news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
1378/09/03

دیدار جمعی از اعضای نیروی مقاومت بسیج با رهبر انقلاب در سالروز میلاد امام زمان(عج)

در خجسته میلاد مبارک امام زمان(عج) و همزمان با هفته بسیج، امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا، در جشن بزرگ منتظران ظهور که با حضور دهها هزار تن از اعضای نیروی مقاومت بسیج در مصلای بزرگ تهران برگزار شده بود شرکت کردند.

مقام معظم رهبری طی سخنانی در این اجتماع بزرگ، میلاد با سعادت عدالت گستر عالم بشریت را به ملت ظلم‌ستیز ایران و آزادگان و عدالت‌طلبان جهان تبریک گفتند و فرمودند: به جز طواغیت و ستمگران عالم و پیروان آنها، کدام انسان آزاده‌ای را میتوان یافت که از گسترش عدالت و برافراشته شدن پرچم دادگری و رفع ظلم در سراسر جهان، خرسند نشود و آن را آرزو نکند؟ یکی از ارکان و نشانه‌های توحید، نبودن ظلم است و بدون تردید هدف همه پیامبران و اولیاء خدا این بوده است که با به اهتزاز در آوردن پرچم توحید، عدل و انصاف را در زندگی انسانها حاکم کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از عدالت به عنوان سرآمد همه خواسته‌های انسانی یاد کردند و فرمودند: وجود مقدس خاتم‌الانبیا، محمد مصطفی (ص) سرامد همه انسانهای پاک و والایی است که دارای روح عرشی و خدایی بوده‌اند و خاندان پاک و اهل بیت مطهر او در شمار برترین و بالاترین انسانهای پاک و نورانی در همه تاریخ‌اند و امروز بشریت با وجود همه گمراهیها، ضعفها و گرفتاریهایش از انوار تابناک خورشید فروزان ولی مطلق الهی در روی زمین و برکات وجودی این خورشید معنوی و الهی که بازمانده اهل بیت (ع) است استفاده میکند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود مقدس حضرت حجت، امام زمان (عج) را منبع برکت، علم، درخشندگی، زیبایی و همه خیرات توصیف کردند و فرمودند: برای هر انسانی که دارای معرفت باشد، هیچ موهبتی برتر از آن نیست که احساس کند ولی خدا، امام برحق، عبد صالح و مخاطب به خطاب الهی در زمین با او و در کنار اوست و با او ارتباط دارد.

مقام معظم رهبری با تصریح این نکته که امروز بشریت بیش از همه دورانهای تاریخ دچار ظلم و جور است، فرمودند: ما به زمان ظهور محبوب حقیقی انسانها نزدیک شده‌ایم، زیرا معرفتها پیشرفت کرده است و ذهنیت بشر بیش از همیشه آماده فهمیدن، دانستن و یقین کردن درباره حقیقت ظهور منجی عالم بشریت از زیر بار ظلم و ستم است، بنا بر این توجه بشریت روز به روز به سمت این نقطه درخشان بیشتر جلب میشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با بیان ارتباط و پیوند مستحکم میان بسیجیان با امام زمان (عج) فرمودند: بسیجی یک عنوان ارزشمند و والاست و امروز همه جوانان، مردان، زنان و انسانهایی که دلشان به نور ایمان منور است و در قبال مسؤولیت عظیمی که بر دوش ملت ایران نهاده شده و نیز در قبال پرچم پرافتخار سربلندی، عزت، نام‌آوری و شکست‌ناپذیری اسلام که به دست آنان سپرده شده است، احساس وظیفه و مسؤولیت میکنند، بسیجی محسوب میشوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، وضعیت تأسف‌بار و رقت‌انگیز اسلام و اهل اسلام در سالهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را خاطر نشان کردند و فرمودند: انقلاب اسلامی، عزت اسلام را به همه دنیا نشان داد و افتخار و سربلندی را برای مسلمانان به ارمغان آورد و نشان داد که اسلام میتواند به یک ملت، عزت و سرافرازی بدهد، او را از زیر بار فشار و تحمیل بیگانگان خارج کند، استعدادها را در همه میدانها بروز و ظهور بدهد و به یک ملت قدرت دفاع از خود، عقاید، شخصیت و هویت خویش را ببخشد.

مقام معظم رهبری از سخنان حیاتبخش امام خمینی (رض) به عنوان خون تازه‌ای در رگهای امت اسلام یاد کردند و با بیان دستپاچگی قدرتهای استکباری از ظهور پدیده عظیم انقلاب اسلامی فرمودند: در طول بیست سال گذشته، دشمنان اسلام با تجمع نیروهایشان، هر چه توانستند با اسلام انقلابی که در عزت، استقلال و هویت ملت ایران تبلور یافته است، مبارزه کردند. آنها با اسلام زندگی بخشی که به ملتها عزت، هویت، قدرت و شجاعت میدهد، دشمنی میکنند؛ زیرا همین اسلام بود که دست آنها را از ایران کوتاه کرد و منابع کشور را از دست بیگانگان نجات داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خدمت به اسلام انقلابی را عین خدمت به ایران و ملت ایران دانستند و فرمودند: آن چیزی که به نام اسلام در مقابل ظلم و ستم تعظیم کند، اسلام نیست؛ بلکه فریب است و هر کس که اسلام حقیقی و ناب محمدی را مورد تأیید و حمایت قرار دهد، در واقع به کشور، تاریخ و آینده ایران و آحاد این ملت بزرگ خدمت کرده است و نیروهای بسیج از این امتیاز برخوردارند که در میدان خدمت آماده‌اند.

فرمانده کل قوا بر حضور و آمادگی نیروی مقاومت مردمی بسیج در همان نقطه‌ای که اسلام، قرآن، امام زمان (عج) و انقلاب مقدس اسلامی به آن نیازمند است، تأکید کردند و در پایان سخنانشان پیوند میان بسیجیان و مهدی موعود(عج) را ناگسستنی و همیشگی دانستند.

بر پایه همین گزارش پیش از سخنان مقام معظم رهبری سردار سرتیپ سید محمد حجازی فرمانده نیروی مقاومت بسیج در سخنان کوتاهی میلاد عدالت گستر و منجی عالم بشریت امام زمان (عج) را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت و ضمن گرامیداشت تقارن ولادت با سعادت ولی عصر(عج) با هفته بسیج، گزارشی از سازماندهی نیروهای بسیجی و برگزاری جشن سراسری منتظران ظهور به استحضار رساند.

در این مراسم همچنین چند تن از مداحان اهل بیت (ع) در بزرگداشت ولادت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج) مدیحه‌سرایی کردند.

برچسب‌ها: دیدار بسیجیان؛
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی