others/index
RSS دیگران
صفحه اصلیRSS سایت رهبریدرباره سایت رهبریتماس با مازبانهای دیگر
امروز شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
  • يادداشت
  • گفتگو
  • خاطره
  • گزارش
  • پرونده
  • صفحات ویژه‌
  • مقالات جستار
مطالبی از : آقای مصطفی آجرلو -


تعداد مطالب : 31

عکس / استاد مسلم قرآن1393/07/26به بهانه‌ی درگذشت استاد ابراهیم پورفرزیب (مولایی)
استاد مسلم قرآن
ایشان که از سوی آیت‌الله خامنه‌ای ملقب به اکبر القرّاء ایران شده است، در خاطره‌ای کوتاه از حضور در محضر رهبر انقلاب گفته است: «ایشان در محفل انس با قرآن در ماه رمضان به من تفقد فرموده و اظهار نمودند که این اساتید قرآن همه حاصل آن بذرافشانی‌های شماست که ثمراتش را ما امروز در کشور شاهد هستیم.»


عکس / چرا باید نافله بخوانیم؟1392/05/06گفتاری از آیت‌الله محمدی ری‌شهری
چرا باید نافله بخوانیم؟
از سازنده‌ترین مصادیق ذکر، «نماز» است؛ به قول مرحوم حضرت آیت‌الله بهجت، ما در همین چیزهای ساده گیر کرده‌ایم. اگر انسان به نوافل مقیّد باشد، کمک هستند برای این‌که آثار و برکاتی که نمازهای واجب در زندگی دارند در زندگی انسان ظهور پیدا کند.


عکس / توصیه رهبر انقلاب در انتخابات سال ۷۶1392/03/22گفتاری از وزیر کشور دولت ششم
توصیه رهبر انقلاب در انتخابات سال ۷۶
بین سال‌های ۷۲ تا ۷۶ که وزارت کشور را بر عهده داشتم، هر سال پس از سمینار استانداران خدمت رهبر معظم انقلاب می‌رسیدم. ایشان بسیار روی حضور مردم تأکید داشتند. می‌گفتند...


عکس / زنبیلی پر از مهمات!1391/06/01خاطرات رهبر انقلاب از شهید اندرزگو
زنبیلی پر از مهمات!
یک روز آقای اندرزگو را در بازار «سرشور» مشهد دیدم که با یک موتور گازی می‌آمد. موتور را که نگهداشت، دیدم چند خروس در عقب موتور خود دارد. از او درباره‌ی خروس‌ها پرسیدم، جواب داد که این خروس‌ها استثنایی‌اند و تخم می‌گذارند!...


عکس / هدیه جدید سراینده «قصه بابا»1391/03/27|درباره اثر جدید گروه سرود آباده|
هدیه جدید سراینده «قصه بابا»
در گروه ‌ما یک دانش‌آموزی داشتیم که پدرش خلبان نیروی هوایی ارتش بود و به شهادت رسیده بود. از او پرسیدم که آیا خواب پدرت را می‌بینی؟ او جواب داد: «بله، اتفاقاً همین چند شب پیش خواب دیدم که به سمت پدرم حرکت می‌کنم و به آغوش او می‌روم...


عکس / برگزاری همایش نظریه بیداری اسلامی در ۲۴ اردیبهشت1391/01/30برگزاری همایش نظریه بیداری اسلامی در ۲۴ اردیبهشت
دبیر علمی همایش گفت: این همایش قرار بود در بهمن ماه سال گذشته برگزار شود، اما به دلیل استقبال از فراخوان این همایش در سطح کشور و حجم زیاد مقاله‌هایی که از مجامع مختلف علمی به دبیرخانه این همایش رسید، زمان برگزاری همایش تغییر یافت.


عکس / نتیجه ایستادگی رهبر پای رأی مردم1390/12/17درباره‌ی سناریوپردازی‌های انتخاباتی دشمن
نتیجه ایستادگی رهبر پای رأی مردم
آنها می‌دانند که نقطه‌ی ثقل مقاومت در مقابل هژمونی نظام سلطه، رهبری است. غربی‌ها همه‌ی همتشان را گذاشته‌اند که در تصمیم‌های راهبردی رهبری تأثیرگذار باشند تا نهایتاً رفتار و سیاست نظام را تغییر دهند.


عکس / ۹دی ثمره‌ی تقوای اجتماعی مردم بود1390/10/11|گفت‌وگو با حجت‌الاسلام ثمری|
۹دی ثمره‌ی تقوای اجتماعی مردم بود
وقتی مردم دیدند که عده‌ای در برهه‌هایی از فتنه، مثلاً در روز قدس یا در روز عاشورا و در مواردی دیگر به شعائر دینی بی‌حرمتی کردند، مثلاً روزه‌خواری کردند و به حقیقت دین که همانا حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام است، جسارت کردند، متوجه عمق توطئه‌های دشمنان خارجی و غفلت برخی خواص داخلی شدند.


عکس / تبریک قاری مصری به رهبر انقلاب1390/04/16تبریک قاری مصری به رهبر انقلاب
اهتمام خاص آیت‌الله خامنه‌ای به قرآن، بسیاری از قراء جهان اسلام را به ایشان پیوند زده است و این مایه مباهات برای همه ماست.


عکس / پرده غفلت1390/04/14|درباره دیدار رهبر انقلاب با قاریان قرآن|
پرده غفلت
رهبر انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در بیست‌و‌هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و جمعی از اعضای جامعه قرآنی کشور به دو نکته اساسی در حوزه افکار عمومی جوامع اسلامی اشاره داشتند...


عکس / توصیه‌های رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس1390/03/10محمدرضا خباز
توصیه‌های رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس
تقوای جمعی حکم می‌کند که هر فردی بقیه‌ی گروه خودش را هم نظارت کند. یعنی هم مراقب اعمال و رفتار خودش باشد و هم گروه هم‌فکر خودش. چون اگر ما مراقب دوستانمان نباشیم ممکن است آنها اشتباه کنند و به پای ما حساب شود.


عکس / آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)1390/02/19|جهاد اقتصادی|
آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)
برنامه‌ریزی برای تحریم همه‌جانبه اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران با یک هدف مشخص صورت می‌گیرد که آن افول اخلاق در جامعه اسلامی است که در صورت تحقق آن، همه آرمان‌های نظام مورد تهدید قرار می‌گیرند.


عکس / از واردات که حرف می‌زنید، بند دلم می‌لرزد1390/02/07خاطرات وزیر دولت هفتم از دغدغه‌های رهبر انقلاب
از واردات که حرف می‌زنید، بند دلم می‌لرزد
گفت‌وگو با وزیر پیشین بازرگانی در دولت‌های هفتم و هشتم درباره دغدغه‌های رهبر انقلاب در خصوص اجرای اصل ۴۴، تولید داخلی، مدیریت واردات و...


عکس / مقاومتی که مانع انحلال ارتش شد1390/01/28به مناسبت روز ارتش
مقاومتی که مانع انحلال ارتش شد
29 فروردین ماه در تقویم شمسی به‌نام روز ارتش ثبت شده است. ارتشی که در اوایل پیروزی انقلاب تلاش‌های فراوانی در جهت تضعیف و انحلال آن شد. امام خمینی(ره) اما مقابل این فشارها ایستاد که امروز ثمره آن اعتماد را در پیشرفت‌های نظامی و علمی ارتش می‌بینیم...


عکس / دلایل حساسیت رسانه‌های خارجی1390/01/21درباره سخنان نوروزی رهبر انقلاب
دلایل حساسیت رسانه‌های خارجی
گرچه سانسور و انعکاس ناقص این سخنان را توسط برخی رسانه‌ها نمی‌توان نادیده گرفت؛ با حسن عابدینی درباره دلایل اهمیت این سخنان نزد رسانه‌های خارجی به گفت‌وگو نشستیم.


عکس / «می‌خواهیم همه پولدار شوند»1390/01/03گفتاری درباره جهاد اقتصادی
«می‌خواهیم همه پولدار شوند»
یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه‌ی جهاد اقتصادی، مسئله‌ی فرهنگ‌سازی است؛ یعنی باید این موضوع را در جامعه نشر و گسترش دهیم که اگر کسی می‌خواهد در این کشور کار اقتصادی کند...


عکس / میدانی وسیع‌تر برای همت مضاعف1390/01/02وزیر امور اقتصادی و دارایی
میدانی وسیع‌تر برای همت مضاعف
نباید شعار سال گذشته، «همت مضاعف، کار مضاعف» را فراموش کنیم. چنانچه امسال حتی می‌بایست همت و کار مضاعف نمود بیشتری در کار ما بروز داشته باشد، زیرا «جهاد اقتصادی» میدانی بسیار فراخ‌تر و وسیع‌تری را برای کار و تلاش و برنامه‌ریزی می‌طلبد.


عکس / زیر سایه سیدالکریم(ع)1389/12/17به مناسبت سالروز میلاد حضرت عبدالعظیم(ع)
زیر سایه سیدالکریم(ع)
صبح ششمین روز از آبان 1373 بازار، کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به حرم، از همه روزهای دیگر متفاوت بود. انبوه زائران حرم سیدالکریم(ع)، در این روز اما به زیارت یکی از زائران حضرت عبدالعظیم(ع) آمده بودند.


عکس / خطبه عربی رهبر انقلاب یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بود1389/12/11خطبه عربی رهبر انقلاب یک سرمایه‌گذاری بلندمدت بود
زمانی که هم غربی‌ها و اروپایی‌ها و هم کشورهای عربی همسو با مبارک و حتی آن‌هایی که با مبارک مشکل داشتند، سکوت پیشه کردند، آن بیانات خطاب به مردم مصر ایراد شد. این یک سرمایه‌گذاری در قلّک روابط آینده جمهوری اسلامی و مصر خواهد بود.


عکس / نبرد بازسازی هویت اسلامی مصر1389/11/18یادداشتی از مصیب نعیمی
نبرد بازسازی هویت اسلامی مصر
آگاهی مردم از حیله‌های فریب‌کارانه دشمن، شانس آن‌ها در بازسازی رژیم ازهم پاشیده فعلی را به حداقل می‌رساند. باید گفت که زمان برای فریب ملت‌ها با تطمیع و ارعاب به پایان رسیده است.


عکس / ظرفیت عظیم قرآن در پاسخگویی به نیازهای جامعه1389/10/20یادداشتی از حجت‌الاسلام والمسلمین ری‌شهری
ظرفیت عظیم قرآن در پاسخگویی به نیازهای جامعه
اگر بخواهیم نیازهای جامعه را با توجه به قرآن پاسخ گوییم، باید به معارف اهل‌بیت(ع) در کنار قرآن رجوع کنیم. حوزه‌های علمیه نباید از ظرفیت عظیم قرآن و روایات اهل‌بیت(ع) در پاسخگویی به نیازهای روز جامعه غفلت کنند.


عکس / حمایت رهبری از حقوق مصرف‌کنندگان1389/08/19حمایت رهبری از حقوق مصرف‌کنندگان
مرور شاخصه‌های نگاه رهبر انقلاب به حوزه‌ی صنعت تولیدات ملی.


عکس / سازوکار نبرد اقتصادی1389/08/17به مناسبت روز ملی کیفیت
سازوکار نبرد اقتصادی
جا دارد که حکومت ما، مانند همه‌ی جنگ‌های دیگر، تجهیزات و مهمات و ملزومات لشگریانش را تدارک کند. آنچه در این راستا خواسته‌ی اصحاب تولید و تعاون‌گران است...


عکس / تنها راه چاره مقاومت است1389/08/16مسیری برای تحقق چشم‌انداز
تنها راه چاره مقاومت است
نظام به سمت طراحی «اقتصاد مقاومتی» در حال حرکت است، چون دشمن نشان ‌داده که هر چه را در توان دارد، برای مقابله با ملت ایران هزینه می‌کند.


عکس / خیال لغو1389/08/02خیال لغو
نخستین اقدام رسانه‌های بیگانه شایعه‌سازی در خصوص لغو این سفر بود. این رسانه‌ها خبری را در سطوح مختلف منتشر کردند مبنی بر این‌که به دلیل مخالفت علما و مراجع قم، سفر رهبر معظم انقلاب به قم لغو شده است.


عکس / شعبه‌ای از مسجدالحرام1389/07/22درباره پیام رهبر انقلاب به اجلاس نماز
شعبه‌ای از مسجدالحرام
همه‌ی ما باید دقت کنیم که در میان دوستان، اقوام و همسایگان، کسانی که زمینه‌هایی برای جذب و حضور در مسجد را دارند، بتوانیم آنها را به‌تدریج به حضور در مسجد ترغیب کنیم.


عکس / نقش امامان جماعت را به رسمیت بشناسیم1389/07/22مساجد و نقش‌آفرینی در جامعه
نقش امامان جماعت را به رسمیت بشناسیم
اگر در مساجد، فرصت‌هایی فراهم کنیم تا مسئولان محلی و حتی مسئولان بلندپایه در میان مردم حضور یابند تا مردم در خصوص مشکلات خود با آنان گفت‌وگو کنند، می‌توانیم از این فضای معنوی و ارزشمند، بهترین استفاده را ببریم.


عکس / علما نسبت به مساجد احساس مسئولیت کنند1389/07/21درباره پیام رهبر انقلاب به اجلاس نماز
علما نسبت به مساجد احساس مسئولیت کنند
همه باید احساس کنند که مسجد ملجاء و پناهگاه آنهاست و بدانند که اگر به مسجد مراجعه کنند، مسئولین مسجد تمام همت‌شان را برای کمک به او به‌کار خواهند بست.


عکس / آزادسازی اقتصاد از نفت1389/06/17به مناسبت دیدار رهبری با کارآفرینان
آزادسازی اقتصاد از نفت
ایشان آن موقع که مدیریت کشور به‌شدت دولتی بود، تأکید داشتند که باید بخش خصوصی ما، تجارت خارجی و واردات و صادرات کشور را به‌عهده بگیرد...


عکس / تخمین درست دشمن1389/04/06بررسی چرایی ترورهای تیر ماه سال 60
تخمین درست دشمن
متأسفانه دشمنان، شخصیت‌های ما را بهتر از ما شناخته بودند و می‌دانستند که چه کسانی در انقلاب و در پیشبرد اهداف انقلاب و اسلام می‌توانند نقش مؤثرتری ایفا کنند.


عکس / دیر ولایت فقیه را شناختند1389/03/14دیر ولایت فقیه را شناختند
«ایمانوئل والراشتاین»، از نظریه‌پردازان نظم نوین جهانی، به صراحت اقرار می‌کند که ما برای استقرار نظم نوین جهانی، بزرگ‌ترین مانعی که در پیش داریم تفکر آیت‌الله خمینی است که هنجارهای جهانی را به چالش کشیده است.


پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی