news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتنقشه راهنقشه راهعکسعکسصوتصوت
1387/02/16

دیدار مردم کازرون با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در جمع پرشور ده‌ها هزار نفر از مردم شهرستان کازرون در ورزشگاه این شهر و خیابان‌های اطراف با اشاره به حرکت رو به پیشرفت و نشاط ملت ایران و استحکام مبانی و شور انقلابی مردم و به‌ویژه جوانان تأکید کردند: دولت و ملت باید با حفظ رابطه‌ی مستحکم و صمیمانه‌ی کنونی خود در جهت آبادانی و ساخت کشور و تبدیل آن به یک الگوی اسلامی در همه‌ی ابعاد تلاش کنند که لازمه‌ی آن، احساس مسئولیت همه‌ی آحاد مردم و مسئولان، وحدت کلمه و حُسن ظنّ به یک‌دیگر است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بازیابی هویت ایرانی و اسلامی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به آرمان‌های مشخص‌شده در چهارچوب هویت ایرانی و اسلامی افزودند: بعد از گذشت حدود سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حرکت ملت ایران به‌ویژه جوانان به سوی آرمان‌ها و پیشرفت‌های آنان در این مسیر پرشتاب‌تر شده و همین مسأله موجب درماندگی دشمنان ملت شده است.
ایشان با انتقاد از برخی یأس‌پراکنی‌ها در کشور تأکید کردند: من این آیه‌های یأس را که برخی دائماً تکرار می‌کنند، به هیچ‌وجه قبول ندارم.
رهبر انقلاب اسلامی علت نگرانی شبکه‌ی استکبار جهانی از حرکت رو به پیشرفت ملت ایران را احساس خطر آنان از گسترش روزافزون بیداری اسلامی دانستند و افزودند: اگرچه این دشمن در انجام توطئه‌های گوناگون در مقابل ملت ایران ناکام مانده است، اما همواره باید با شناخت صحنه و نقشه‌ی دشمن هوشیاری را حفظ کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: از جمله امتیازات ملت ایران، هوشیاری و آگاهی، وجود روشنفکران در میان علمای دین و دانشگاه و حضور جوانان بسیجی، پرشور و پیشتاز در عرصه‌های علم و فناوری است.
ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف اعم از اختلاف میان سلیقه‌های سیاسی، مذاهب و مناطق مختلف کشور و همچنین سرگرم‌کردن جوانان به مسائل لهو و لعب و دور کردن آنان از مسیر اصلی زندگی انقلابی ملت ایران، تصریح کردند: ملت ایران با وحدت و همبستگی، تلاش و مجاهدت، و با جدی‌گرفتن حرکت خود به سوی قله‌های کمال، می‌تواند بر دشمن غلبه کند و به فضل خداوند، این کار را نیز خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عنایت و کمک‌های الهی به ملت ایران‌ افزودند: در این برهه نیز یکی از کمک‌های الهی این است که دولت آمریکا به عنوان مظهر استکبار دچار مشکلات و ناکامی‌های فراوانی شده که ناکامی در مسأله‌ی فلسطین، عراق، افغانستان و لبنان نمونه‌های بارز آن‌هاست.
ایشان با اشاره به گسترش روزافزون مخالفت‌های مردمی در داخل آمریکا با حضور نظامیان اشغالگر این کشور در عراق، خاطرنشان کردند: این مخالفت‌ها و تنفرها به حدی رسیده که حتی نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای جلب رأی مردم همان واقعیتی را که از روز اول می‌گفتیم، بیان می‌کند و می‌گوید هدف اصلی آمریکا از اشغال عراق تسلط بر نفت این کشور و منطقه بوده که این مسأله نشانه‌ی دیگری از ناکامی دولت آمریکا است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که ابرقدرت‌ها همواره تلاش دارند در عین ناکامی با زبان تهدید، طرف مقابل را مرعوب کنند، افزودند: ملت ایران این راز را کشف کرد و در مقابل تهدیدهای آمریکا و دیگر قدرت‌ها نهراسید و از این پس نیز مرعوب نخواهد شد و همه‌ی دشمنان در حسرت زوال نظام جمهوری اسلامی خواهند ماند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مرعوب‌نشدن در مقابل تهدیدهای دشمن، شجاعت، آگاهی، هوشیاری و تکیه بر توانایی‌های درونی را بخشی از راهکار مقابله با دشمن دانستند و تأکید کردند: در کنار این مسائل باید تلاش و احساس مسئولیت مردم و مسئولان برای ساختن ایران، آن‌گونه که شایسته‌ی ایران و اسلام است، مضاعف شود و ارتباط میان مردم و مسئولان نیز همانند وضعیت فعلی مستحکم و صمیمانه باقی بماند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: هرکس که سعی کند میان ملت و مسئولان فاصله بیندازد و بر طبل اختلافات بکوبد، کاری بر خلاف مصلحت کشور و ملت انجام داده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آمادگی ملت در همه‌ی عرصه‌ها و هم‌چنین‌ آمادگی مسئولان برای خدمت‌رسانی افزودند: وحدت کلمه و حُسن ظن نسبت به یکدیگر زمینه‌ساز عنایت خداوند و فائق‌آمدن بر مشکلات است.
ایشان خاطرنشان کردند: تنها راه سربلندی و پیشرفت ایران تمسّک به اسلام است.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سابقه‌ی تاریخی، دینی و مبارزات انقلابی و ضد استعماری مردم کازرون و هم‌چنین برجستگی این منطقه در وادی علم و ادب افزودند: نسبت سلمان فارسی به عنوان چهره‌ی شاخص تاریخ اسلام به کازرون نیز مایه‌ی افتخار است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که انتساب ولادت سلمان فارسی در کازرون با برخی اقوال دیگر مبنی بر حضور او در دوران نوجوانی و جوانی در اصفهان منافاتی با یکدیگر ندارند، خاطرنشان کردند: سلمان فارسی متعلق به همه‌ی ایرانیان است و مردم ایران به شخصیتی همانند سلمان که پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله او را جزو اهل بیت علیهم‌السّلام می‌دانستند، مفتخر هستند.
ایشان افزودند:‌ ایمان و معرفت، مقام مجاهدت در راه خدا و پیگیری برای رسیدن به سرچشمه‌ی زلال حقیقت از صفات ویژگی‌های سلمان فارسی است که او را به چنین مقامی رساند و این یک درس و الگو برای همه‌ی جوانان ایرانی است.
رهبر انقلاب اسلامی استقامت و ثبات قدم مردم منطقه‌ی کازرون بر سخن حق را از جمله امتیازات و مایه‌ی شرافت این منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: با وجود ظلم‌هایی که از لحاظ عمران و آبادانی در دوران گذشته به این منطقه شد، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله راه‌سازی، سدسازی، ایجاد صنایع بزرگ و آب آشامیدنی انجام گرفته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این‌که خدمات‌رسانی به استان فارس باید با قوت بیشتری ادامه یابد، از جمله نیازهای این استان را راه‌آهن دانستند و افزودند: راه‌آهن حق مردم فارس است که باید انجام شود و به لطف خداوند انجام خواهد شد.
 
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام خرسند -امام جمعه‌ی کازرون- ضمن بیان سابقه‌ی تاریخی، مبارزاتی، فرهنگی و علمی این شهرستان، به رهبر انقلاب اسلامی خیر مقدم گفت.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی