news/content
پیوندهای مرتبطفيلمفيلم
1393/10/09

نفاق فتنه‌گری

برای استفاده این صوت در سایت یا وبلاگ خود می توانید از این کد استفاده کنید:


پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR همزمان با سالروز حماسه ۹ دی کلیپ صوتی «نفاق فتنه‌گری» را با موضوع برخوردهای دوگانه اهالی فتنه درباره تقلب منتشر می‌کند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1393/13931010182359bd8.jpg

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/home/rect-1-n.gif سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:
 

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif نکته‌‌‌‌‌ی دیگری که فعالان سیاسی، مسئولان، صاحبان قدرت، صاحبان مسئولیتهای گوناگون و متنفذین بشدت بایستی مراقب آن باشند، مسئله‌‌‌‌‌ی انحراف و فسادپذیری شخصی است؛ همه‌‌‌‌‌مان باید مراقبت کنیم. انسانها در معرض فسادند، در معرض انحرافند. گاهی لغزشهای کوچک، انسان را به لغزشهای بزرگ و بزرگتر و گاهی به پرتاپ شدن در اعماق دره‌‌‌‌‌هائی منتهی میکند؛ خیلی باید مراقب بود. قرآن هشدار داده است. در موارد متعدد، در قرآن این هشدار وجود دارد. یک جا میفرماید: «ثمّ کان عاقبة الّذین اساؤا السّوأی ان کذّبوا بأیات اللَّه»؛  عاقبت بعضی از کارها این است که انسان به آن خانه‌‌‌‌‌ی بدترین میرسد که تکذیب آیات الهی است. یک جا میفرماید: «فأعقبهم نفاقا فی قلوبهم الی یوم یلقونه بما اخلفوا اللَّه ما وعدوه»؛ خلف وعده‌‌‌‌‌ی با خدا کردند، این موجب شد نفاق در دلهایشان به وجود بیاید. یعنی انسان گناهی انجام میدهد، این گناه انسان را به وادی نفاق میکشاند؛ که نفاق، کفر باطنی است. همین جا در قرآن، کافرین و منافقین در کنار هم هستند. در یک آیه‌‌‌‌‌ی دیگر میفرماید: «انّ الّذین تولّوا منکم یوم التقی الجمعان انّما استزلّهم الشّیطان ببعض ما کسبوا». اینی که میبینید یک عده‌‌‌‌‌ای در مقابل دشمن منهزم میشوند، طاقت نمی‌آورند، نمیتوانند ایستادگی کنند، به خاطر آن چیزی است که قبلاً از اینها سر زده است؛ باطن خودشان را با گناه و با خطا خراب کرده‌‌‌‌‌اند. لغزشها انسان را فاسد میکند. این فساد، به انحراف در عمل و گاهی به انحراف در عقیده منتهی میشود. این هم بمرور پیش می‌آید؛ دفعتاً پیش نمی‌آید که ما فکر کنیم یک نفری شب مؤمن میخوابد، صبح منافق از خواب بیدار میشود؛ نه، بتدریج و ذره ذره پیش می‌آید. این، علاجش هم مراقبت از خود است. مراقبت از خود هم یعنی همین تقوا. بنابراین علاجش تقواست. مراقب خودمان باشیم. نزدیکان افراد مراقبت کنند؛ زنها از شوهرهایشان، شوهرها از زنهایشان، دوستان نزدیک از همدیگر؛ «و تواصوا بالحقّ و تواصوا بالصّبر». از یکدیگر مراقبت کنیم، برای اینکه دچار نشویم. مردم مسئولین را موعظه کنند، نصیحت کنند، خیرخواهی کنند، بنویسند برای آنها، بگویند برای آنها، پیغام بدهند تا مبادا دچار لغزش بشوند. خطرات لغزش مسئولین هم برای نظام، برای کشور و برای مردم بیشتر است. انسان گاهی در بعضی از حرفها، در بعضی از اقدامها و تحرکات، این را احساس میکند؛ نشانه‌‌‌‌‌های یک چنین انحرافی را انسان مشاهده میکند. به خدا باید پناه برد، از خدا باید کمک خواست.
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif من به این برادران عرض میکنم، به مسئولیت پیش خدای متعال فکر کنید: پیش خدا مسئولید، از شما سؤال خواهد شد. آخرین وصایای امام را به یاد بیاورید؛ قانون، فصل‌الخطاب است؛ قانون را فصل‌الخطاب بدانید. انتخابات اصلاً برای چیست؟ انتخابات برای این است که همه‌ی اختلافها سر صندوق رأی حل و فصل بشود. باید در صندوقهای رأی معلوم بشود که مردم چی میخواهند، چی نمیخواهند؛ نه در کف خیابانها. اگر قرار باشد بعد از هر انتخاباتی آنهائی که رأی نیاوردند، اردوکشی خیابانی بکنند، طرفدارانشان را بکشند به خیابان؛ بعد آنهائی که رأی آورده‌اند هم، در جواب آنها، اردوکشی کنند، بکشند به خیابان، پس چرا انتخابات انجام گرفت؟ تقصیر مردم چیست؟ این مردمی که خیابان، محل کسب و کار آنهاست، محل رفت و آمد آنهاست، محل زندگی آنهاست، اینها چه گناهی کردند؟ که ما میخواهیم طرفدارهای خودمان را به رخ آنها بکشیم؛ آن طرف یک جور، این طرف یک جور. برای نفوذىِ تروریست - آن کسی که میخواهد ضربه‌ی تروریستی بزند - مسئله‌ی او مسئله‌ی سیاسی نیست؛ برای او چه چیزی بهتر از پنهان شدن در میان این مردم؛ مردمی که میخواهند راهپیمائی کنند یا تجمع کنند. اگر این تجمعات پوششی برای او درست کند، آنوقت مسئولیتش با کیست؟ الان همین چند نفری که در این قضایا کشته شدند؛ از مردم عادی، از بسیج، جواب اینها را کی بناست بدهد؟ واکنشهائی که به اینها نشان داده خواهد شد - تو خیابان از شلوغی استفاده کنند، بسیج را ترور کنند، عضو نیروی انتظامی را ترور کنند - که بالاخره واکنشی به وجود خواهد آورد، واکنش احساسی خواهد بود. محاسبه‌ی این واکنشها با کیست؟ انسان دلش خون میشود از بعضی از این قضایا؛ بروند توی کوی دانشگاه، جوانها را، دانشجوها را - آن هم دانشجوهای مؤمن و حزب‌اللهی را، نه آن شلوغ‌کن‌ها را - مورد تهاجم قرار بدهند، آنوقت شعار رهبری هم بدهند! دل انسان خون میشود از این حوادث. زورآزمائی خیابانی بعد از انتخابات کار درستی نیست، بلکه به چالش کشیدن اصل انتخابات و اصل مردم‌سالاری است.
من از همه میخواهم به این روش خاتمه بدهند. این روش، روش درستی نیست. اگر خاتمه ندهند، آنوقت مسئولیت تبعات آن، هرج و مرج آن، به عهده‌ی آنهاست.
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۸۸/۰۳/۲۹

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif یکی از برادرها به قضایای سال ۸۸ و این حرفها اشاره کردند. من خواهش میکنم اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح میکنید، مسئلهی اصلی و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهید؛ آن مسئلهی اصلی این است که یک جماعتی در مقابل جریان قانونی کشور، به شکل غیر قانونی و به شکل غیر نجیبانه ایستادگی کردند و به کشور لطمه و ضربه وارد کردند؛ این را چرا فراموش میکنید؟ البته ممکن است در گوشه و کنار یک حادثهی بزرگ زد و خوردهائی انجام بگیرد که انسان نتواند ظالم را از مظلوم تشخیص دهد؛ یا یک نفر در موردی ظالم، در موردی مظلوم باشد؛ این کاملاً امکانپذیر است؛ اما در این قضایا، مسئلهی اصلی گم نشود. خب، در انتخابات سال ۸۸، آن کسانی که فکر میکردند در انتخابات تقلب شده، چرا برای مواجههی با تقلب، اردوکشی خیابانی کردند؟ چرا این را جواب نمیدهند؟ صد بار ما سؤال کردیم؛ نه در مجامع عمومی، نخیر، به شکلی که قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند. خب، چرا عذرخواهی نمیکنند؟ در جلسات خصوصی میگویند ما اعتراف میکنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟ چرا برای کشور هزینه درست کردید؟ اگر خدای متعال به این ملت کمک نمیکرد، گروههای مردم به جان هم میافتادند، میدانید چه اتفاقی میافتاد؟ میبینید امروز در کشورهای منطقه، آنجاهائی که گروههای مردم مقابل هم قرار میگیرند، چه اتفاقی دارد میافتد؟ کشور را لب یک چنین پرتگاهی بردند؛ خداوند نگذاشت، ملت هم بصیرت بهخرج دادند. در قضایای سال ۸۸، این مسئلهی اصلی است؛ این را چرا فراموش میکنید؟
دیدار دانشجویان ۱۳۹۲/۰۵/۰۶
لطفاً نظر خود را بنویسید:

*
نظرات مخاطبان : [ تعداد نظرات منتشره : 15 نظر ]
 • درچه ای ،
  1393-11-12 - 19:24

  شرمنده ایم پسر فاطمه
  آن موقع که باید بفهمیم نمی فهمیم و همیشه بخاطر همین نفهمیهایمان باعث کندی حرکت نظام میشویم و همیشه در حال تجربه کردن هستیم و عادت به حرف گوش کردن و اطاعت پذیری بدون چون و چرا نداریم و با این طرز تفکر مان دعای فرج هم میخوانیم و به خدا اعتراض میکنیم که چرا ظهور حضرت مهدی عج الله را نمیرساند که با عقول ناقص جان آن ذخیره الهی به خطر بیفتد در آخر بگذارید خیالتان را راحت کنم ما داریم امام داری را با وجود ارزشمند شما یاد میگیریم تا وقتی حضرت تشریف فرما شدند دیگر آن مظلوم در نمازجمعه مجبور نشود از جان عزیزش برای بقای اسلام هزینه کند
  آقا باز هم شرمنده ایم خدا همیشه پشت و پناهتان باشد
 • ''گودرزی ،
  1393-11-11 - 17:28

  لطفا به روز تر باشید وبهتر روشنگری کنید بسیاری از مردم توانایی تحلیل سیاسی ندارند
 • محسن کامرانی ،
  1393-10-23 - 16:31

  با سلام و تشکر از زحمات قابل تحسین شما مسولان سخت کوش ، متعهد، نظم پذیر ، دلسوز و توانمند این سایت بسیار معنوی و پرمحتوا .
 • lمحرم شیوخی ،
  1393-10-22 - 22:36

  لبنظر بنده ماها باید از انقلابمان حمایت کنیم تا دست اجانب نیفتد
 • 1393-10-22 - 15:47

  سلام،آقا،دوستتان دارم،فداتون بشم الهی
 • علی ،
  1393-10-16 - 22:48

  سلام آقا جون خودم خیلی دوست دارم 
  برا ما جوونا دعاکنین...
  ان شاء الله همیشه سلامت باشین.
 • یاس حمید ،
  1393-10-15 - 20:35

  سلام پدرم امیدوارم احواتان خوب باشد دلتنگتان هستم ودوستدارتان 
  
  محمد امینم از مشهد دستتان را می بوسد
  
  
  فدایتان شویم زهرا وحمید
 • معدن کن ،
  1393-10-15 - 18:42

  بسم الله الرحمن الرحیم
  باسلام 
  جریان فتنه های 88 تا ابد در خاطر ایرانیون با غیرت خواهد ماند و اگر هزار بار هم کسانی بخواهند این خطا را تکرار کنند برای هزارمین بار جلوی آنان خواهیم ایستاد و قسم می خورم که تا لحظه ی مرگم سید علی مان را تنها نخواهم گذاشت
 • باشی زاده ،
  1393-10-14 - 16:58

  خدا میداند هر چه مگذرد مکر حیله فتنه گران 88بهتر برای مردم روشن میشود حالا دیگر باید محاکمه شوند
 • محمد ،
  1393-10-14 - 10:38

  کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
 • محمد ،
  1393-10-11 - 21:50

  نهم دی سالروزلبیک به وصیت شهداوبیعت با رهبر انقلاب در"غدیر"ایران 
 • محسن کامرانی ،
  1393-10-11 - 15:57

  با سلام و تشکر از زحمات شما برادران بزرگوار.خدا قوت. خداوند سایه پر از مهر و محبت مقام معظم رهبری را برای میهین عزیز اسلامی ایران و مسلیمن جهان اسلام محفوظ نگهدارد. اگر لطف حق تعالی ،اهل بیت (ع) و دعای منجی عالم بشریت مهدی موعود نبود ، اگر تدبیر هوشمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری نبود مسیر انقلاب ، به مسیری که مورد نظر فتنه گران بود کشیده می شد.
 • خدمتگزار نظام ،
  1393-10-10 - 22:36

  با سلام
  بصیرت،بصیرت،بصیرت،در حماسه نهم دی88، تجدید میثاق با آرمانهای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) و ولایت بوده و تو دهنی محکمی به دشمن و سران و هواداران فتنه بود ،هست و خواهد بود.
 • raz ،
  1393-10-10 - 15:47

  لبیک یا خامنه ای
  ما فتنه 88 را هیچوقت فراموش نمیکنیم
 • 1393-10-10 - 08:57

  الفتنة اشدّ من القتل
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی