news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1385/11/18

دیدار دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین تصریح کردند: دنیای اسلام باید در مقابل اهانت رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی واکنش جدی نشان دهد.
ایشان مسأله‌ی‌ مسجدالاقصی را مسئله‌ای دینی و مشترک میان همه‌ی مسلمانان دانستند و با تأکید بر لزوم تحرک مسئولان کشورهای اسلامی افزودند: واکنش دنیای اسلام به این حرکت اهانت‌آمیز باید به گونه‌ای باشد که موجب پشیمانی رژیم اشغال‌گر قدس شود، زیرا سکوت در این قضیه به‌هیچ‌وجه جایز نیست.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به فتنه‌ی تغییر جنگ فلسطینی-صهیونیستی به جنگ فلسطینی-فلسطینی و ابراز تأسف از کشته‌شدن فلسطینی‌ها از هر گروه در این درگیری‌ها خاطرنشان کردند: همه، اعم از گروه‌های فلسطینی و کشورهای اسلامی، باید تلاش کنند تا دشمن در توطئه‌ی خود موفق نشود و آتش جنگ داخلی به‌سرعت فروکش کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم وحدت شیعه و سنّی و حفظ ایمان و امید به نصرت و وعده‌ی الهی افزودند: پیروزی حزب‌الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی، موفقیت حماس در فلسطین و پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، موارد برجسته از تحقق وعده‌ی الهی است که امید و ایستادگی را در مسلمانان روزافزون کرده است.
ایشان با اشاره به توطئه‌ی آمریکا و اسرائیل برای ایجاد فتنه و اختلاف در دنیای اسلام خاطرنشان کردند: باید با هوشیاری، مجاهدت و ایستادگی در مقابل ارعاب و تطمیع دشمن، توطئه‌ی فتنه‌گران را خنثی کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از آثار ارزشمند نهضت بیداری اسلامی در جهان افزودند: «ایمان واحد» عامل اساسی در اتحاد و همبستگی مسلمانان بوده است و ما باید به تکلیف اسلامی خود و آن‌چه برای بیداری اسلامی لازم باشد، عمل کنیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روحیه‌ی استقامت و نشاط انقلابی را در مردم ایران، به‌ویژه جوانان، در مقایسه با سال‌های قبل، بیشتر و بسیار روزافزون دانستند و تأکید کردند: جهانیان در بیست‌و‌دوم بهمن امسال نیز روحیه‌ی قوی و نشاط انقلابی بسیار بالای مردم ایران را خواهند دید.
 
در این دیدار، آقای رمضان عبدالله -دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین- با تبریک بیست‌و‌هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تجلیل از امام خمینی رحمة‌الله‌علیه، نظام جمهوری اسلامی ایران را پایگاه اصلی ایستادگی در مقابل جبهه‌ی کفر دانست و تأکید کرد: مردم فلسطین و گروه‌های مبارز با وجود همه‌ی فشارها و تهدیدها، بر عهد خود با شهدای انتفاضه مبنی بر ادامه‌ی مسیر مبارزه، پایدار و مستحکم هستند.
وی ضمن ارائه‌ی گزارشی از آخرین اوضاع فلسطین به نقشه‌ی دشمنان اسلام برای ایجاد جنگ مذهبی در کشورهای اسلامی و تلاش آنان برای فتنه‌ی جنگ داخلی در فلسطین اشاره کرد و افزود: جهاد اسلامی همه‌ی تلاش خود را برای فرونشاندن درگیری‌های داخلی در فلسطین به کار گرفته و امید است با توافق طرف‌های درگیر، این توطئه هرچه زودتر خنثی شود.
دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به شرایط داخلی رژیم صهیونیستی و شکست این رژیم در مقابل حزب‌الله لبنان، ناتوانی و ضعف اسرائیل را بیش از هر زمان دیگر دانست و خاطرنشان کرد: مردم فلسطین در مقابل توطئه‌ی جدید این رژیم برای هتک حرمت مسجدالأقصی ساکت نخواهند نشست و پاسخ این بی‌حرمتی را خواهند داد.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی