news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1391/01/27

دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار وزیر کشور و جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از فرماندهان و کارکنان این نیرو، جلب رضایت مردم را زمینه‌ساز جلب رضایت الهی دانستند و خاطرنشان کردند: اگر مسئولان بتوانند دل‌های مردم را با حضور خود آسوده و امن نگهدارند، مطمئناً رضایت الهی را نیز جلب خواهند کرد.

ایشان با معرفی پرسنل نیروی انتظامی به عنوان سربازان نظام اسلامی، نیاز به تأمین امنیت را جزو نیازهای اساسی و زمینه‌ساز برای برنامه‌ریزی منظم و سازمان‌یافته دانستند و تأکید کردند: چنانچه جامعه‌ای امنیت نداشته باشد، هیچ کار سازمان‌یافته‌ای در جهت پیشرفت و ارتقاء آن کشور تضمین نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی مبتنی بر خرد جمعی، تلاش مجاهدانه و از سرِ دلسوزی برای پیشرفت و حرکت رو به جلوی کشور، تحقق برنامه‌ها و اجرای صحیح آن را منوط به تأمین امنیت و احساس آرامش درونی جامعه دانستند.

ایشان ضمن برشمردن برخی آسیب‌پذیری‌های فردی و سازمانی افزودند: همچنان که ممکن است افراد به لحاظ روحی و ذهنی دچار آسیب‌پذیری شوند، سازمان‌ها نیز در معرض رخنه‌ی فساد و آسیب هستند که همواره خردمندانه و با توجه کافی، باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توجه به امانت، صداقت، دیانت و انجام وظایف سازمانی و همچنین مقدم دانستن منافع جامعه بر منافع شخصی را زمینه‌ساز اعتلا و پیشرفت یک کشور خواندند و خاطرنشان کردند: اگر در جامعه‌ای کسانی باشند که با این روحیه کار کنند، یقیناً آن جامعه به اوج خواهد رسید و به قدرت استوار و ماندگاری دست خواهد یافت.

در ابتدای این دیدار و پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب، سردار سرتیپ احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گزارشی از عملکرد این نیرو در زمینه‌ی کاهش نسبی جرائم جنایی، افزایش کشفیات مواد مخدر، پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه‌ی مرزبانی، کاهش تصادفات، افزایش خدمات نیروی انتظامی به مردم و ارتقای رضایتمندی مردم از پلیس بیان کرد.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی