RSS دیگران
صفحه اصلیRSS سایت رهبریدرباره سایت رهبریتماس با مازبانهای دیگر
امروز جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷
  • يادداشت
  • گفتگو
  • خاطره
  • گزارش
  • پرونده
  • صفحات ویژه‌
  • مقالات جستار
مطالبی از : آقای محمدمهدی اسلامی -


تعداد مطالب : 15

عکس / شیعه‌ی تنوری1395/05/31شیعه‌ی تنوری
رهبر انقلاب: من این درد درونی خودم را فراموش نمیکنم که در یک‌سال‌ونیم پیش، وقتی که شهید عالیمقام و سید عزیز و بزرگوار، شهید لاجوردی به شهادت رسید، یکی از روزنامه‌های آلمان نوشت ترور لاجوردی، ترور نیست! یعنی آنها عنوان ترور را هم عوض کردند. چرا؟ چون به‌وسیله‌ی ناراضیان داخلی انجام گرفته است! تبلیغات رسانه‌های دنیا این است.


عکس / درس‌‌های دیپلماسی در نامه‌های امام خمینی(ره)1395/03/12درس‌‌های دیپلماسی در نامه‌های امام خمینی(ره)

افشای ماهیت مستکبرانه و نفاق‌گونه‌ی مقامات آمریکایی توسط امام خمینی تنها منحصر به چگونگی مواجهه‌ی ایشان با پالس‌های مثبت مقامات آمریکایی نمی‌شود، بلکه امام خمینی از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا چهره‌ی اصلی «شیطان بزرگ» را به مردم دنیا و مخصوصا جهان اسلام بشناساند.


عکس / سقوط «جزیره ثبات» آمریکا به دست هیئتی‌ها1393/08/10نقش هیئت‌ها در پیروزی انقلاب (۲)
سقوط «جزیره ثبات» آمریکا به دست هیئتی‌ها
آنتونی پارسونز، سفیر وقت انگلستان در ایران که اتاق محل کارش مشرف به مسیر تظاهرات بود، روایتی گویا از این واقعه ارائه می‌دهد: راهپیمایی تاسوعا و عاشورا از نظر عظمت و انضباط و یکپارچگی، نمونه و بی‌سابقه بود. سیل جمعیت موج می‌زد و ...


عکس / هیئت؛ قلب نهضت امام خمینی1393/08/05گزارشی درباره نقش هیئت‌های حسینی در پیروزی انقلاب اسلامی (۱)
هیئت؛ قلب نهضت امام خمینی
محرم آن سال، محرم عجیبی بود؛ دسته‌های عزادار، یاری امام خمینی را همچون یاری سیدالشهدا در روز عاشورا می‌دانستند و ایران و قم را کربلا. اما یکی از زیباترین نقاط عطف عاشورای ۱۳۴۲، رویش حر انقلاب بود. آیت‌الله سید جعفر شبیری زنجانی در این‌باره می‌گوید ...


عکس / فتنه کارخانه جنرال!1392/11/20خاطره‌ای از ماجرای مجادله‌ی کمونیست‌ها با آیت‌الله خامنه‌ای
فتنه کارخانه جنرال!
وقتی آقا به آن‌جا رفتند، کمونیست‌ها، کارگرها را در یک سالن جمع و با فریب تمام، تبلیغات منفی کرده بودند. یک‌بار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی آن روز فرمودند که من از روی نیمکت به صندلی می‌‌‌پریدم و صحبت می‌کردم تا آن‌ها نتوانند مزاحم شوند.


عکس / روایتی از یک تحصن1392/11/08| گزارش |
روایتی از یک تحصن
اولین بیانیه‌ی روحانیون متحصن در هشتم بهمن‌ماه ۵۷ صادر شد. / این‌جانبان، به عنوان اعتراض به اعمال ضد انسانی دولت غیر قانونی بختیار از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه هشت بهمن ماه جاری تا بازگشت حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی به وطن و به آغوش پُرمهر ملت، در مسجد دانشگاه تهران تحصن اختیار می‌کنیم ...


عکس / نقطه مرکزی التحریر مسجد بود1391/04/21مشاهدات عینی زن ایرانی از نقش زنان مصری در بیداری اسلامی
نقطه مرکزی التحریر مسجد بود
زنان مصری حتی اگر از دو مانع فرهنگی و اقتصادی عبور می‌کردند و قصد فعالیت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را داشتند، با دیواری آهنین مواجه می‌شدند که برای عبور از آن مجبور به تأیید نظام فاسد بودند.


عکس / ملاقات در دادگاه1389/12/14مراودات رهبر انقلاب و آیت‌الله طالقانی از زبان فرزند مرحوم
ملاقات در دادگاه
رهبر انقلاب: «من از پیش، آیت‌الله طالقانی را می‌شناختم، اما با ایشان از نزدیک دیدار خصوصی نداشتم. سال‌های 41 یا 42 بود که من در آن دادگاه شرکت کردم. آن موقع من تازه از زندان آزاد شده بودم و ...


عکس / سه دهه، سه فتنه1389/10/14نُه دی، آزمون نهایی نظریه امام(ره)
سه دهه، سه فتنه
مسعود بنی‌صدر: «وجود انبوه افراد وفادار به آیت‌الله خمینی ... بیانگر این نکته است که او در وضعیت غیر قابل تصوری قرار داشت و علاوه‌بر این، می‌توانست با یک سخنرانی، اطلاعیه یا دعوت عمومی افراد بسیاری را به پای تظاهرات و نمازهای جمعه بکشاند.»


عکس / گزارشی از دوران طلبگی آیت‌الله خامنه‌ای در قم1389/08/03گزارشی از دوران طلبگی آیت‌الله خامنه‌ای در قم
اگرچه آیت‌الله خامنه‌ای درس طلبگی را در مشهد آغاز کردند و بخش عمده‌ی تحصیل و تدریس ایشان در مشهد بود، اما دوران تحصیل ایشان در قم از مهم‌ترین دوران طلبگی و علمی ایشان به‌ شمار می‌رود.


عکس / لازمه نواندیشی علمی چیست؟1389/07/15لازمه نواندیشی علمی چیست؟
هشدارهای رهبری در خصوص ترجمه‌ای نیاندیشیدن در علوم انسانی، حتی بعد از رخ‌نمون شدن آثار یک دهه بی‌توجهی به آن نیز همچنان مهجور است.


عکس / چه کسی آیت‌الله خامنه‌ای را پیشنهاد کرد؟1389/07/08برای ریاست جمهوری
چه کسی آیت‌الله خامنه‌ای را پیشنهاد کرد؟
دستور کار این بود که حالا باید چه کنیم؟ حزب جمهوری در مجلس اکثریت داشت و حزبِ حاکم بود و همه توقع داشتند که حزب در این زمینه تصمیم بگیرد. از آن‌جا که دبیرکل حزب هم شهید شده بود، بنابراین باید دبیرکل جدید انتخاب می‌شد.


عکس / خاطراتی از همراهی آیت‌الله خامنه‌ای و شهید هاشمی‌نژاد1389/07/08محور فعالیت‌شان امام بود
خاطراتی از همراهی آیت‌الله خامنه‌ای و شهید هاشمی‌نژاد
سید‌احمد‌آقا جلو آمدند و خبر شهادت آقای هاشمی‌نژاد را به امام دادند. امام فوراً دستشان را روی شقیقه‌هایشان گرفتند و پس از کمی تمرکز فرمودند: «انا‌لله وانا‌الیه‌راجعون» چند ثانیه‌ای ایستادند و...


عکس / مرد مباحثه1389/07/07مرد مباحثه
بخشی از بحث‌های شهید هاشمی‌نژاد پاسخ به شبهاتی بود که عمدتاً برای نسل جوان آن زمان مطرح بود، چون ایشان در ادامه‌ی راه استاد مطهری معتقد بودند که باید به سؤالات جوانان در مورد مسائل دینی و اعتقادی پاسخ شفاف و روشنی داد.


عکس / ناگفته‌هایی از انفجار سال ۶۳ در نمازجمعه تهران1388/10/27گفت‌وگو با محمود مرتضائی‌فر
ناگفته‌هایی از انفجار سال ۶۳ در نمازجمعه تهران
از آقا خواهش کردم اندکی به کنار جایگاه بیایند تا مردم را به آرامش دعوت کنم؛ البته هدف دیگری هم داشتم. می‌دانستم که امام خمینی خطبه‌ها را مستقیماً از طریق رادیو گوش می‌کردند. با این پیام، به امام رساندم که آقا سالم هستند.


پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی