news/content
پیوندهای مرتبطفيلمفيلم
1394/11/22

بیعت

برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:


رهبر انقلاب در دیدار مردم قم به قرائت آیه هجدهم از سوره مبارکه فتح پرداختند: «ای پیامبر ما! آنهایی که با تو بیعت کردند -خدای متعال میدانست که در دلهای اینها چیست- این بیعت با آن انگیزهی صادقانه موجب میشود که خدای متعال سکینه و آرامش را بر دلهای آنها نازل کند.
وقتی سکینه بر دلها نازل شد، دغدغهها از بین خواهد رفت، نگرانیها از بین خواهد رفت، ناامیدی از بین خواهد رفت. امروز یکی از کارهای مهمّ دشمنان ایجاد ناامیدی و تزریق ناامیدی است؛ در بخشهای مختلف جوان را ناامید کنند، پیر را ناامید کنند، انقلابی سابق را ناامید کنند. این آرامش و سکینهی الهی، امید به انسان میدهد. بیعت با پیغمبر اینجوری است. شما امروز وقتی با انقلاب بیعت میکنید و بیعتتان را تازه میکنید و تجدید میکنید، با پیغمبر بیعت کردید. آنکسی که امروز با امام خمینی بیعت میکند، با پیغمبر بیعت کرده. وقتی شما خطّ انقلابی امام را زنده نگه میدارید و نمیگذارید مندرس بشود، نمیگذارید رنگ کهنگی بگیرد، در واقع با پیغمبر بیعت کردید؛ با پیغمبر که بیعت کردید.»
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، کلیپ صوتی «بیعت» را در همین باره منتشر می‌کند.

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif خدای متعال در قرآن دربارهی بیعت با پیغمبر میفرماید: لَقَد رَضِیَ اللهُ عَنِ المُؤمِنینَ اِذ یُبایِعونَکَ تَحتَ الشَّجَرَةِ فَعَلِمَ ما فی قُلوبِهِم فَاَنزَلَ السَّکینَةَ عَلَیهِم؛ ای پیامبر ما! آنهایی که با تو بیعت کردند -خدای متعال میدانست که در دلهای اینها چیست- این بیعت با آن انگیزهی صادقانه موجب میشود که خدای متعال سکینه و آرامش را بر دلهای آنها نازل کند. وقتی سکینه بر دلها نازل شد، دغدغهها از بین خواهد رفت، نگرانیها از بین خواهد رفت، ناامیدی از بین خواهد رفت. امروز یکی از کارهای مهمّ دشمنان ایجاد ناامیدی و تزریق ناامیدی است؛ در بخشهای مختلف جوان را ناامید کنند، پیر را ناامید کنند، انقلابی سابق را ناامید کنند. این آرامش و سکینهی الهی، امید به انسان میدهد. بیعت با پیغمبر اینجوری است. شما امروز وقتی با انقلاب بیعت میکنید و بیعتتان را تازه میکنید و تجدید میکنید، با پیغمبر بیعت کردید. آنکسی که امروز با امام خمینی بیعت میکند، با پیغمبر بیعت کرده. وقتی شما خطّ انقلابی امام را زنده نگه میدارید و نمیگذارید مندرس بشود، نمیگذارید رنگ کهنگی بگیرد، در واقع با پیغمبر بیعت کردید؛ با پیغمبر که بیعت کردید، آنوقت: اَنزَلَ اللهُ سَکینَتَهُ عَلی رَسولِه وَ عَلَی المُؤمِنینَ؛ [این] در یک آیهی دیگر [است]؛ در این آیه: فَاَنزَلَ السَّکینةَ عَلَیهِم؛ خدای متعال آرامش را به دلها خواهد داد. وقتی آرامش داشتید، اطمینان قلب داشتید، آنوقت در عرصهی مقابلهی با دشمن دچار حیرت نمیشوید، دچار ناامیدی نمیشوید، دچار تزلزل نمیشوید؛ امروز براساس این سکینه و این آرامش، انسان میتواند یقین کند که ملّت ایران بر آمریکا و توطئههایش قطعاً پیروز خواهد شد.
دیدار مردم قم ۱۳۹۴/۱۰/۱۹

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif نبىّ اکرم صلّی‌اللَّه‌علیه وآله‌وسلّم چندین بار به مناسبتهایی از مردم بیعت گرفت. یکی از این بیعتها که شاید از همه سختتر بود، «بیعت الشّجرة» یا بیعت رضوان در ماجرای حدیبیّه است. وقتی کار سخت شد، پیغمبر اکرم آن هزار و چند صد نفری را که دور و برش بودند، جمع کرد و فرمود: «از شما بر مرگ بیعت میگیرم. نباید فرار کنید. باید آن‌قدر بجنگید تا پیروز و یا کشته شوید!»
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۷۴/۱۱/۲۰
لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 12 نظر ]
 • 1394-11-28 - 22:25

  ان شاالله در انتخابات هفتم اسفند نیز بیعت خود را تجدید خواهیم کرد.
 • فاطمه ،
  1394-11-28 - 17:43

  ما هم با امام ورهبر خود بیعت می کنیم وتا پای جان ایستاده ایم
 • سید بابک میرمعینی ،
  1394-11-28 - 01:56

  خمینی رفت فرزندش علی هست
  خدا را شکر  بر امت ولی هست
 • 1394-11-27 - 19:26

  رهسپاریم با ولایت تا شهادت.فقط کلامم یک جمله به امام‌ خامنه‌ای عزیز است :آقاجان تا دم آخر پشتیبان ولایت هستیم.
 • حسین محمدی ،
  1394-11-27 - 16:47

  لبیک یا خامنه ای ........بیعتی دوباره .......با ولایت زندایم تا زندایم رزمندایم 
 • حسین ،
  1394-11-24 - 21:15

  مابا ولایت زنده ایم
  تا زنده ایم رزمنده ایم
  خدای یک نفسم من و خانواده ام را بی عشق به ولایت حق آقا وسرورم سید علی خامنه ای زنده نگه مدار.
  خدایا مارا عاشقان دررکاب عشق قربان کن.
  یاعلی...
 • عادل حسن امینی تیرائی ،
  1394-11-24 - 20:37

  سلام به خدمت رهبر عزیز ما.....ما اهل کوفه نیستیم که علی را تنها بگذاریم
 • سیده زهرا حسینی قلعه نی ،
  1394-11-23 - 20:44

  سلام.ما هم بیعت خود را با امام خامنه ای اعلام میداریم.خداوندا ما را در خط ولایت فقیه نگه دار.
 • میم ،
  1394-11-23 - 13:51

  عالی بود
 • مجتبي ،
  1394-11-23 - 13:36

  با سلام ما هم با رهبر عزيزمان پيمان خون مي بنديم تا آخر با ايشانيم تا آخرين قطره خون حتي تا آخرين قطره خون در رگهايمان 
 • محمدامین ،
  1394-11-22 - 20:03

  سی وهفتمین سالگردپیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی رابه محضرمبارک ولی امرمسلمین جهان رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت اله العظمی الامام خامنه ای تبریک وتهنیت عرض مینمایم
 • 1394-11-22 - 17:12

  خدا همه ما را به راه راست هدایت کند
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی