پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
  1376/03/02

  حضور رهبر انقلاب در پاى صندوق اخذ رأى و شركت در انتخابات ریاست‌جمهوری

  حضرت آیت‌الله خامنه‌اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در اولین لحظات شروع كار رأى گیرى در كشور، با حضور در پاى صندوق اخذ رأى، به نامزد اصلح انتخابات ریاست جمهورى راى دادند.

  این در حالى بود كه دهها خبرنگار، فیلمبردار و عكاس داخلى و خارجى از حضور مقام معظم رهبرى و مراحل اخذ رأى گزارش، فیلم و عكس تهیه كردند.

  رهبر معظم انقلاب اسلامى در ساعت 30/8 دقیقه صبح امروز در حالى كه شناسنامه خود را در دست داشتند در كنار صندوق سیار شماره 110 در حسینیه امام خمینى (رض) حضور یافتند و مسؤولان اخذ رأى پس از طى مرحل ثبت مشخصات شناسنامه‌اى معظم‌له، برگه رأى را در اختیار مقام معظم رهبرى قرار دادند و معظم‌له نیز پس از درج نام داوطلب اصلح، آن را در صندوق رأى انداختند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌اى پس از دادن رأى خود طى مصاحبه‌اى به آحاد مردم توصیه فرمودند كه با توجه به ممدوح بودن سبقت در كارهاى نیك در دین مقدس اسلام، از اولین ساعات راى گیرى به پاى صندوقهاى اخذ رأى بشتابند و با احساس مسؤولیت و از روى تشخیص و آگاهى رأى خود را به صندوق بیندازند.

  مقام معظم رهبرى در تبیین انتظار خود از رئیس جمهور آینده فرمودند: ما از كسى كه به عنوان رئیس جمهور انتخاب مى‌شود انتظار داریم كه خود را خدمتگزار مردم بداند و آنچه را كه براى دین و دنیاى این مردم نیاز است در محدوده اختیارات قانونى خود، با همه وجود انجام دهد.

  رهبر معظم انقلاب اسلامى با تأكید بر تدین و انقلابى بودن ملت ایران فرمودند مردم مایلند كه آنچه براى رفاه و سعادت دنیوى آنان انجام مى‌گیرد در چارچوب احكام و مقررات اسلامى باشد و خوشبختانه همه نامزدها اعلام كرده‌اند كه بنا دارند چنین عمل كنند و ما نیز همین توقع را از رئیس جمهور آینده داریم داشت.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌اى در پایان سخنانشان فرمودند: من با هر كس كه نامش به عنوان رئیس جمهور از صندوقها بیرون بیاید و رأى بیاورد، همان رفتارى را خواهم كرد كه در این 8 سال با جناب آقاى هاشمى رفسنجانى كرده‌ام هر چند كه هیچ یك از آنها براى من آقاى هاشمى رفسنجانى نخواهد شد ولى امیدوارم بتواند براى ملت و كشور همان شخصیت باشد و هر چه بیشتر و بهتر تلاش كند زیرا باب رحمت الهى واسع است.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی