others/special
RSS دیگران
صفحه اصلیRSS سایت رهبریدرباره سایت رهبریتماس با مازبانهای دیگر
امروز دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • يادداشت
  • گفتگو
  • خاطره
  • گزارش
  • پرونده
  • صفحات ویژه‌
  • مقالات جستار
تشکیل خاورمیانه اسلام

آیا تحولات منطقه نقشه آمریکاست؟

در محور سیاسی گفتند که فضای سیاسی کشورهای منطقه باید باز شود؛ یعنی سعی کنیم که با افزایش انتخابات‌ها سرخوردگی مردم کمتر شود. این درواقع نوعی فریب مردم است که به نوعی آرام شوند تا از التهاب کاسته شود.
گفت‌وگو با رایزن فرهنگی سابق ایران در مصر

گفت‌وگو با رایزن فرهنگی سابق ایران در مصر
انقلاب ما که پیروز شد، برای اولین‌بار در دنیا کتاب «ولایت فقیه» امام خمینی(ره)، در مصر ترجمه و منتشر شد. یکی از اندیشمندان مصر به‌نام «دکتر حسن حنفی» یک مقدمه هفتاد صفحه‌ای بر آن نوشت و نظریه ولایت فقیه را اثبات کرد.

نبرد بازسازی هویت اسلامی مصریادداشتی از مصیب نعیمی

نبرد بازسازی هویت اسلامی مصر
آگاهی مردم از حیله‌های فریب‌کارانه دشمن، شانس آن‌ها در بازسازی رژیم ازهم پاشیده فعلی را به حداقل می‌رساند. باید گفت که زمان برای فریب ملت‌ها با تطمیع و ارعاب به پایان رسیده است.

ریزش حامیان آمریکایادداشتی درباره تحولات اخیر در خاورمیانه

ریزش حامیان آمریکا
در حال حاضر شاهد هستیم که محور منطقه‌ای آمریکا دچار ریزش شده است. بعد از انقلاب تونس شاهد تحولات جدی در مصر هستیم. در یمن و اردن هم که آمریکایی‌ها روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده بودند اوضاع به هم ریخته است.

واکنش رسانه‌های خارجی به خطبه‌های نماز جمعه تهران

واکنش رسانه‌های خارجی به خطبه‌های نماز جمعه تهران
سخنان رهبر انقلاب با توجه به شرایط و اتفاقات رخ‌داده در منطقه، آن‌قدر حساس و مهم بود که رسانه‌های مختلف منطقه و جهان نتوانستند بر طبق سیاست دائمی خود عمل کرده و سخنان رهبر انقلاب را حذف و بایکوت کنند.

پایان آمریکامرکزییادداشتی از رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

پایان آمریکامرکزی
انقلاب اسلامی ‌تنها یک جریان مسیرساز برای کشورهای اسلامی محسوب نمی‌شود، بلکه یک فرهنگ بیداری در جهان غرب است و در شکل فرهنگ مخالفت و در فعالیت‌های رو به گسترشی همچون سازمان‌های غیر دولتی مخالفت می‌کند.

موج عزت‌خواهیتحلیلی بر چرایی زمانی و مکانی خطبه‌های نمازجمعه رهبر انقلاب

موج عزت‌خواهی
زمانی امنیت داخلی اسرائیل به خاطر موشک‌های حزب‌الله لبنان و حماس زیر سؤال رفته بود اما در حال حاضر از لحاظ سیاسی و آرایش منطقه‌ای و نیرو‌های موجود، دیگر پشتوانه محکمی نخواهد داشت.

سرنوشت خاورمیانه باید به دست مسلمانان رقم بخوردگفت‌وگو با دکتر طلال عتریسی

سرنوشت خاورمیانه باید به دست مسلمانان رقم بخورد
پایداری و مقاومت در برابر این طرح و نیز مقاومت لبنان و فلسطین و مواضع محکم و ثابت ایران در رویارویی با ایالات متحده آمریکا، باعث شکست طرح خاورمیانه‌ی آمریکا شد.

می‌خواستند انقلاب را در جغرافیای ایران محصور کنند

می‌خواستند انقلاب را در جغرافیای ایران محصور کنند
حتی اگر دشمن بتواند جلوی این انتفاضه در حال گسترش و تشکیل حکومت اسلامی و مردمی را بگیرد، لکن این جنبش‌های اسلامی گام بسیار بزرگی برای گسترش موج بیداری و گسترش اعتماد به نفسی است.

دومیـــنوی مقـــاومتانقلاب اسلامی و جنبش‌های اسلامی

دومیـــنوی مقـــاومت
شکل‌گیری یک بلوک ضدهژمون که عرضه‌کننده ایدئولوژی بدیل باشد و به معارضه با نظام سلطه مستقر برخیزد، در سال 1979 با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به طلایه‌داری امام خمینی(ره) رخ داد.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی