news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1385/01/06

دیدار بسیجیان سراسر کشور با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور، برخورداری از «مکارم و فضائل اخلاقی» و «استقامت و ایستادگی» را دو درس بزرگ پیامبر اعظم برشمردند و افزودند: به برکت روحیه‌ی پرشور ملت و شجاعت و تدبیر مسئولان، ایران اسلامی را به نقطه‌ای می‌رسانیم که دشمنان از مقابله با آن مأیوس شوند.
رهبر انقلاب اسلامی پیام حقیقی نام‌گذاری سال نو به نام مبارک پیامبر اعظم را تلاش فردی و عمومی ملت و مسئولان برای تحقق اهداف والای نبیّ اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله دانستند و افزودند: اخلاق نیکو از جمله درس‌های بزرگ پیامبر اعظم است و همه باید در سال جدید، خود را مؤمن و تابع خلقیات آن وجود شریف بسازیم.
ایشان اخلاق نیکو را پرورش صفات پسندیده در جان و دل و بروز و ظهور این خلقیات در عمل خواندند و خاطرنشان کردند: جامعه‌ای که دچار حسد، بدخواهی، حیله‌گری، حرص و بخل، کینه‌ورزی و دیگر صفات اخلاقی ناپسند باشد، حتی اگر به علم و تمدن ظاهری دست یابد، از آرامش حقیقی و سعادت برخوردار نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برخورداری جامعه از اخلاق نیکو را نیازمند تمرین و مجاهدت فردی آحاد مردم و ارائه‌ی آموزش‌های اخلاقی لازم در مراکز آموزشی، پرورشی و علمی دانستند و افزودند: البته عامل اصلی در مجهز شدن به مکارم اخلاقی، محبت به خدا و محبت به محبوبان درگاه الهی یعنی پیامبر و ائمه‌ی معصومین علیه‌السلام است که باید این عشق را در دل خود پرورش دهیم.
ایشان استقامت و ایستادگی را درس سرنوشت‌ساز دیگری از پیامبر اعظم برشمردند و با اشاره به تأکید پروردگار در قرآن مجید مبنی بر استقامت پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله و پیروانش افزودند: پیامبر اعظم، مسلمانان صدر اسلام را در مقابل هجوم پرجاذبه‌ی هواهای نفسانی و دنیای پرفریب و نیز تهاجم و تهدید و وعده‌های دشمنان بیرونی هدایت و رهبری کرد و امروز ما به چنین استقامتی نیازمندیم.
رهبر انقلاب اسلامی پایداری در برابر زورگویی‌ها، تهدیدها و وعده و وعیدهای فریبنده‌ی دشمنان را هنری بزرگ و مایه‌ی پیشرفت و عزت و عظمت ملت‌ها خواندند و خاطرنشان کردند: ملت ایران از اول پیروزی انقلاب، هنرمندی خود را در هوشیاری و استقامت در مقابل دشمنان نشان داده است و به پاداش این پایداری، امروز در چشم دوست و دشمن، عزتمند و مقتدر است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استمرار تهدیدهای دشمنان افزودند: ممکن است این تهدیدها در مواردی هم عملی شود که در این‌گونه مواقع ملتی قادر خواهد بود عظمت، عزت، هویت و منافع خود را حفظ کند که بدون هیچ‌گونه عقب‌نشینی، بایستد و استقامت کند.
رهبر انقلاب اسلامی امریکا و صهیونیست‌ها را دشمنان درجه‌ی اول ملت ایران خواندند و با اشاره به فتنه‌انگیزی‌های انگلیس افزودند: این‌ها در مقابل منافع ملت ایران صف‌آرایی کرده‌اند و اسم این کار را هم اجماع جهانی بر ضد ایران گذاشته‌اند، اما همه‌ می‌دانند که اجماع جهانی بر ضد استکبار امریکا و دخالت‌ها و جنگ‌افروزی‌های این کشور است نه بر ضد ملت ایران.
ایشان با اشاره به بیداری ملت ایران در پرتو رهبری امام راحل عظیم‌الشأن، نقش رهبران را در پایداری ملت‌ها، ‌ مهم ارزیابی کردند و با یادآوری استقامت و شجاعت مسئولان کشور افزودند: دشمن در ۲۷ سال اخیر، هر زمان به بهانه‌ای به رویارویی با ملت ایران پرداخته و در صدد تسلط مجدد بر این کشور بوده است و امروز نیز با تبلیغات روانی، ایجاد شایعه و دروغ‌پردازی درباره‌ی موضوع هسته‌ای، همان هدف را دنبال می‌کند، اما ملت آگاه و بیدار ایران و مسئولان پراستقامت و با تدبیر کشور، راه تأمین منافع ملی و احقاق حقوق خود را با گام‌هایی محکم ادامه می‌دهند.
 
در آغاز این دیدار، سردار حجازی -فرمانده نیروی مقاومت بسیج- با اشاره به آمادگی بسیجیان برای ادای وظایف دینی و انقلابی و دفاع از آرمان‌ها و منافع ملی گفت: بسیج در سال ۱۳۸۵، تقویت توانمندی‌های دفاعی، توجه ویژه به معرفت سیاسی و تعمیق بصیرت، تقویت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و حضور بیشتر در عرصه‌ی سازندگی را در دستور کار خود قرار داده است.

برچسب‌ها: دیدار بسیجیان؛
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی