news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکس
1390/07/21

حضور فرمانده کل قوا در مراسم مشترک یگان‌های نظامی استان کرمانشاه

مراسم مشترک یگان های نظامی و انتظامی مستقر در استان کرمانشاه عصر امروز(پنج شنبه)  با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در محل پادگان لشگر ۸۱ زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
فرمانده کل قوا در ابتدای ورود به پادگان لشگر ۸۱ زرهی ارتش، در محل یادمان شهداء حضور یافتند و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند و علوّ درجات آنان را مسئلت کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
فرمانده کل قوا در این مراسم در سخنانی با اشاره به اقتدار روز افزون نظام جمهوری اسلامی ایران در سه دهه گذشته تأکید کردند، امروز ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح در میان ملت‌های منطقه عزیز و مورد احترام هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت اصلی تلاش قدرت‌های استکباری برای ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی را عزت و اقتدار روزافزون نظام اسلامی ایران در منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: تکرار شیوه‌های ابلهانه و بیخاصیت سیاستگذاران درمانده و پریشان غربی برای ایران‌هراسی، باز هم نتیجه نخواهد داشت و بار دیگر طعم تلخ شکست را خواهند چشید.
ایشان افزودند: رژیم مستکبر آمریکا گرفتار مشکلات و باتلاق‌هایی شده که نتیجه سیاست‌ها و عملکرد غلط این رژیم است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: راه خلاصی آمریکا از این باتلاق‌ها همچون باتلاق افغانستان، شیوه‌های مادی، نگاه متکبرانه و روحیه تجاوزکارانه نیست بلکه راه حل، روش جمهوری اسلامی ایران یعنی منطق، عقل و معنویت است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیروهای مسلح ایران را دارای امتیازات و ویژگیهای ممتازی دانستند و افزودند: حفظ امنیت بعنوان بستر پیشرفت در همه عرصه‌ها، و ایمان مستحکم برای فدا کردن جان، دو ویژگی برجسته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.
ایشان با اشاره به شکست رژیم صدام و قدرت‌های حامی این رژیم از جمله شیطان بزرگ آمریکا، در جنگ تحمیلی ۸ ساله، خاطرنشان کردند:ایستادگی و پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی، به دنیا ثابت کرد که تهاجم به جمهوری اسلامی ایران پُرهزینه است.
پیش از سخنان فرمانده کل قوا، امیر سرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به طرح تحول این نیرو در بخش‌های ساختار و سازمان، نیروی انسانی، و تجهیزات گفت: مرحله اجرایی طرح تحول ساختاری نیروی زمینی ارتش آغاز شده و آموزش مستمر کارکنان پایور و وظیفه و مجهز کردن یگان‌ها به تجهیزات پیشرفته بومی در اولویت قرار گرفته است.
سرتیپ دوم منوچهر کاظمی فرمانده قرارگاه منطقه غرب نیروی زمینی ارتش نیز گزارشی از آمادگی یگان‌های مختلف این نیرو در منطقه غرب کشور ارائه کرد.
در پایان این مراسم یگان‌های حاضر در میدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی