news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1386/07/21

دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب به مناسبت عید سعید فطر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مردم عید سعید فطر را زمینه‌ی مناسبی برای اتحاد و انسجام در ابعاد ملی و دنیای اسلام دانستند و تأکید کردند: عید واقعی هنگامی تحقق می‌یابد که امت اسلامی انگیزه‌های اختلاف و دو دستگی را کنار بگذارد و دست در دست یکدیگر و با تمسک به تعالیم اسلامی بار دیگر به تعالی، عزت و قدرت برسند.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مردم، عید سعید فطر را زمینه‌ی مناسبی برای اتحاد و انسجام در ابعاد ملی و دنیای اسلام دانستند و تأکید کردند: عید واقعی هنگامی تحقق می‌یابد که امت اسلامی انگیزه‌های اختلاف و دودستگی را کنار بگذارد و دست در دست یکدیگر و با تمسک به تعالیم اسلامی بار دیگر به تعالی، عزت و قدرت برسند.
ایشان با اشاره به یکپارچگی ملت بزرگ ایران با وجود اقوام و مذاهب مختلف در کشور افزودند: در طول سالیان گذشته، دشمن همواره تلاش کرده است با استفاده از انگیزه‌های قومی و مذهبی در اتحاد کلمه‌ی ملت یکپارچه ایران خلل ایجاد کند، اما هیچ‌گاه موفق نبوده و ملت ایران در جلوه‌گاه‌های حضور عظیم خود این وحدت را به نمایش گذاشته است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که گرایش‌های سیاسی نیز نباید عامل اختلاف شوند، خاطرنشان کردند: محور وحدت در کشور، نظام جمهوری اسلامی، اسلام عزیز و قرآن کریم است و ملت ایران تاکنون هوشیارانه در مقابل توطئه ایجاد اختلاف از طریق گرایش‌های سیاسی ایستاده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به انتخابات مجلس هشتم در اواخر امسال، تصریح کردند: انتخابات می‌تواند عرصه‌ی ظهور و بروز وحدت، عقلانیت و شعور ملی باشد.
ایشان خاطرنشان کردند: اگر انتخابات به گونه‌ای باشد که گروه‌های سیاسی در یک رقابت مثبت برای خدمت‌گزاری به مردم، سهم متناسب و لایق خود را به دست آورند، این انتخابات زمینه‌ساز نشاط و پیشرفت جامعه خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم پرهیز از کینه‌ورزی و تهمت‌زنی در فضای انتخابات افزودند: اگر گروه‌های سیاسی در انتخابات بد و بر خلاف قوانین و مقررات عمل کنند، انتخابات زمینه‌ساز ضعف و انحطاط خواهد بود. بنابراین این مسأله یک امتحان الهی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علت زیاده‌طلبی‌ها و دخالت‌های بیجای قدرت‌های زورگو در مسائل مختلف مسلمانان را نیز اختلافات و نبود وحدت در میان امت اسلامی دانستند و افزودند: در چنین شرایطی است که سنای امریکا به خود اجازه می‌دهد رأی به تجزیه‌ی عراق دهد، در حالی که این مسأله هیچ ربطی به امریکا ندارد و مسئولان و ملت عراق نیز مخالفت خود را با آن اعلام کردند و دنیای اسلام هم با این مصوبه مخالف است.
ایشان همچنین با تأکید بر این‌که دخالت‌های قدرت‌های زورگو در مسأله‌ی فلسطین با عنوان کنفرانس صلح یکی دیگر از نتایج نبود اتحاد میان دولت‌ها و ملت‌های مسلمان است، خاطرنشان کردند: ملت‌ها و دولت‌های اسلامی باید در کنار یکدیگر باشند تا بتوانند قدرت خود را نشان دهند و در چنین شرایطی آمریکا و دیگر کشورها جرأت دخالت در مسائل مسلمانان را نخواهند داشت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: جمهوری اسلامی ایران بر مواضع خود به‌ویژه لزوم اتحاد مسلمانان ایستاده است و علت دشمنی استکبار با ملت ایران نیز به سبب همین مسأله است، اما این دشمنی تاکنون اثر نکرده و در آینده نیز اثر نخواهد کرد.
 
در این دیدار آقای احمدی‌نژاد -رئیس‌جمهور- ضمن تبریک عید سعید فطر، از ماه مبارک رمضان به عنوان ماه دوستی‌ها، محبت‌ها و رفع کدورت‌ها و اختلافات یاد کرد و افزود: معارف و احکام الهی زمینه‌ساز بیداری، پیشرفت و تعالی بشریت و ایستادگی آنان در مقابل ظلم و جنایت زورگویان است و به همین دلیل، قدرت‌پرستان تلاش دارند با هیاهو و تبلیغات مختلف مانع رسیدن معارف دین به انسان‌ها شوند.

برچسب‌ها: نماز عید فطر؛
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی