news/content
1386/11/19

دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای -رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا- امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، ایستادگی و حرکت مستمر رو به جلوی ملت ایران در ۲۸ سال گذشته را عامل عزت نظام اسلامی دانستند و با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان عرصه‌ی پرشور حضور مردمی در مقابل نگاه‌های جهانی تصریح کردند: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن مظهر اقتدار، اراده و عزم ملی است.
در این دیدار که در سالروز بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی رحمةالله‌علیه در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تأکید کردند: مراسم سالگرد انقلاب در ایران بر خلاف اکثر کشورها، یک مراسم کاملاً مردمی است که مردم در هر شرایطی در صحنه حاضر می‌شوند و امسال نیز مردم ایران با حضور گسترده و حتی پرشورتر از سال‌های گذشته، عزم و اراده و دلبستگی خود به انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان خواهند کشید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: در روز ۲۲ بهمن آن‌هایی که باید متوجه شوند ملت ایران از لحاظ عزم و اراده و دلبستگی به انقلاب در چه روحیه و وضعیتی قرار دارند، متوجه خواهند شد و به همین علت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار مهم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از تفکر صحیح، هوشمندانه و همراه با ایمان شورانگیز و شجاعت در اقدام به عنوان عناصر اصلی عزت‌بخش ملت ایران در طول دوران انقلاب اسلامی یاد و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی عزت را جایگزین تحقیر بیگانگان، استقلال را جایگزین وابستگی تلخ و ذلت‌بار دوران طاغوت و ایستادگی و اقتدار را جایگزین تسلیم محض در مقابل بیگانگان کرد.
ایشان با اشاره به شکل‌گیری هویت جدید برای کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: انقلاب اسلامی با ساقط‌کردن حکومت مطلقه‌ی موروثی و بی‌منطق سلطنت، بنای یک حکومت مردم‌سالاری و مبتنی بر ارزش‌های انسانی را پایه‌گذاری کرد و با استقرار نظام اسلامی، ملت ایران راه پیشرفت خود را یافت.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که ملت ایران هزینه‌های رسیدن به پیشرفت و اوج را نیز پرداخت کرده است، تصریح کردند: امروز به برکت انقلاب اسلامی، ملت ایران ملتی عزیز و الهام‌بخش است و نظام جمهوری اسلامی نیز نظامی مقتدر است که همه‌ی قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای چاره‌ای جز اعتراف به عظمت آن ندارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اراده‌ی مصمم ملت ایران برای ادامه‌ی راه پیشرفت تأکید کردند: برآیند تحرکات گوناگون و مسئولیت‌های مختلف در دوره‌های ۲۸ سال گذشته، حرکتی منظم رو به جلو برای ملت ایران بوده است که با وجود همه‌ی تلاش‌های دشمن، این حرکت متوقف نشد و در آینده نیز متوقف نخواهد شد.
ایشان لحن ستایش مراکز قدرت جهانی از ملت ایران را نتیجه‌ی ایستادگی و عزم و اراده برای ادامه‌ی مسیر پیشرفت ارزیابی و خاطرنشان کردند: البته برخی مراکز تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دنیا به صورت خصمانه، کینه‌توزانه و همراه با حسادت و برخی هم با خرسندی لحن ستایش خود را بیان می‌کنند، اما در مقابل، ملت‌های مسلمان و حتی برخی ملت‌های غیر مسلمان، همه با شیفتگی تمام از ایستادگی ملت ایران تجلیل می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات را یکی از عرصه‌های حساس و تعیین‌کننده دانستند و در تبیین اهمیت آن افزودند: بررسی هر دوره از انتخابات در مقاطع مختلف نشان می‌دهد، تلاش تبلیغات خصمانه‌ی استکبار جهانی بر کاهش حضور و انگیزه‌ی مردم برای انتخابات متمرکز بوده است که همواره هم به نتیجه نرسیده‌اند و این مسأله نشان‌دهنده‌ی اهمیت انتخابات است.
ایشان با اشاره به درماندگی دشمنان در مقابل مردم‌سالاری ملت ایران خاطرنشان کردند: کسانی که به بهانه‌ی دموکراسی و دفاع از نظام‌های مردمی، کشورگشایی، فاجعه‌آفرینی و کشتار می‌کنند و حتی از رژیم‌های کودتایی و موروثی نیز حمایت می‌کنند، ناچارند در مقابل مردم‌سالاری ملت ایران دم از نبود آزادی در انتخابات، یا نبود انگیزه‌ی مردم برای شرکت در انتخابات بزنند و یا برای تعطیلی انتخابات تلاش کنند که در برهه‌ای نیز به وسیله‌ی برخی عناصر فریب‌خورده این تلاش را کردند، ولی به اهداف خود نرسیدند.
رهبر انقلاب اسلامی شرکت در انتخابات را فریضه و وظیفه‌ای ملی برشمردند و تأکید کردند: این وظیفه با روی کار بودن دولت‌های گوناگون و یا جریان‌های سیاسی مختلف تغییر نمی‌کند و همه باید خود را موظف به شرکت در انتخابات بدانند و در این مسیر نیز بهانه‌جویی نکنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات در نظام اسلامی را در مقایسه با دیگر کشورها جزو سالم‌ترین انتخابات ارزیابی کردند و افزودند: من به دست‌اندرکاران انتخابات توصیه کرده‌ام که باید قانون به‌شدت رعایت شود و همه نیز باید الزامات قانونی را بپذیرند و تسلیم قانون باشند، زیرا قانون حد و فاصل حق و باطل است و قانون را نباید دور زد.
ایشان در همین خصوص خاطرنشان کردند: باید مراقب بود به کسی ظلم نشود و در مقابل، حق مردم نیز تضییع نشود و با لحاظ قانون باید رعایت کرد که افراد ناصالح معرفی نشوند و انسان‌های صالح هم از حقوق خود محروم نشوند.
رهبر انقلاب اسلامی مسأله‌ی اصلی در انتخابات را حضور مردم دانستند و تأکید کردند: کسانی که به نحوی دست‌اندرکار انتخابات -اعم از سیاست‌گذاری، اجرا و موارد دیگر- هستند، باید با توجه به اهمیت حضور مردم، وظیفه‌ی خود را انجام دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تبریک نوزدهم بهمن به کارکنان نیروی هوایی ارتش و ملت ایران، حرکت تاریخی جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش در نوزدهم بهمن سال ۵۷ را نقطه‌ی عطف و حرکتی شجاعانه، هوشمندانه، بهنگام و برخاسته از ایمان توصیف کردند و افزودند: این حرکت در واقع برآیندی از مجموعه‌ی احساسات و ذهنیات نیروی هوایی ارتش در آن زمان بود.
فرمانده کل قوا با اشاره به هویت جدید و اقتدار و عزت ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به سربلندی نیروی هوایی در آزمون دفاع مقدس و کارهای بزرگ این نیرو بعد از دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کردند: نیروی هوایی باید مسیر پیشرفت خود را با شتابی مضاعف ادامه دهد و در این مسیر همچون گذشته علاوه بر اتکاء به ابزارهای مادی در جهت تقویت بیش از پیش ایمان و اراده گام بردارد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به مسأله‌ی فلسطین و محاصره و کشتار مردم غزه، آن را نتیجه‌ی سیاست خاورمیانه‌ای غلط آمریکا و کنفرانس ننگین پاییزی دانستند و تأکید کردند: دولت‌های اسلامی باید محاصره‌ی غزه را بشکنند و دولت و ملت مصر در این خصوص وظیفه‌ی بزرگی دارند و همه‌ی ملت‌های مسلمان باید به دولت و ملت مصر برای انجام این وظیفه کمک کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: در شرایطی که مردم غزه در آتش و خون هستند و این فاجعه‌آفرینی نتیجه‌ی سفر رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه است، ‌ مذاکره‌ی کشورهای منطقه با آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی هیچ فایده‌ای ندارد.
ایشان افزودند: دولت‌های عربی باید مراقب باشند تا از آن‌ها یا عناصر دیگری از فلسطینی‌ها بر ضد مردم غزه استفاده نشود، زیرا ننگ این مسأله تا ابد بر پیشانی آن‌ها خواهد ماند.
رهبر انقلاب اسلامی تنها راه نجات ملت فلسطین را مقاومت و ایستادگی دانستند و افزودند: ایستادگی مردم فلسطین و غزه در مقابل فشار عظیم اقتصادی و تهاجم و کشتار تحسین‌برانگیز است و مردم فلسطین باید مراقب توطئه‌ی دشمنان برای ایجاد جدایی میان ملت و دولت منتخب فلسطین نیز باشند.
 
در این دیدار، امیرسرتیپ میقانی -فرمانده نیروی هوایی ارتش- در سخنانی با اشاره به بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی رحمةالله‌علیه در سال ۵۷، تأکید کرد: کارکنان این نیرو امروز نیز ضمن تجدید بیعت با فرماندهی کل قوا، با تمام توان آماده‌ی دفاع از منافع ملی و مرزهای آسمانی میهن اسلامی است.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی