news/content
پیوندهای مرتبطعکس پوستریعکس پوستری
1367/04/12

پیام تلفنی درباره سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی


بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱)

 ملت عزیز ایران، برادران و خواهران، حادثه‌ی عظیم و فاجعه‌آمیز حمله به هواپیمای مسافری و کشتار مظلومانه‌ی صدها مرد و زن و کودک مسافر نشان‌دهنده‌ی خشم و کینه‌ی دیوانه‌وار آمریکا نسبت به انقلاب و نظام اسلامی ماست. نشان‌دهنده‌ی آن است که شیطان بزرگ در رویاروئی با اسلام تا سقوط در لجنزار وحشیانه‌ترین جنایات پیشرفته است. نشان‌دهنده‌ی آن است که دستگاه استکبار پلید از ترفندهای سیاسی و تبلیغاتی و نظامی خود علیه ایران اسلامی طرْفی نبسته و اکنون برای دشمنی کردن راهی جز تروریسم خشن و فضاحت‌بار نمیشناسد. همچنین نشان‌دهنده‌ی عمق فاجعه‌ای است که امروز بشریت با آن روبروست؛ یعنی این‌که دولتی مدعی تمدن با آن همه پرگویی ریاکارانه درباب حقوق بشر و تظاهر به مخالفت با تروریسم چگونه محصول پیشرفتهای بشری را در راه عملی چنین خجلت‌آور به کار میبرد و صدها مسافر را در فضای مجاز و معمولی، چنین بیرحمانه و قساوت‌آمیز به آتش میکشد و صدها خانواده را در داغ عزیزان خود به ماتم مینشاند.

 این دولت آمریکا و شخص ریگان رئیس جمهور آمریکاست که من اکنون بنام ملت ایران او را و آن دولت را به عنوان جنایتکار و قاتل معرفی میکنم و این را همچون پیامی از سوی یک ملت انقلابی که در راه عقیده و آزادی و استقلال خود شجاعانه مبارزه میکند، برای مردم آزاده‌ی جهان و برای افکار عمومی ملت آمریکا و نیز برای نسلهای آینده‌ی تاریخ میفرستم. ملت عزیز ایران ما در مبارزه‌ی بزرگ خود و برای حفظ شرف و استقلال خود شهدای زیادی داده و بهای سنگینی پرداخته‌ایم؛ اما در این مبارزه تاکنون پیروز شده‌ایم. خشم دشمن دلیل پیروزی ماست و ارتکاب جنایت هولناک و فضاحت‌آمیزی که آمریکا دیروز مرتکب شد دلیل دیگری است بر ناتوانی شیطان بزرگ از این‌که ملت ما را در صحنه‌ی سیاسی به عقب‌نشینی وادار سازد.

 ما با نیروی معنوی و لایزالی که از ایمان و حقانیت خود داریم صحنه‌ی مبارزه با شیطان بزرگ را ترک نخواهیم گفت و مطمئنیم که حسرت غلبه بر اسلام را به دل دشمن خواهیم گذاشت. ما به دنیا اعلام میکنیم که ملت ما برای حفظ استقلال خود و برای عقیده‌ی خود آماده است که همچنان با زورگوئیهای دنیای استکباری و تجاوزگری آمریکا مبارزه کند. این مبارزه‌ای مظلومانه اما شجاعانه و افتخارآمیز است و بنابر تجربه‌ی تاریخ از پیروزی نهائی برخوردار خواهد شد. ما بااطمینان کامل میگوئیم که رژیم استکباری آمریکا با آسیب‌پذیریهای خود تاب مقابله با یک ملت مؤمن، شجاع، فداکار و خداجوی را نخواهد داشت و ناگزیر به عجز و عقب‌نشینی خود اعتراف خواهد کرد. ما همچنین اخطار میکنیم که دولت آمریکا باید عواقب این جنایت اخیر خود در خلیج فارس را تحمل کند و مسؤولیت هر پیش‌آمدی در دنبال این عمل فاجعه‌بار با آن دولت و شخص رئیس جمهور آمریکاست.

 این‌جانب حادثه‌ی غم‌انگیز شهادت جمعی از مسافرین بیدفاع را به رهبر عظیم و پدر عزیزمان و نیز به همه‌ی ملت ایران و بویژه به خانواده‌های مصیبت‌دیده تسلیت میگویم و از خداوند برای آنان صبر و مقاومت و آرامش قلبی و روحی مسألت میکنم.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته


۱) پرواز مسافربری شماره‌ی ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) از بندرعباس به مقصد دبی در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت‌شونده از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده‌ی آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که ۶۶ نفر از آن‌ها کودک بودند، جان باختند.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
در این رابطه بخوانید :
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی