news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتفيلمفيلمصوتصوت
1368/12/10

دیدار جمع کثیری از پاسداران با رهبر انقلاب

در سالروز ولادت با سعادت سرور آزادگان جهان، پیشوای انسان ها حضرت سیدالشهداء اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار صبح امروز جمع کثیری از پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در حسینیه امام خمینی رضوان الله تعالی علیه ضمن تجدید عهد و میثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای آمادگی خود را جهت دفاع از آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تا سرحد ایثار خون و جان خویش اعلام داشتند.

در این دیدار حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا طی بیاناتی بر ضرورت برخورداری کلیه نیروهای مسلح از آمادگی کامل رزمی، آموزشی، سازماندهی، انضباط، اخلاق و پشتیبانی تأکید کردند و فرمودند: تمامی نیروهای مسلح اعم از نظامی و انتظامی و نیز نیروهای پرتوان بسیج باید آمادگی خود را برای دفاع همه جانبه از دستاوردها و آرمان های انقلاب حفظ کنند و این دستوری است که کلیه مسؤولین نیروهای مسلح باید آن را به عنوان یک وظیفه مهم دنبال کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان آینده را برای استکبار جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار تاریک و ناامید کننده دانستند و فرمودند: فشار ظلم و بی عدالتی قدرت های بزرگ بر دوش میلیاردها انسان در سراسر جهان سنگینی می کند و برای رهائی از آن در پی یافتن الگوئی است که ملت مسلمان ما باید این الگو را به آنان ارائه دهد و این خود بسیار کار بزرگ و سنگینی می باشد. ملت ما باید همانند گذشته با عزم پولادین و گام های استوار در راه مجد امت اسلامی، اعتلای کلمۀ اسلام و مسلمین و احیای ارزش های اسلام ناب محمدی و نیز در راه تجسم واقعی عدالت اجتماعی و حمایت مظلومین و محرومین به پیش رود و ملت ما نشان داده است که این راه عملی و پیمودنی است و علی رغم میل استکبار جهانی آن را تا به آخر با موفقیت ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به رهنمودها و دستورات پیامبرگونه حضرت امام رضوان الله تعالی علیه فرمودند: راه ما، راه اسلامی است که امام ترسیم کرده و همواره دربارۀ آن رهنمود داده اند. در این ده سال در مناسبت ها و جریانات زندگی و برخورد با حوادث، امام بزرگوارمان اسلام را برای ما روشن کرده اند و برای هیچ کس نقطۀ مبهمی باقی نگذاشته اند و این راهی بسیار مطمئن، امید بخش و روشن می باشد. در این راه امید هست اما مجاهدت هم لازم دارد و این مجاهدت جز با ارتباط با خدا و خالص کردن خود و دور شدن از رذائل اخلاقی مقدور نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم حفظ وحدت کلمه از آن به عنوان یک تکلیف و جهاد فی سبیل الله نام بردند و افزودند: با اختلاف کلمه و تشتت پیمودن راه امام ممکن نیست. این وحدت کلمه باید حفظ شده و از اختلاف کلمه به هر شکل باید پرهیز کرد. هیچ کس، هیچ حرکتی را که موجب اختلاف می شود نباید انجام دهد و اگر کسی چنین کرد دیگری نباید آن را تشدید کند. این یک وظیفه ی عمومی و تکلیفی همانند نماز و جهاد می باشد و حفظ وحدت امروز خود یک جهاد فی سبیل الله است.

رهبر انقلاب اسلامی راهپیمائی شکوهمند 22 بهمن را موجب تشدید بغض، عداوت و عصبانیت استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی دانستند و با اشاره به افزایش حجم تبلیغات مسموم دشمنان اسلام طی روزهای اخیر فرمودند: از آنجا که انقلاب و نظام اسلامی ایران برای ملت ها پرجاذبه می باشد استکبار به ویژه آمریکا خود را به انجام تبلیغات زهرآگین و دروغ پراکنی علیه این نظام الهی و اسلامی محتاج تر از هر زمان دیگری می بیند و عصبانیت آنان از انقلاب اسلامی به خاطر افزایش بیداری اسلامی در سراسر جهان است.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین یاد امام عظیم الشأن و فقید جهان اسلام را گرامی داشتند و فرمودند: دشمنان امیدوار بودند که با رحلت امام بزرگوار و فقدان این شمع از جمع مشتاقان در سراسر جهان شعارهای اسلامی بی اثر و فراموش شود. ولی امروز خط امام، اهداف و شعارهای آن پیشوای بزرگ روز به روز در دنیا پرنورتر و پرجلوه تر می شود و ملت ها به یاد و سخنان امام به هیجان می آیند و روز به روز کار را بر مستکبرین و حکومت های ارتجاعی تنگ تر می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که طی یازده سال گذشته انقلاب اسلامی از هدایت و حمایت الهی برخوردار بوده است فرمودند: به برکت رهبری امام و هدایت الهی فراز و نشیب های عجیبی را پشت سر گذاشتیم و همان گونه که بارها امام بزرگوارمان فرمودند از آغاز نهضت دست هدایتگری، ما را به پیش می برد و راه را برایمان باز می کرد و این هدایت الهی بدون صفا، مجاهدت و خلوص و نورانیت به دست نمی آید.

ایشان توفیقات عظیم امام رحیل جهان اسلام را مرهون ارتباط با خدا، مناجات ها، تضرع و توسل آن حضرت به درگاه الهی دانستند و فرمودند: تدبّر و توجه به الفاظ مناجات شعبانیه و انس و الفت با مفاهیم آن برای یکایک کسانی که می خواهند به وظایف بزرگ خود عمل کنند واجب و ضروری است و ما تقویت ارتباطات فردی، انس با خدا و مناجات عموم مردم مسلمان کشور با خدا را ضرورت قطعی می دانیم زیرا هدایت الهی به دنبال این ارتباط و تماس با خدا خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای به تبیین اهداف و راه انقلاب اسلامی پرداختند و فرمودند: راه ما راه آن اسلامی است که دشمنان خدا از آن می ترسند و مستضعفان و مسلمانان جهان را خوشحال و امیدوار می کند. اسلام ناب ما آن اسلامی است که ابوجهل ها و ابوسفیان ها باید از آن بترسد و اگر نترسیدند باید در آن اسلام شک کرد. آن اسلامی که طبقات مستضعف و محروم به آن امید نبندند و دل ندهند اسلام نیست و باید در اسلامی که نتواند آرزوهای خفته و فروکشته‌ی قشرهای محروم در سطح دنیا را احیاء کند شک کرد. امروز همه ی بشریت متدین منتظر مصلح همه ی مسلمین، منتظر مهدی موعود (عج) می باشند و عدل و داد، استقرار عدالت در جامعه و ریشه کن کردن ظلم در سطح زمین از ویژگی های آن حضرت است.

همین گزارش حاکیست پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام عبدالله نوری نماینده ی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنان کوتاهی روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار اسلام و سرور آزادگان جهان حضرت حسین بن علی (ع) را به محضر ولی امر مسلمین و امت اسلام تبریک گفت و به بیان خدمات پاسداران انقلاب اسلامی طی یازده سال گذشته پرداخت و یاد امام عظیم الشأن و فقید جهان اسلام را گرامی داشت.

بنا بر این گزارش در این دیدار رئیس ستاد فرماندهی کل قوا، فرمانده کل سپاه پاسداران، نماینده ولی‌فقیه در کمیته انقلاب اسلامی، قائم مقام نمایندۀ ولی فقیه در سپاه پاسداران، رئیس ستاد کل سپاه پاسداران، جانشین فرماندهان، معاونین و مسؤولین سپاه پاسداران و کمیته انقلاب اسلامی به همراه جمعی از پرسنل این دو نیرو، فرماندهان و مسؤولین نیروهای انتظامی و همچنین گروهی از خانواده های معظم شهدای نیروهای مسلح حضور داشتند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی