news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1384/01/28

بازدید سرزده فرمانده کل قوا از دانشگاه هوایی شهید ستاری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه‌ی روز ارتش، بدون اطلاع قبلی با حضور در دانشگاه هوایی شهید ستاری، به مدت ۴ ساعت از دانشکده‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند و ضمن گفت‌وگو با اساتید و دانشجویان، از نزدیک در جریان فعالیت‌های علمی و آموزشی در این دانشگاه قرار گرفتند.
فرمانده کل قوا در بازدید از کلاس‌های درس و آزمایشگاه تخصصی و کارگاه‌های آموزشی دانشکده‌های برق، علوم پایه، مدیریت، پرواز، رایانه و کنترل و فرماندهی دانشگاه هوایی شهید ستاری، ضمن ابراز خرسندی از حضور پرنشاط و باانگیزه‌ی جوانان دانشجو و اساتید مجرب تأکید کردند: اهمیت علم‌آموزی در این دانشگاه از این جهت است که فارغ‌التحصیلان آن با دانش و علم خود نگاهبان آسمان ایران و حافظ آرامش و آسایش ملت بزرگ ایران خواهند بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه هوایی شهید ستاری، هدف از بازدید خود از این دانشگاه را تکریم و احترام به ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش بیان کردند و با اشاره به دو ویژگی مهم دانشجو و نظامی‌بودن دانشجویان این دانشگاه افزودند: یک نظامی تحصیل‌کرده و صاحب علم، دانش و تجربه، علاوه بر امتیاز پژوهندگی و فعالیت علمی به جهت تلاش برای حفظ امنیت و آسایش کشور و ملت، دارای جایگاه بسیار والایی است.
ایشان رابطه‌ی جوانان یک کشور با علم و دانش را ترسیم‌کننده‌ی هویت ملی آن کشور برشمردند و خاطرنشان کردند: به رغم عقب‌ماندگی علمی که در قبل از انقلاب اسلامی بر ملت ایران تحمیل شد، جوانان کشور در ۲۶ سال گذشته به برکت انقلاب و خودباوری ناشی از آن پیشرفت‌های علمی بزرگی را به دست آورده‌اند که موفقیت دانشمندان ایرانی در دست‌یابی به دانش هسته‌ای، دانش پیشرفته‌ی استفاده از سلول‌های بنیادی، ساخت هواپیما و موفقیت‌های علمی در المپیادها و مسابقات علمی جهانی نمونه‌هایی از آن است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری اقدام تحسین‌برانگیز و شگفت‌آور نسل گذشته در مقابله با نظام سلطه‌ی بین‌المللی و سرنگونی حکومت طاغوتی و وابسته‌ی پهلوی بدون اتکاء به دو قدرت غرب و شرق آن زمان تأکید کردند: پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه‌ی ایمان عمیق ملت ایران بود که باعث احساس هویت و بیداری دیگر مسلمانان و تهدید سلطه‌ی قدرت‌های استکباری نیز شد.
ایشان با تأکید بر این‌که نسل کنونی نیز باید با همان ایمان، آگاهی و هوشیاری حرکت رو به جلو نسل گذشته را ادامه دهد، خاطرنشان کردند: امریکا و صهیونیست‌ها در طول ۲۶ سال گذشته از هیچ اقدامی برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکردند، اما به رغم این تلاش‌ها، ملت بزرگ ایران با ایستادگی در مقابل فشارها در همه‌ی زمینه‌ها پیشرفت کرد و نسل جوان پرنشاط کشور قطعاً این مسیر را ادامه خواهد داد.
مقام معظم رهبری با اشاره به شعارهای فریبنده‌ی نظام استکباری آمریکا از یک طرف و تقسیم دنیا به انسان‌های درجه‌یک و درجه‌دو از طرف دیگر، افزودند: این سیاست که برخی انسان‌ها باید مقهور برخی انسان‌های دیگر باشند، محکوم به شکست است، زیرا بشریت به دلیل نیاز خود به عدالت در مقابل این سیاست خواهد ایستاد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری را به تعمیق ایمان، ارتباط بیش از پیش با پروردگار و تلاش مضاعف علمی توصیه و از زحمات اساتید و مسئولان این دانشگاه قدردانی کردند.
 
دانشجویان و اساتید دانشگاه هوایی شهید ستاری امروز نماز ظهر و عصر را به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه کردند.
در این بازدید همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع مسئولین این دانشگاه، ضمن شنیدن گزارش‌های مسئولان دانشگاه هوایی شهید ستاری، رهنمودهایی برای ارتقای بیش از پیش فعالیت‌های علمی، آموزشی و فرهنگی این دانشگاه ارائه دادند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی