news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکسصوتصوت
1390/05/01

دیدار کارکنان و خانواده‌های نیروهای دریایی ارتش و سپاه با رهبر انقلاب در بندرعباس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی شب گذشته در جمع پرشور هزاران نفر از کارکنان نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده‌های آنان در بندرعباس، حضور مقتدرانه نیروهای دریایی در سواحل طولانی خلیج فارس و دریای عمان و همچنین حضور راهبردی این نیروها در آب‌های آزاد را نشان‌دهنده عزت ملی ملت ایران و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و پیام‌آور عزت ملت‌ها دانستند و با تأکید بر لزوم هوشیاری در مقابل تلاش دشمنان برای تضعیف اقتدار ملی، همه آحاد مردم بویژه مسئولان، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، و اقوام و مذاهب گوناگون را به حفظ وحدت و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه فراخواندند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که در محل فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با کارکنان نیروهای دریایی و خانواده‌های آنان، از زحمات و تلاش‌های این نیروها و خانواده‌هایشان تشکر و قدردانی کردند و افزودند: حضور مسئولانه و قدرتمندانه نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده‌های آنان از شرقی‌ترین سواحل دریای عمان تا غربی‌ترین سواحل خلیج فارس، نشان‌دهنده عزم راسخ برای حفظ عزت و اقتدار ملی کشور است.
ایشان با اشاره به نقش راهبردی نیروهای دریایی ارتش و سپاه خاطرنشان کردند: حضور قدرتمندانه نیروهای دریایی در آب‌های آزاد نیز پیام‌آور عزت ملت‌ها است زیرا نشان می‌دهد ملت ایران در مواجهه با جبهه وسیع دشمنان، در غربت کامل ولی با اتکاء به خداوند متعال و اعتماد به نفس توانسته است خود را به این حد از توانایی و پیشرفت برساند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این حضور راهبردی در آب‌های آزاد که نتیجه تلاش‌ها و مجاهدت فرماندهان و نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده‌های آنان است، خدمت به بشریت نیز است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ملت ایران با ایستادگی و استقامت بر اصول خود و ادامه مسیر، بدون انحراف، ثابت کرد که راه عزم ملی و استقلال ملی ملت‌ها بن‌بست ندارد و اگر ملتی اراده کند می تواند همانند ملت ایران به عزت، قدرت و ثروت برسد.
ایشان با اشاره به شگردهای گوناگون دشمنان برای ایجاد یأس و ناامیدی در ملت‌ها و تضعیف اراده ملی آنان، ترویج مواد مخدر با اهداف پنهان سیاسی، و دامن زدن به اختلافات درونی را از جمله شیوه‌ها و طراحی‌ها برشمردند و تأکید کردند: ایجاد اختلاف میان قومیت‌ها و مذاهب گوناگون، میان جناح‌ها و گروه‌های سیاسی و میان سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله روشهای تضعیف اراده و عزم ملی است اما ملت ایران بر همه حیله‌ها و مکرهای دشمنان فائق آمده و برگزاری جلسه‌ای با حضور نیروهای دریایی ارتش و سپاه و خانواده های آنان، نمونه ای از همدلی و صمیمیت میان ملت ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری آیه شریفه «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتفرقوا» خاطرنشان کردند: امروز مخاطب این سخن الهی آحاد ملت ایران بویژه مسئولان، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، اقوام، و مذاهب گوناگون کشور هستند و همه باید با چنگ زدن جمعی به ریسمان الهی، پرهیز از اختلاف را وظیفه ملی و دینی خود بدانند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: جاذبه‌های گوناگون دنیایی، شهوات و هواهای نفس، حسدها و بخل‌ها، بدبینی‌ها، بددلی‌ها، بدخواهی‌ها و قدرت‌طلبی‌ها، همچون باتلاقی هستند که تنها راه نجات از این هلاکت‌گاه، چنگ زدن به ریسمان الهی، بصورت جمعی و با یکدیگر است.
ایشان با اشاره به انقلاب کبیر ملت ایران و ابعاد گسترده و ناشناخته این حرکت عظیم تأکید کردند: ملت ایران در طول 33 سال گذشته، با وجود همه فشارها و توطئه‌های استکبار جهانی و عوامل آن‌ها، با ایمان ، اتحاد و بصیرت خود به پیش رفته و دشمن را پشت سر گذاشته است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم حفظ روحیه ایستادگی و منحرف نشدن از مسیر اصلی انقلاب، خاطرنشان کردند: تنها راه نجات ملت‌های منطقه گام گذاشتن در این مسیر است که آثار آن نیز بتدریج در حال آشکار شدن است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات دروغین بیگانگان بر ضد ملت ایران و اسلام و تلاش برای تحریف واقعیات افزودند: نمونه تبلیغات غرب، در جنایت اخیر در یک کشور اروپای شمالی است که از همان ساعات اول تلاش می کنند انگشت اتهام را به سوی مسلمانان نشانه روند که این موضوع بیانگر خباثت و دروغ بودن تبلیغات غربی ها است.
ایشان با تأکید بر اینکه، چنین تبلیغات و اتهاماتی بر اراده ملت ایران و ملتهای مسلمان تأثیرگذار نخواهد بود خاطرنشان کردند: ما معتقدیم سعادت دنیا و آخرت ملت ایران، فقط با چهارچوبی اسلامی تأمین خواهد شد و تاکنون نیز حرکت رو به جلو نظام اسلامی موجب احیای مجدد اسلام و اراده ملت‌های منطقه شده است.
رهبر انقلاب اسلامی از جمله عوامل مهم برای ادامه حرکت رو به پیشرفت ملت ایران را کار و تلاش بی‌وقفه دانستند و افزودند: در رویارویی جبهه حق و باطل، اگر در کنار عمل و کار و تلاش، هدف نیز گم نشود و حضور در صحنه و اعتماد به نفس هم  تقویت و پررنگ شود، پیروزی جبهه حق حتمی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شرایط بسیار سخت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی بویژه روزهای آغازین جنگ خاطرنشان کردند: در همان روزهای اول جنگ تحمیلی که عده ای آیه یأس و ناامیدی می خواندند، امام بزرگوار(ره) که متصل به منبع عظیم نور الهی بود، با قدرت ایستاد و گفت «می توانیم» و در نهایت نیز «توانستیم».
ایشان افزودند: امروز هم که ملت ایران بر خلاف دوران جنگ تحمیلی، صاحب پیشرفت‌های بزرگ و منابع عظیم انسانی است، ادامه مسیر پیشرفت فقط با چنین روحیه‌ای امکان‌پذیر است.
رهبر انقلاب اسلامی جوانان را گنج‌های بی‌نظیر ملت ایران خواندند و تأکید کردند: باید با تدبیر مسئولان و همت ملت ایران، این گنج‌ها استخراج شوند تا شط خروشان انقلاب اسلامی، پر آب‌تر و پرطراوت‌تر شود و قطعاً این آرزو در آینده‌ای نه‌چندان دور محقق خواهد شد.
در ابتدای این دیدار سردار سرتیپ پاسدار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن خیرمقدم به فرمانده کل قوا، گفت: حضور نیروی دریایی سپاه در کنار نیروی دریایی ارتش و به همراه خانواده‌هایشان در سواحل خلیج فارس نشان‌دهنده عزم جدی و آمادگی این نیروها برای مقابله با هرگونه تهدیدی است.

در این رابطه بخوانید :
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی