news/content
1394/03/22

آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:


پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR کلیپ صوتی «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» را منتشر می‌کند.
https://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1394/13940323213be78c.jpg

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif یک نکته‌ی خارج از مقوله‌ی آموزش و پرورش وجود دارد که جزو مسائل اساسی کشور است و آن، نوع برخورد دشمنان با نظام جمهوری اسلامی است. در طول این ۳۵ سالی که گذشته است، همواره و همیشه هیبت این حرکت عظیم مردمی، چشم دشمنان جمهوری اسلامی را گرفته است. خیلی رجزخوانی کردند، هرچه توانستند تلاش کردند امّا ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی در نظر اینها هیبت داشته است؛ این هیبت را ما باید حفظ کنیم؛ این هیبت بایستی محفوظ بماند؛ واقعیّت هم هست، توهّم نیست. ما یک کشور بزرگ، یک ملّت هفتادوچند میلیونی، دارای سابقه‌ی فرهنگی و تاریخی عمیق و اصیل بیش از بسیاری از نقاط عالم، دارای شجاعت، دارای عزم، ملّتی که از هویّت خود و از شخصیّت خود دفاع میکند [هستیم‌]؛ یک نمونه‌اش در هشت سال دفاع مقدّس ظاهر شد. در این هشت سال همه‌ی قدرتمندان دنیا - شرق و غرب - و وابستگان آنها و مرتجعین و همه و همه، دست به هم دادند تا ملّت ایران را به زانو دربیاورند [امّا] نتوانستند. جا ندارد که این ملّت، هیبت و عظمت در چشم ناظران جهانی پیدا کند؟ این عظمت را باید حفظ کرد. ما نظامی هستیم که مسئولان سیاسی کشورهای گوناگون و آنهایی که خبر دارند، این را به ما گفتند؛ بعضی به ما گفتند - بعضی دلشان نیامده به ما بگویند و در جمعهای خودشان گفتند و خبرش به گوش ما رسیده است - که این تحریمهایی که اینها علیه ایران وضع کرده‌اند و این فشاری که علیه جمهوری اسلامی راه انداخته‌اند، علیه هر کشور دیگری بود، او را منهدم میکرد، متلاشی میکرد امّا به جمهوری اسلامی تکان هم نتوانسته وارد کند. این چیز کوچکی نیست؛ این خیلی حادثه‌ی بزرگی است البتّه تبلیغات جهانی یک پوششی، یک پرده‌ای، یک غباری همواره در مقابل مخاطبان خود قرار میدهد که نمیگذارد خیلی‌ها واقعیّتها را ببینند؛ امّا درعین‌حال بسیاری از مردم دنیا، بسیاری از ملّتها بخصوص آنهایی که به ما نزدیکند، واقعیّتها را می‌بینند؛ و همه‌ی مسئولین سیاسی دنیا واقعیّتها را می‌بینند؛ نگاه نکنید به حرفهایشان؛ همین رؤسا و مسئولان سیاسی و سخنگویان دستگاه‌های مختلف غرب و اروپا و آمریکا و دیگران که گاهی حرفهای بی‌ربطی هم میزنند، همه‌ی اینها در دلشان این عظمت را، این هیبت را، این اقتدار را، این لیاقت را برای ملّت ایران تصدیق میکنند و می‌بینند منتها در زبان جور دیگری عمل میکنند.
 من مکرّر گفته‌ام راجع به این مذاکرات و [مسائل‌] هسته‌ای و امثال اینها؛ حرف زیاد زده‌ایم و آنچه باید بگوییم، گفته‌ایم لکن همه توجّه داشته باشند - هم مسئولین سیاست خارجی ما، هم مسئولین گوناگون دیگر، هم نخبگان جامعه - یک ملّت اگر نتواند از هویّت خود، از عظمت خود، آن‌چنان که هست، در مقابل بیگانگان دفاع بکند، قطعاً توسری خواهد خورد؛ بروبرگرد ندارد. باید قدر شخصیّت و هویّت خود را دانست. دشمن تهدید میکند، همین چندروزه، دو نفر از مقامات رسمی آمریکا تهدید نظامی کردند؛ حالا کار به آن افرادی که مسئولیّتهای خیلی مهم و حسّاسی ندارند، نداریم. من نمیفهمم مذاکره در زیر شبح تهدید چه معنایی دارد؟ مذاکره کنیم زیر شبح تهدید! مثل اینکه یک شمشیری بالای سر [ما باشد]. ملّت ایران این‌جوری نیست؛ ملّت ایران مذاکره‌ی زیر سایه‌ی تهدید را برنمیتابد. چرا تهدید میکنند؟ چرا غلط زیادی میکنند؟ میگوید اگر چنین نشود، چنان نشود، ممکن است ما حمله‌ی نظامی به ایران بکنیم؛ اوّلاً که غلط میکنید؛ ثانیاً من در زمان رئیس‌جمهور قبلی آمریکا -  آن‌وقت هم تهدید میکردند - گفتم دوران بزن‌ودررو تمام شده؛ این‌جور نیست که شما بگویید میزنیم و درمیرویم؛ نخیر، پاهایتان گیر خواهد افتاد و ما دنبال میکنیم. این‌جور نیست که ملّت ایران رها کند کسی را که بخواهد به ملّت ایران تعرّضی بکند؛ ما دنبال خواهیم کرد.
دیدار جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور ۱۳۹۴/۰۲/۱۶

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif طرف مقابل با وقاحت تمام ما را تهدید نظامی میکند؛ با وقاحت، مرتّب تهدید نظامی میکند؛ چند وقتی بود ساکت بودند، باز چند روز قبل از این یکی از آنها دهن باز کرد و راجع به گزینه‌های روی میز و گزینه‌ی نظامی بنا کرد حرف زدن. خب این لاف را میزنند، این غلط زیادی را میکنند، آن‌وقت میگویند جمهوری اسلامی قدرت دفاع را از خود سلب کند؛ این حرفی که آنها میزنند ابلهانه نیست؟
دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران ۱۳۹۴/۰۱/۳۰

https://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif شما می‌بینید که الآن مرکز فساد آمریکا را جوان‌ها را رفتند گرفتند، آمریکایی‌هایی را هم که در آن‌جا بودند گرفتند، این لانه فساد را به دست آوردند، آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ و جوان‌ها مطمئن باشند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند بی‌خود صحبت این که اگر دخالت نظامی ... مگر آمریکا می‌تواند دخالت نظامی در این مملکت بکند؟ امکان برایش ندارد.
سخنرانی در جمع دانشجویان دانشکده اقتصاد اصفهان ۱۳۵۸/۰۸/۱۶
لطفاً نظر خود را بنویسید:

کدامنیتی : *
اعدادي را که مي بینيد ، وارد کنید
*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 14 نظر ]
 • محبوبه ،
  1394-04-06 - 08:59

  یریدون لیطفئو نور الله بافواههم
 • یوسف حموده ،
  1394-03-29 - 16:40

  برام عجیب بود
  تو سال های اخیر شعاری که جلوی تریبون نوشته میشد همین شعار و کلام امام بود که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند...ولی نمیدونم چرا امسال و با چه هدفی این شعار حذف شد و یکی از بخش های وصیت نامه ی امام گذاشته شد.
 • محمدحسین ،
  1394-03-25 - 22:59

  امید ما باید از غیر خدا قطع شود
  امید ما باید از آمریکا قطع شود
  ما دست نیاز خود را تنها به درگاه خدا و اولیا خدا دراز میکنیم و بس
  هیهات که ملت غیور و مسلمان ایران همانند تمام مظلومان عالم زیر بار حتی حرف زور برود
 • محسن جمال الدین ،
  1394-03-25 - 11:14

  وجوانان بدانند که:
  آمریکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا هیچ غلطی نمی تواند بکند
  " امام خمینی رحمه الله علیه"
  
 • محمد زنگوئی ،
  1394-03-24 - 22:16

  السلام علیک یا روح الله الموسوی الخمینی
  و سلام بر ره پویان و رهروان و سربازانش
  کاشکی امسال هم همین شعار بر پرده بزرگ مراسم 14 خرداد نوشته شده بود.
 • منتظران ،
  1394-03-24 - 19:48

  هنوز ما جوانها نمردیم , ماسربازان رهبری و امید رهبر ی منتظر یک حکم جهادیم 
  امریکا این را بداند .
 • فاطمه ،
  1394-03-24 - 09:45

  ای جانم به عکسی که برا لینک اینجا گذاشتید.
  حسینیه ی کاه گلی امام کوخ نشینان
 • محمد ،
  1394-03-24 - 09:18

  منظور امام (ره) از جمله آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند این است که آمریکا نه تنها علیه ایران هیچ کاری نمی تواند بکند، بلکه برای ایران هم هیچ کاری نمی تواند بکند
  قابل توجه آنهایی که چشم امیدشون به آمریکاست
 • ف,ع زنجانی ،
  1394-03-23 - 17:45

  آمریکا درچه فکریه ؟
  ایران پر از بسیجیه
 • حسن ،
  1394-03-23 - 15:56

  سلام
  واقعا عالی و زیبا بود
 • رضا ،
  1394-03-23 - 10:37

  سلام بر روح خدا 
 • hasan ،
  1394-03-22 - 22:26

  مرگ بر آمریکا ودشمنان ملت ایران . همانطور که میدانید دشمنان بشدت به مبارزه و تهاجم فرهنگی درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی پرداخته و تلاش به ترویج فساد و بی بندوباری و ... میکند بنده خواهش میکنم هر کدام از کاربران عزیز پایگاهی بشوند برای نشر فرهنگ انقلابی و دینی و سنگر مقاومت در برابر شیطان بزرگ و تهجم های های فرهنگی و دینی آن، تا بار دیگر شاهد لبخند زیبا ودلنشین رهبر عزیزمان باشیم.
  یاعلی مدد
 • رضا ،
  1394-03-22 - 20:04

  مرگ بر آمريكا
  مرگ بر آمريكا
  مرگ بر آمريكا
 • علی ،
  1394-03-22 - 16:52

  کلام نورانی و دوستان هنرمند...
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی