلامی قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامی علت اصلی تهدیدها، شاخ و شانه کشیدن‌ها و تحریم‌ها بر ضد نظام اسلامی را مرکزیت تپنده‌ی ایران در این جریان دانستند و تأکید کردند: این حرکت بسیار مهم بعد از گذشت بیش از سه دهه رسوخ در ذهن و جسم ملت‌های مسلمان، اکنون به صورت نیرویی متراکم بروز کرده که تحولات مصر و برخی کشورهای دیگر نتیجه‌ی آن است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ترس شدید استعمارگران و نظام سلطه از این جریان رو به گسترش خاطرنشان کردند: علت این ترس، جوان‌های بااراده و باایمان ایران اسلامی و معرفت و بصیرت خوب مردم، همراه با احساسات ملی است که در اوج خود قرار دارد و موجب بالا رفتن قدرت تپش این جریان در مرکزیت آن، یعنی ایران شده است.

ایشان افزودند: ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش مهم و حساسی از این مجموعه است که همواره می‌بایست آمادگی‌های حقیقی آن حفظ و تقویت شود.

پیامک‌های این دیدار
  • فرمانده کل قوا،امروز درجمع فرماندهان نیروی زمینی ارتش: ارتش جمهوری اسلامی تنها ارتشی در دنیاست که در خدمت مردم و منافع ملی است
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی