newspart/index2
شهید حاج عماد مغنیه / عماد مغنیه/
طراحی این صفحه تغییر کرده است، برای ارجاع به صفحه‌ی قبلی اینجا کلیک کنید.
شهید حاج عماد مغنیه

تاریخ ما، انقلاب ما، حوادث این بیست و نه سال ثابت کرده است؛ نه فقط به خود ما، به دنیا ثابت کرده. لذا به نام شما و ملت شما و مردم شما و امام شما افتخار می‏کنند. همین شهدای برجسته‏ی دنیای اسلام، همین شهید عزیزی که چند روز قبل به وسیله‏ی صهیونیستها به شهادت رسید، این‏ها افتخار می‏کردند که بچه‏های امامند؛ خودشان را فرزند امام می‏دانستند. این شهید حاج عماد خودش را فرزند امام می‏دانست. یعنی واقعاً اگر با یک جوان خودمان مقایسه کنیم، او معتقد نبود که این جوان ایرانی به امام از او نزدیک‏تر است. او هم خودش را به قدر یک جوان ایرانی فرزند امام و نزدیک به امام می‏دانست‏.1386/11/28
لینک ثابت
شهید حاج عماد مغنیه

تاریخ ما، انقلاب ما، حوادث این بیست و نه سال ثابت كرده است؛ نه فقط به خود ما، به دنیا ثابت كرده. لذا به نام شما و ملت شما و مردم شما و امام شما افتخار می‌كنند. همین شهدای برجسته‌ی دنیای اسلام، همین شهید عزیزی كه چند روز قبل به وسیله‌ی صهیونیستها به شهادت رسید، این‌ها افتخار می‌كردند كه بچه‌های امامند؛ خودشان را فرزند امام می‌دانستند. این شهید حاج عماد خودش را فرزند امام می‌دانست. یعنی واقعاً اگر با یك جوان خودمان مقایسه كنیم، او معتقد نبود كه این جوان ایرانی به امام از او نزدیك‌تر است. او هم خودش را به قدر یك جوان ایرانی فرزند امام و نزدیك به امام می‌دانست‌.1386/11/28
لینک ثابت
شهید حاج عماد مغنیه

بسم الله الرحمن الرحیم‏برادر عزیز جناب حجة الاسلام آقای سید حسن نصر الله‏
شهادت برادر مجاهد مخلص و فداکار آقای حاج عماد مغنیه برای خود او که سراپا عشق و شور جهاد فی سبیل الله بود فوزی عظیم و سرانجامی سعادت‏بار است و برای ملت لبنان که چنین مردان بزرگی را پرورده و به عرصه‏ی آزادی‏خواهی و مبارزه با ستم، تقدیم کرده، مایه‏ی سرافرازی و سربلندی است.
فقدان این مرد آزاده‏ی فداکار و برجسته، اگرچه برای همه‏ی انسانهای شریف و همه‏ی آنان که او را می‏شناختند به‏ویژه برای والدین و همسر و فرزندان عزیز و دیگر کسان و یارانش دردناک است، ولی زندگی و مرگ انسان‏هائی مانند او، حماسه‏ای است که ملتها را بیدار می‏کند و به جوانان الگو می‏دهد و افقهای روشن و راه رسیدن به آن را برای همه ترسیم می‏نماید.
صهیونیستهای خونخوار و جنایت‏کار بدانند که خون مطهر شهیدانی همچون عماد مغنیه صدها عماد مغنیه می‏آفریند و مقاومت در برابر ظلم و فساد و طغیان را دو چندان می‏کند. مردانی چون این شهید بزرگوار زندگی و آسایش و بهره‏مندیهای مادی خود را در راه دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم و استکبار فدا کردند. و این ارزش والائی است که همه‏ی وجدانهای انسانی در برابر آن سر تعظیم فرود می‏آورند. رضوان خدا بر او و بر همه‏ی مجاهدان راه حق باد.
من این شهادت بزرگ را به شخص شما و به خانواده گرامیش و به جوانان سرافراز حزب الله و مقاومت و به همه‏ی ملت لبنان تبریک و تسلیت می‏گویم.
و السلام علیه و علیکم و رحمة الله‏
سید علی خامنه‏ای‏1386/11/25

لینک ثابت
شهید حاج عماد مغنیه

برادر عزیز جناب حجة الاسلام آقای سید حسن نصر الله‌
شهادت برادر مجاهد مخلص و فداكار آقای حاج عماد مغنیه برای خود او كه سراپا عشق و شور جهاد فی سبیل الله بود فوزی عظیم و سرانجامی سعادت‌بار است و برای ملت لبنان كه چنین مردان بزرگی را پرورده و به عرصه‌ی آزادی‌خواهی و مبارزه با ستم، تقدیم كرده، مایه‌ی سرافرازی و سربلندی است.
فقدان این مرد آزاده‌ی فداكار و برجسته، اگرچه برای همه‌ی انسانهای شریف و همه‌ی آنان كه او را می‌شناختند به‌ویژه برای والدین و همسر و فرزندان عزیز و دیگر كسان و یارانش دردناك است، ولی زندگی و مرگ انسان‌هائی مانند او، حماسه‌ای است كه ملتها را بیدار می‌كند و به جوانان الگو می‌دهد و افقهای روشن و راه رسیدن به آن را برای همه ترسیم می‌نماید.
صهیونیستهای خونخوار و جنایت‌كار بدانند كه خون مطهر شهیدانی همچون عماد مغنیه صدها عماد مغنیه می‌آفریند و مقاومت در برابر ظلم و فساد و طغیان را دو چندان می‌كند. مردانی چون این شهید بزرگوار زندگی و آسایش و بهره‌مندیهای مادی خود را در راه دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم و استكبار فدا كردند. و این ارزش والائی است كه همه‌ی وجدانهای انسانی در برابر آن سر تعظیم فرود می‌آورند. رضوان خدا بر او و بر همه‌ی مجاهدان راه حق باد.
من این شهادت بزرگ را به شخص شما و به خانواده گرامیش و به جوانان سرافراز حزب الله و مقاومت و به همه‌ی ملت لبنان تبریك و تسلیت می‌گویم.
و السلام علیه و علیكم و رحمة الله‌1386/11/25

لینک ثابت
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی