RSS دیگران
صفحه اصلیRSS سایت رهبریدرباره سایت رهبریتماس با مازبانهای دیگر
امروز پنج‌شنبه، ۵ اردی‌بهشت ۱۳۹۸
  • يادداشت
  • گفتگو
  • خاطره
  • گزارش
  • پرونده
  • صفحات ویژه‌
  • مقالات جستار
مطالبی از : روح‌الأمین سعیدی - دکتری روابط بین‌الملل دانشگاه تهران


تعداد مطالب : 10

عکس / مفهوم مُشکک «انقلابی‌گری»1395/03/25مفهوم مُشکک «انقلابی‌گری»

وقتی «انقلابی‌گری» را یک مفهوم مشکک می‌خوانیم، بدین معناست که این مفهوم دارای مراتب و درجاتی است که تجلی آن در شخصیت و روحیات افراد انقلابی ممکن است شدت و ضعف داشته باشد. یعنی می‌توان افراد بسیاری را تصور کرد که همگی واجد معیارهای انقلابی‌گری هستند اما صدق این مفهوم بر آن‌ها یکسان نیست بلکه...


عکس / بی‌اعتمادی چرا؟1391/08/10بررسی دلایل بی‌اعتمادی ما به آمریکا
بی‌اعتمادی چرا؟
روند مداوم و بی‌وقفه‌ی خصومت، مردم ایران را به یک باور جاافتاده‌ی بیناذهنی و یک آگاهی مشترک رسانده است که باید آمریکا را دشمن خویش بپندارند و نسبت به آن بی‌اعتماد باشند.


عکس / انقلابی‌های فرسوده و پشیمان چه می‌گویند؟1390/07/07انقلابی‌های فرسوده و پشیمان چه می‌گویند؟
هرگونه نرمش و مداهنه در برابر کفار و تن دادن به هوس‌ها و زیاده‌خواهی‌های آنان در شریعت مبین اسلام ممنوع است و سبب از دست رفتن صلاحیت دریافت امدادهای الهی می‌گردد.


عکس / چرا آمریکا به جنگ نرم روی آورده است؟1390/06/19ایالات متحده و درس‌های 11 سپتامبر
چرا آمریکا به جنگ نرم روی آورده است؟
اگر همان شرایط تا امروز نیز ادامه می‌یافت، بی‌تردید ایالات متحده اکنون در نبود اتحاد جماهیر شوروی و با اتکا بر توانمندی‌های عظیم نظامی خود، هژمون بدون ‌چون‌و‌چرای محیط بین‌الملل به شمار می‌رفت، ولی...


عکس / راز غلبه بر تهدیدها1390/05/21درباره‌ی نخستین نقطه‌ی قوت نظام اسلامی
راز غلبه بر تهدیدها
کارگر نیفتادن تهدیدهای نظامی ـ امنیتی، دشمنان را به فکر تهدیدهای سیاسی انداخت تا شاید بتوانند با حمایت از جریانات اپوزیسیون، جمهوری اسلامی را به سبک انقلاب‌های مخملین از درون مضمحل نمایند.


عکس / تحلیلی بر تشکیل هیأت عالی حل اختلاف1390/05/12وقتی دشمن از آرزوهای خود می‌گوید
تحلیلی بر تشکیل هیأت عالی حل اختلاف
رهبر انقلاب به طور خاص از زمان فتنه‌ی 88 تا کنون بارها و در مناسبت‌های مختلف، به مسئولین مملکتی و سیاسیون درباره‌ی پیامدهای سوء اختلافات سیاسی هشدار داده‌اند.


عکس / دومیـــنوی مقـــاومت1389/11/11انقلاب اسلامی و جنبش‌های اسلامی
دومیـــنوی مقـــاومت
شکل‌گیری یک بلوک ضدهژمون که عرضه‌کننده ایدئولوژی بدیل باشد و به معارضه با نظام سلطه مستقر برخیزد، در سال 1979 با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به طلایه‌داری امام خمینی(ره) رخ داد.


عکس / معمـــــای خصـــومت1389/08/24ریشه‌یابی سیاست استکبارستیزی رهبر انقلاب در قرآن
معمـــــای خصـــومت
اکنون باید پرسید که فرجام تقابل دو قطب حق و باطل از نظرگاه شریعت اسلام چه خواهد بود و مجادله‌ی دیرپای آنان در نهایت چگونه و با پیروزی کدام یک به پایان خواهد رسید؟


عکس / آمریکا و هراس از تفکر سیاسی شیعه1389/07/30به بهانه سفر رهبر انقلاب به قم
آمریکا و هراس از تفکر سیاسی شیعه
آمریکا‌یی‌ها بر جایگاه علمای شیعه در راهبری دینی و سیاسی جامعه شیعیان اِشراف پیدا کرده‌اند. از همین روست که همواره با حساسیت خاصی به رصد عملکرد حوزه علمیه قم را رصد می‌کنند.


عکس / سست‌تر از خانه عنکبوت1389/06/11سالروز صدور پیام تبریک رهبر انقلاب به حزب‌الله لبنان
سست‌تر از خانه عنکبوت
شواهدی که برای اثبات نظریه‌ی کارابودنِ امدادهای غیبی و تأییدات متافیزیکی در محیط بین‌الملل در اختیار داریم، عموماً مربوط به پدیده‌ی انقلاب اسلامی ایران هستند لذا...


پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی