news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1382/10/06

دیدار کارگزاران حج با ر هبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار دست اندرکاران حج امسال، اجتماع عظیم حج را جلوه یکپارچگی و وحدت امت اسلامی دانستند و تاکید کردند: مسلمانان باید با بهره گیری صحیح از این فرصت کم نظیر، قدرت و عظمت خود را به رخ معاندان و بدخواهان جهان اسلام بکشانند. ایشان با تاکید براینکه استفاده صحیح نکردن از نعمت های الهی به ویژه نعمت های معنوی موجب هدر رفتن و ضایع شدن این
نعمت ها خواهد شد خاطرنشان کردند: در حالی که مراکز استکبار جهانی تمام تلاش خود را برای مقابله با ایمان، حرکت و وحدت اسلامی متمرکز کرده اند، موسم حج فرصت بزرگی برای مسلمانان است تا با استفاده از این نعمت الهی، نیروی عظیم و معنوی خود را به میدان بیاورند و نشان دهند که قدرت امت اسلامی باید در معادلات جهانی مورد محاسبه قرار گیرد.
مقام معظم رهبری برگزاری مراسم برائت از مشرکین را درهمین جهت، مهم ارزیابی کردند و با تاکید بر لزوم همراهی دولت عربستان برای برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم افزودند: وحدت امت اسلامی از جمله مسائل مهم است که باید در موسم حج از طرح هرگونه مسائل اختلاف برانگیز پرهیز شود و مسلمانان با منطق قوی وعلمی متوجه حق و حقیقت و اهمیت وحدت امت اسلامی شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به آثار فردی سفرحج، این سفر را یک سفر غیرسیاحتی دانستند و افزودند: زائران باید در سفر حج از هرگونه اقدامی که موجب خدشه دار شدن هدف والا و معنوی حج می شود پرهیز نمایند.
رهبرمعظم انقلاب اسلامی همچنین با تاکید برلزوم جلوگیری از تشریفات بیش ازحد و امور زائد درسفرحج، از ملت ایران و نظام اسلامی به عنوان الگوی مسلمانان یاد وخاطرنشان کردند: زائران ایرانی باید با حضور برادرانه خود در مجموعه های مسلمانان و همچنین نماز اول وقت، عملا پایبندی ملت ایران را به ارزشهای دینی نشان دهند.


در این دیدار پیش ازسخنان مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین ری شهری نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی بیت الله الحرام گزارشی از فعالیتهای بعثه مقام معظم رهبری ، بیان کرد و گفت: امسال در بخش آموزشی از روحانیون فاضل و توانا استفاده شده و برای نخستین بار خواهران مبلغ برای کاروانها اعزام خواهند شد.
وی، انجام چهارصد تحقیق و پژوهش و برگزاری نمایشگاههای حج و برگزاری مراسم فرهنگی مختلف با کمک شهرداری تهران را از دیگر فعالیتهای بعثه مقام معظم رهبری ذکر کرد.
آقای زرهانی رئییس سازمان حج و زیارت نیز در گزارشی تعداد زائران اعزامی را بیش از 96 هزار نفر و در قالب 530 کاروان اعلام کرد و افزود: سازمان حج و زیارت با بازنویسی و اصلاح سیاستهای حج و انتشار منشور حج و زیارت تلاش خواهد کرد تا برخی مشکلات موجود در اعزام زائران برای حج تمتع، عمره و سفر به عتبات عالیات را برطرف نماید و سفر زائران را تسهیل نماید.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی