others/content
نسخه قابل چاپ

|گزارش|

جوانان پس از دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟

در تاریخ 1390/11/10، جوانان 57 کشور اسلامی و 16 کشور دارای اقلیت مسلمان، مهمان آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای بودند. این دیدار که در دومین روز از برگزاری اجلاس «جوانان و بیداری اسلامی» برگزار شد، حال و هوای خاصی را به این اجلاس داد. سخنگوی این اجلاس می‌گوید: از روز اول که ما این جوانان را دعوت کردیم، اولین چیزی که بسیاری از آنان از ما سؤال می‌کردند دیدار با رهبری بود که آیا امکان آن فراهم می‌شود یا خیر. این اشتیاق تنها مختص شیعیان نبود و جوانان کشورهایی که زیر بمباران تبلیغاتی رسانه‌های عربی در مسأله‌ی شیعه و سنی قرار داشتند نیز به شدت مایل به دیدار با رهبر انقلاب بودند.
پس از برگزاری این دیدار با چند تن از حاضرین در دیدار همراه شدیم تا از نظراتشان را در این خصوص جویا شویم.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif منذر حبیبی از جوانان انقلابی تونس در خصوص این دیدار گفت: آیت‌الله خامنه‌ای از پیشگامان وحدت اسلامی در جهان هستند و همان‌طور که انتظار داشتیم، ایشان بر این نکته‌ی کلیدی تأکید کردند و وحدت را رمز پیروزی دانستند. امروز آمریکا تمام تلاش‌های خود را برای ایجاد تفرقه در امت اسلامی به کار بسته است. وی در ادمه افزود: هشدارهای رهبر انقلاب زنگ خطری بود که به صدا درآمد و جریانات اسلامی باید در این زمینه کاملاً هوشیار باشند.
این نخستین بار نبود که از مواضع آیت‌الله خامنه‌ای بهره‌مند می‌شدیم. یادمان نمی‌رود که ایشان در خطبه‌ی نماز جمعه در سال گذشته، حق را به ملت ما داد. هر چند رسانه‌ها سعی بر تحریف اهداف انقلاب اسلامی ایران و مواضع ایشان داشتند اما بحمدلله نتوانستند تأثیر ایران را بر انقلاب مصر و سایر کشورها کم کنند.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif نسیمی عسکروف از جمهوری آذربایجان اظهار داشت: مهم‌ترین نکته‌ای که توجه مرا به خود جلب کرد، نگاه جامع ایشان به تحولات منطقه و جهان بود، به‌طوری که تمام این تحولات در کشورهای عربی را مقدمه‌ای برای سرنگونی آمریکا بیان کردند.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif نبیل سعید روزنامه‌نگار مصری نیز که در حین سخنرانی رهبر انقلاب، دست به قلم بود و با سرعت بیانات ایشان را یادداشت می‌کرد گفت: سخنرانی ایشان، جامع، به‌روز و ناظر به ظرفیت‌ها و تهدیدها بود و تمام راه‌کارها برای پیروزی و پیشرفت انقلاب‌های جوان را بیان کردند. وی درباره فضای دیدار گفت: این دیدار در فضایی بسیار صمیمی و بی‌ریا و در اوج سادگی برگزار شد.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif کمال الشریف از لیبی هم معتقد بود: آیت‌الله خامنه‌ای از ابتدای این انقلاب‌ها، حامی مردم بودند و خدا را شکر که بسیاری از این جنبش‌ها به پیروزی رسید و شایسته است که این اجلاس‌ها و دیدارها ادامه یابد و در خصوص لیبی امیدوارم که دولتی اسلامی و در چارچوب شرع برپا شود.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif ثارالله ظهوری، طلبه‌ی افغانستانی درباره‌ی حضور خود در ایران و دیدار با رهبر انقلاب گفت: به فضل الهی همه‌ی برنامه‌ها عالی بود، اما همه‌ی برنامه‌ها یک‌طرف و دیدار امروز با حضرت آقا یک طرف دیگر. حقیقتاً خون جهاد، فداکاری، ایثار و شهادت‌طلبی را در وجود همه به جریان انداخت. خدا را شاکریم که توفیق داد برای اولین‌بار خدمت حضرت آقا رسیدیم و از فرمایشات ایشان استفاده کردیم. او مهم‌ترین بخش سخنان رهبر انقلاب را توصیه‌ی ایشان به استقامت می‌داند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/18864/C/13901110_5318864.jpg
http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif عبدالعزیز الثوینی از عربستان درباره فضای دیدار با رهبر انقلاب اسلامی ابراز داشت: شور عجیبی بر جلسه حاکم بود. با سخنان ایشان احساس کردیم که در محضر یک پدر مهربان قرار داریم و حرف‌های ایشان بر دل می نشست.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif زینت‌الله اسماعیل‌اف از تاجیکستان گفت: آیت‌الله خامنه‌ای به خوبی به ما یادآور شدند که چگونه باید در برابر دولت‌های مستبد به مقابله پردازیم و از حقوق اسلامی خود دفاع کنیم و چند بار بر وحدت اسلامی تأکید کردند و از دیدگاه ایشان به نظر می‌رسد که ادامه‌ی بیداری اسلامی در گرو وحدت اسلامی است.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif خانم تقوی دلاجی از تونس گفت: ایشان تحلیل جامعی از شرایط منطقه ارائه داد و برایم خیلی جالب بود که رهبر ایران در وسط شهر و کنار مردم و در محیطی ساده و متواضعانه زندگی می‌کند و محل زندگی ایشان هیچ شباهتی به کاخ پادشاهان نداشت.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif اظهار بخاری از پاکستان هم گفت: روز دیدار با رهبر معظم، روزی به‌یادماندنی و تاریخی در زندگی‌ام خواهد بود و بیانات ایشان به خوبی نشان می‌داد که رهبر انقلاب تا چه اندازه از بیداری اسلامی در کشورهای عربی خوشحال هستند.
خانم تقوی دلاجی از تونس گفت: ایشان تحلیل جامعی از شرایط منطقه ارائه داد و برایم خیلی جالب بود که رهبر ایران در وسط شهر و کنار مردم و در محیطی ساده و متواضعانه زندگی می‌کند و محل زندگی ایشان هیچ شباهتی به کاخ پادشاهان نداشت.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif جهاد حلمی، جوان فلسطینی که چفیه‌ی رهبر انقلاب را از ایشان هدیه گرفت، گفت: احساسم را نمی‌توانم توصیف کنم. ما از وجود ایشان احساس نصر و پیروزی می‌کنیم و سیدنا القائد همواره در برابر طغیان‌گران و کسانی که می‌خواهند امت اسلامی را به تفرقه بکشانند ایستادگی می‌کند.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif طارق ظاهری از تونس هم با ابراز خوشحالی از این دیدار گفت: آرزوی من این بود که یک روز رهبرم را ملاقات کنم و خدا را شکر می‌کنم که این آرزو محقق شد. ما همواره نیازمند رهنمودهای ایشان هستیم تا از خطراتی که پیش روی انقلاب‌ها قرار دارد عبور کنیم.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif حسن ادریس صالح از سودان گفت: ایشان اندیشه‌های بلندی را پیش روی ما گذاشتند و توجه به نکات و هشدارهای رهبر انقلاب موجب می‌شود تا امت اسلامی به استقبال آینده‌ای با شکوه برود.

http://farsi.khamenei.ir/image/home/rect-1-n.gif ضیاء الصاوی از فعالین انقلابی مصری که در حضور رهبر انقلاب به ارائه‌ی نظرات خود پرداخت، گفت: این نخستین بار نبود که از مواضع آیت‌الله خامنه‌ای بهره‌مند می‌شدیم. ایشان در مقاطع مختلف، دیدگاه‌های خود درباره‌ی تحولات منطقه را ابراز داشته است. یادمان نمی‌رود که ایشان در خطبه‌ی نماز جمعه در سال گذشته، حق را به ملت ما داد. هر چند رسانه‌ها سعی بر تحریف اهداف انقلاب اسلامی ایران و مواضع ایشان داشتند اما بحمدلله نتوانستند تأثیر ایران را بر انقلاب مصر و سایر کشورها کم کنند.
....
نام پرونده : جوانان و بیداری اسلامی
لطفاً نظر خود را بنویسید:
نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :
ضمن تشکر ، نظر شما با موفقیت ثبت شد.
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی