news/content
1369/03/31

پیام در پی زلزله استان‌های گیلان و زنجان

در پی زلزله نسبتاً شدیدی که نیمه شب امروز موجب خسارات سنگین جانی و مالی در استانهای گیلان و زنجان شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیام مهمی خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین آقای احسانبخش نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت ارسال کردند. متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:

بسمه‌تعالی
انّا للَّه و انّا الیه راجعون
جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای احسانبخش
امام جمعه‌ی محترم رشت

حادثه‌ی تأسف‌بار زلزله‌ی شدید استانهای گیلان و زنجان و سایر نواحی کشور را که موجب وارد آمدن خسارات سنگینی شده و عده‌ی زیادی از هم‌میهنان عزیزمان به رحمت ایزدی پیوسته و خانواده‌های بسیاری داغدار شده‌اند، به حضرت بقیةاللَّه و مردم شریف آن سامان تسلیت می‌گویم. این‌گونه حوادث تلخ، امتحان الهی است و خسارت‌دیدگان و دیگر مردم باید در آن، با صبر و تلاش و همکاری و امداد، خود را در این امتحان سربلند سازند و آن را وسیله‌یی برای تقویت و تکامل مادّی و معنوی خود سازند.

درخواست این‌جانب از مردم بزرگوار کشورمان آن است که به مدد آسیب‌دیدگان بشتابند و در هر منطقه، ائمه‌ی محترم جمعه، با تشکیل گروههای امداد و سازماندهی نیروهای فعال، به یاری و بازسازی مناطق آسیب‌دیده و مردم آن همت بگمارند. و بخصوص در روزهای اول، نیازهای اولیه‌ی مردم آسیب‌دیده، بویژه در روستاها و مناطق را به طور کامل تأمین کنند و در این کار، با دولت و هلال احمر جمهوری اسلامی، همکاری و هماهنگی نمایند.

برای درگذشتگان، مغفرت و رحمت الهی، و برای بازماندگان، صبر و اجر جزیل مسألت می‌کنم.


سیّد علی خامنه‌ای
31/03/69

 

 

 
 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی