RSS دیگران
صفحه اصلیRSS سایت رهبریدرباره سایت رهبریتماس با مازبانهای دیگر
امروز سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • يادداشت
  • گفتگو
  • خاطره
  • گزارش
  • پرونده
  • صفحات ویژه‌
  • مقالات جستار
مطالبی از : آقای علی‌رضا مختارپور قهرودی - معاون نشر موسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی


تعداد مطالب : 11

عکس / «روز قدر کتاب»1397/02/22یادداشتی درباره بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب
«روز قدر کتاب»
بیانات دیروز رهبر انقلاب شامل چهار بخش بود؛ اول: وضع فعلی نشر کتاب که شامل اشاراتی به برخی نواقص موجود و لزوم ایفای نقش قوی‌تر هدایتی و نظارتی به منظور بهبود نشر کتاب از نظر کمیت و کیفیت و همچنین قابلیت بسیاری از ناشران، نویسندگان و مترجمان جوان‌تر در هماهنگی با اهداف و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی است...


عکس / محورهای اصلی چهار تقریظ رهبر انقلاب1395/11/20محورهای اصلی چهار تقریظ رهبر انقلاب

امروز مردم قهرمان استان همدان این افتخار را دارند که میزبان مراسم رونمایی از چهار تقریظ رهبر معظّم انقلاب اسلامی بر چهار کتاب از شرح دلاوری‌های حماسه‌سازان دفاع مقدس از به قول ایشان «بچه‌های همدان، بچه‌های صفا و عشق و اخلاص» ‌اند.


عکس / داستان مقاومت1395/05/24تحلیلی بر مبانی و زمینه‌های نگارش یادداشت رهبر انقلاب بر کتاب «تن‌تن و سندباد»
داستان مقاومت

انتشار یادداشت رهبر انقلاب اسلامی بر کتاب داستان «تن‌تن و سندباد» بهانه‌ای شد تا به موضوع ادبیّات کودک و نوجوان و مسائل مرتبط به این حوزه در نگاه و دیدگاه ایشان نگاهی دوباره بیاندازیم. نوشتاری که پیش روی مخاطب گرانقدر است حاصل مطالعه‌ی چهل گفتار از بیانات معظّمٌ‌له در موضوع ادبیّات کودک و نوجوان و مسائل مرتبط به این حوزه می‌باشد که در بازه‌ی زمانی اسفند۱۳۶۰ تا اردیبهشت ۱۳۹۵ ایراد شده است.


عکس / بررسی اجمالی تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب»1394/07/19یادداشتی از آقای علی‌رضا مختارپور
بررسی اجمالی تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «دختران آفتاب»

در طول این کتاب ده‌ها مسأله‌ی ریز و درشت مربوط به زنان و هم‌چنین نویسندگان، متفکران و صاحب‌نظران داخلی و خارجی مورد اشاره قرار گرفته است که نویسندگان کتاب فهرست اجمالی از ۵۱ موضوع مطرح شده در ۱۴ فصل کتاب را در ۱۳ عنوان اصلی در پایان کتاب ارائه داده‌اند.
 


عکس / مرور اجمالی چهل ویژگی شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)1394/07/13بر اساس خاطرات و بیانات رهبر انقلاب اسلامی
مرور اجمالی چهل ویژگی شخصیتی حضرت امام خمینی(ره)

حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای درباره‌ی امام چنین گفته‌اند: «ما مس بودیم او ما را طلا کرد، او کیمیا بود، او اکسیر بود. ما زندگی معمولی‌ای داشتیم، او خمودگی‌ها را تبدیل به‌تحرک و تپش کرد و انسان ساخت»


عکس / «اخوان بهترین شاعر نیمایی زمان خودش بود»1393/06/06به مناسبت سالروز درگذشت اخوان ثالث شاعر معاصر
«اخوان بهترین شاعر نیمایی زمان خودش بود»
در عرصه‌ی شعر نو، مرحوم اخوان که قطعاً بهترین شاعر نیماییِ زمان خودش بود و به نظر من از همه‌ی اقرانش قوی‌تر، مسلط‌تر و لفظ و معنای شسته رفته و بهتری داشت...


عکس / مروری بر سبک پاسخگویی رهبر انقلاب به پرسش‌های دانشجویان1393/04/31به بهانه‌ی دیدار دانشجویی
مروری بر سبک پاسخگویی رهبر انقلاب به پرسش‌های دانشجویان
دانشجویان که از اقشار آرمان­‌گرا می‌باشند،‌ با دیدن برخی معضلات ممکن است دچار ناامیدی شوند. رهبری با درک دقیقی که از روحیات این نسل دارند همواره در دیدارهای خود با این گروه چند نکته را مورد تأکید قرار می‌دهند:


عکس / تأملاتی درباره تقریظ‌های رهبر انقلاب بر کتاب‌های دفاع مقدس1393/03/27یادداشتی از آقای علی‌رضا مختارپور
تأملاتی درباره تقریظ‌های رهبر انقلاب بر کتاب‌های دفاع مقدس
دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به بهانه‌ی مراسم رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «من زنده‌ام» در یادداشتی به تحلیل محتوای نظرات رهبر انقلاب بر تعدادی از آثار مکتوب در حوزه‌ی دفاع مقدس پرداخته است.


عکس / ملاحظاتی درباره بیانات اول فروردین ۱۳۹۳1393/01/17| یادداشت |
ملاحظاتی درباره بیانات اول فروردین ۱۳۹۳
سخنان ایشان در روز اول فروردین را می‌توان منشوری در حوزه‌ی فرهنگ قلمداد نمود. منشوری که تأکید بر بصیرت، تعهد و فعالیت مبتنی بر تبیین روشن، منطقی و نقادانه است.


عکس / جزئیاتی از ۶ کتاب آیت‌الله خامنه‌ای در دوران مبارزه1391/02/23جزئیاتی از ۶ کتاب آیت‌الله خامنه‌ای در دوران مبارزه
در بررسی مکتوبات و سخنرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای می‌توان چهار دوره‌ی زمانی را در نظر گرفت. دوره‌ی اول این مکتوبات مربوط به دوران مبارزات است. دوره‌ی دوم از هنگام پیروزی انقلاب تا شروع کار ایشان در مسند ریاست‌جمهوری را شامل می‌شود. دوره‌ی سوم ...


عکس / جنگ برای نورالدین تمام نشده است1390/12/02گفتاری از آقای علیرضا مختارپور
جنگ برای نورالدین تمام نشده است
این کتاب، واقع‌نمایی و بیان صادقانه و مواجهه‌ی بسیار واقعی با زندگی است که نمونه‌ی آن در صفحات 330 به بعد به چشم می‌خورد؛ آن‌جا که سید برای تأمین نیازهای زندگی خود و خانواده‌اش، برای اولین بار با گریه و تضرع دعا می‌کند و از خداوند کمک می‌طلبد.


پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی