پیوندهای مرتبطپیام‌ها و نامه‌هاپیام‌ها و نامه‌ها
  1372/12/29

  پیام نوروزی به مناسبت فرا رسیدن سال‌ نو

  حضرت‌ آیت‌ الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در پیامی‌ كه‌ بمناسبت‌ سال‌ نو فرستادند، ضمن‌ تبریك‌ سال‌ نو و عید نوروز، ملت‌ ایران‌ را به‌ تقویت‌ وجدان‌ كار و رعایت‌ انضباط اجتماعی‌ در همه‌ امور توصیه‌ فرمودند.

  مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در این‌ پیام‌ با تأكید بر انس‌ بیشتر با خداوند متعال‌ و سازش‌ با همنوعان‌ و استمرار پیشرفت‌ كشور در امر سازندگی‌ فرمودند: ملت‌ بزرگ‌ ایران‌ تنها در فكر نجات‌ زندگی‌ خود نیست‌ بلكه‌ حركت‌ تاریخی‌ ملت‌ ما در حال‌ پدید آوردن‌ یك‌ تمدن‌ است‌. ما در حال‌ پیشرفت‌، سازندگی‌ و بنای‌ تمدنی‌ هستیم‌ كه‌ پایه‌ اصلی‌ آن‌ مبتنی‌ بر فرهنگ‌، بینش‌، معرفت‌ و كمال‌ فكری‌ انسانی‌ است‌، چنین‌ حركتی‌ برای‌ یك‌ ملت‌ همه‌ چیز را فراهم‌ می‌كند و علم‌ را نیز برای‌ او به‌ ارمغان‌ می‌آورد.

  حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ از وجدان‌ كار و انضباط اجتماعی‌ بعنوان‌ دو شاخص‌ بسیار مهم‌ و ضروری‌ در امور شخصی‌ و زندگی‌ اجتماعی‌ نام‌ بردند و فرمودند: ملتی‌ كه‌ دارای‌ وجدان‌ كار باشد محصول‌ كار او خوب‌ و ارزنده‌ خواهد بود و بطور قطع‌ وضع‌ اجتماعی‌ او نیز بهبود خواهد یافت‌.

  همچنین‌ انضباط اجتماعی‌ به‌ مفهوم‌ نظم‌ پذیری‌ در همه‌ امور است‌ و رعایت‌ آن‌ در انجام‌ مسئولیت‌های‌ اجتماعی‌ و در برخورد با مردم‌، كشور و ملت‌ را در مسیر شادابی‌ و پیشرفت‌ روز افزون‌ قرار می‌دهد. رهبر انقلاب‌ اسلامی‌ در تشریح‌ شرایط كنونی‌ ایران‌ اسلامی‌ فرمودند: ما در كشور با عظمت‌ و بزرگ‌ خود، نظامی‌ نو و تازه‌ و برخوردار از ارزشهای‌ متعالی‌ و شعارهایی‌ بسیار مهم‌ داریم‌ كه‌ دارای‌ جهت‌گیری‌ روشن‌ و پرجاذبه‌ برای‌ هر انسان‌ با انصاف‌ است‌. كشور با عظمت‌ ما سابقه‌ تاریخی‌ مهم‌ و فرهنگی‌ بسیار متعالی‌ و درخشان‌ در طول‌ تاریخ‌ همراه‌ با میراث‌ ارزشمندی‌ از گذشته‌ دارد و از ثروتهای‌ فراوان‌ مادی‌ برخوردار است‌ لذا در چنین‌ شرایطی‌ لازم‌ است‌ ملتی‌ با این‌ عظمت‌ یك‌ تحول‌ اخلاقی‌ را در خود بوجود آورد.

  مقام‌ معظم‌ رهبری‌ تحول‌ اخلاقی‌ و اصلاح‌ در رفتار و زندگی‌ را یكی‌ از بزرگترین‌ اسرار حركت‌ تكاملی‌ انسان‌ توصیف‌ كردند و فرمودند: ما هر كه‌ هستیم‌ و در هر مرتبه‌ای‌ از دانش‌، معرفت‌، و كمال‌ و اخلاق‌ انسانی‌ قرار داریم‌ باید از خدا بخواهیم‌ كه‌ حال‌ ما را نیكوتر كند و به‌ سمت‌ كامل‌تر شدن‌ پیش‌ ببرد.

  حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ در پیام‌ نوروزی‌ از خانواده‌های‌ معظم‌ شهدا، ایثارگران‌، جانبازان‌ و آزادگان‌ تجلیل‌ كردند و یاد اسرای‌ دربند رژیم‌ عراق‌ و رزمندگان‌ مفقودالاثر را گرامی‌ داشتند. رهبر انقلاب‌ اسلامی‌ همچنین‌ به‌ روح‌ مطهر امام‌ بزرگوار امت‌ اسلام‌ بعنوان‌ بازكننده‌ راه‌ سعادت‌ بشریت‌، دورود فرستادند و رحمت‌ و بركت‌ و مغفرت‌ و فضل‌ خداوند رحمان‌ را در حق‌ امام‌ عزیز مسئلت‌ كردند.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی