news/content
1358/11/22

تشریح عظمت انقلاب ـ استمرار مبارزه علیه مستکبرین تا قطع وابستگی‌ها

عنوان: تشریح عظمت انقلاب ـ استمرار مبارزه علیه مستکبرین تا قطع وابستگی‌ها
تاریخ: ۱۳۵۸/۱۱/۲۲
محل: تهران، بیمارستان قلب
موضوع: تشریح عظمت انقلاب ـ استمرار مبارزه علیه مستکبرین تا قطع وابستگی‌ها
مناسبت:  
ملت ایران
 

بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

سالروز پیروزی انقلاب عظیم ایران را به مستضعفین جهان و مسلمانان عموماً و ملت شریف شجاع ایران تبریک عرض می‌کنم. در چنین روز فرخنده‌ای حق بر باطل و جنود رحمانی بر اولیای شیطان و حزب اللّه‌ بر طاغوت و طاغوتیان غلبه نمود و حکومت عدل اسلامی مستقر گردید. و دست انتقام حق از آستین ملت رزمندۀ ایران بیرون آمد و نصرت اعجازآمیز اسلام بر کفر تحقق یافت. در چنین روز مسعودی، همبستگی قشرهای ملت دلیر روزافزون، و ارتش و سایر قوای انتظامی وفاداری خود را به اسلام و ایران نشان دادند و میهن خود را از شرّ طاغوت‌های زمان که در رأس آنان دولت امریکاست رهایی بخشیدند.

درود بر چنین ملت زندۀ هوشیار؛ و آفرین بر قوای انتظامی و پاسداران اسلام و انقلاب اسلامی. جاوید باد پرچم پرافتخار «اللّه‌اکبر» که رمز پیروزی معجزه‌آسای ملت بزرگ ایران است. پیروزی عظیمی که در ظرف یک سال ـ فقط یک سال ـ دفتر سیاه جباران را به هم پیچید و اساس جمهوری اسلامی را برقرار نمود. آنچه در انقلابات غیر اسلامی در سال‌های طولانی حاصل نشد در سایۀ اسلام برای ملت عزیز ما در ظرف یک سال تحقق یافت. و آنچه در انقلابها با کشتار میلیونی و حبس میلیونها به ثمر رسید در انقلاب ما با کمترین ضایعه و بزرگترین دستاورد حاصل شد. ما گرچه شهدای گرانمایه و جوانان برومندی را از دست دادیم، و برادران و خواهران معلول و ناقص‌العضو به جای گذاشتیم؛ شهدایی که نور انقلابمان، و خواهران و برادران معلولی که سرمایۀ انقلاب اسلامی ما هستند و از احترام خاصی در میان ملت قدرشناس ما برخوردارند. لکن در عوض، ملتی بزرگ را نجات دادیم و چنگال گرگان آدمخوار ـ وحشیان به صورت آدمی ـ را از شریان حیات امتی عظیم‌الشأن قطع کردیم. و با خواست خداوند و ارادۀ مصمم ملت عزیز تا ابد صحنۀ میهن اسلامی خود را از لوث وجود جنایتکاران بی‌فرهنگ و خیانتکاران غارتگر پاک، و در تحت لوای پر برکت «اللّه‌اکبر» برای هم‌میهنان خود آزادی و استقلال را تأمین نمودیم.

من بارها گفته‌ام و هم اکنون اعلام می‌کنم که ایران باید تا قطع تمام وابستگی‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی خود از امریکا به مبارزات قاطع خود علیه این جهانخوار بی‌رحم ادامه دهد؛ و بعد در صورتی که ملت بیدار و شریف ما اجازه دهد، ارتباط بسیار عادی خود را در حد سایر کشورها با امریکا برقرار می‌کند. من بارها گفته‌ام و در این روز بزرگ می‌گویم[تا]قطع تمام وابستگی‌ها به تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب، مبارزات آشتی‌ناپذیرانۀ ملت ما علیه مستکبرین ادامه دارد. همه می‌دانیم که جهان اسلام در انتظار به ثمر رسیدن کامل انقلاب ماست؛ ما از تمام کشورهای زیر سلطه برای به دست آوردن آزادی و استقلال کاملاً پشتیبانی می‌نماییم، و به آنان صریحاً می‌گوییم که حق گرفتنی است. قیام کنید و ابرقدرتها را از صحنۀ تاریخ روزگار براندازید. من بارها گفته‌ام و هم اکنون هشدار می‌دهم که اگر شرقِ ستم کشیده و افریقا به خودشان متکی نباشند، تا ابد گرفتارند. بیایید روی پای خودتان بایستید و بر غرب بتازید و آنان را از میدان به در کنید. من از گوشۀ بیمارستان[۱]به افریقا و شرقِ زیر سلطه و تمام کشورهای تحت ستم اخطار می‌‌کنم که متحد شوید و دست امریکای جنایتکار را از سرزمینهای خود قطع کنید. دست امریکا و سایر ابرقدرتها تا مِرْفق به خون جوانان ما و سایر مردم مظلوم و رزمندۀ جهان فرو رفته است. ما تا آخرین قطرۀ خون خویش با آنان شدیداً می‌جنگیم؛ چرا که مرد جنگیم. ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می‌کنیم؛ چرا که انقلاب ما اسلامی است. و تا بانگ لا اله الا اللّه‌ و محمد رسول اللّه‌ بر تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست. و تا مبارزه در هر جای جهان علیه مستکبرین هست ما هستیم. ما از مردم بی‌پناه لبنان و فلسطین در مقابل اسرائیل دفاع می‌کنیم.

و اسرائیل این جرثومۀ فساد همیشه پایگاه امریکا بوده است. من در طول نزدیک به بیست سال خطر اسرائیل را گوشزد نموده‌ام. باید همه بپا خیزیم و اسرائیل را نابود کنیم، و ملت قهرمان فلسطین را جایگزین آن گردانیم. ما از ملت مسلمان و دلیر افغانستان کاملاً پشتیبانی می‌کنیم؛ ملتی که علیه تجاوزگران به مبارزه برخاسته‌اند، بدانند که خدا با آنان است، هر چه بیشتر صفوف خودشان را فشرده‌تر کنند و با ایمان راسخ بجنگند تا پیروز شوند، و بدانند که پیروزی نزدیک است.

ملت عزیز ایران، شما شرق تجاوزگر و غرب جنایتکار را به وحشت انداخته، هیچ‌گاه با هیچ قدرتی سازش نکنید که یقین دارم نمی‌کنید. و هر کس در هر مقام که خیال سازش با شرق و غرب را داشت بی‌محابا و بدون هیچ ملاحظه او را از صفحۀ روزگار براندازید، که سازش با شرق و غرب خودباختگی است و خیانت به اسلام و مسلمین است. امروز روز شهادت و خون است؛ و ما هر روز انتظار همه‌گونه توطئه را در سراسر ایران داریم. ولی مکتب اسلام عزیزمان دستور می‌دهد تا دست از آزادیخواهی و استقلال‌طلبی برنداریم و ما نیز برنخواهیم داشت. اینجانب مع‌الأسف به واسطۀ منع پزشکان نتوانستم در جشن ملت و رژۀ ارتش شرکت کنم، لکن دلم با ملت و ارتش اسلامی ـ ملی است، و دعای ناچیزم بدرقۀ آنان. و تا رمقی دارم چون خادمی فداکار در خدمت همه هستم. و از خداوند متعال عظمت اسلام و رفاه جامعۀ مسلمین را خواستارم. والسلام علیکم و رحمة‌اللّه‌ و برکاته.

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی

 
۱- اشاره به زمانی است که امام خمینی به علت عارضۀ قلبی در بیمارستان قلب بستری بودند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی