پیوندهای مرتبطبياناتبيانات
  1372/02/18

  بازدید فرمانده كل قوا از مراكز نیروی‌ دریائی‌ سپاه‌ و ارتش‌ در نوشهر و چالوس

  حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و فرمانده‌ كل‌ قوا صبح‌ امروز به‌ منظور بازدید نظامی‌ از مراكز نیروی‌ دریائی‌ سپاه‌ و ارتش‌ در نوشهر و چالوس‌ و دیدار با مردم‌ شهید پرور شهرستان‌ نوشهر وارد این‌ شهر شدند و در فرودگاه‌ نوشهر از سوی‌ فرمانده‌هان‌ عالیرتبه‌ نظامی‌ و انتظامی‌، روحانیون‌، مسئولین‌ اداری‌ و جمعی‌ از مردم‌ انقلابی‌ این‌ شهر مورد استقبال‌ قرار گرفتند.

  مقام‌ معظم‌ رهبری‌ پش‌ از بازدید از یگان‌های‌ نمونه‌ ارتش‌ و سپاه‌ مستقر در فرودگاه‌ عازم‌ مجتمع‌ دانشگاهی‌ علوم‌ دریایی‌ نوشهر شدند.

  مردم‌ انقلابی‌ و شهید پرور نوشهر، چالوس‌ و روستاهای‌ اطراف‌ و همچنین‌ مردمی‌ كه‌ از دیگر شهرهای‌ استان‌ مازندران‌ جهت‌ استقبال‌ به‌ نوشهر آمده‌ بودند با اجتماع‌ انبوه‌ در مسیر عبور اتومبیل‌ حامی‌ ولی‌ امر مسلمین‌ مقدم‌ مبارك‌ ایشان‌ را گرامی‌ داشتند.

  اقشار مختلف‌ مردم‌ در حالی‌ كه‌ پرچمهای‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، شاخه‌های‌ گل‌ و تصاویری‌ از حضرت‌ امام‌ (رض‌) و مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در دست‌ داشتند با پاشیدن‌ گلاب‌ وقربانی‌ كردن‌ گاو و گوسفند از حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ استقبال‌ كردند و با شعارهای‌ انقلابی‌ شور و شعف‌ و علاقه‌ خود را به‌ رهبری‌ معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ نشان‌ دادند.

  مردم‌ متدین‌ و غیور نوشهر، چالوس‌ و روستاهای‌ اطراف‌ از زن‌ و مرد، پیر و جوان‌ از اولین‌ ساعات‌ صبح‌ امروز در طول‌ مسیر استقبال‌ از مقام‌ معظم‌ رهبری‌ و خیابانهای‌ اطراف‌ فرودگاه‌ تجمع‌ كرده‌ بودند، این‌ اجتماع‌ به‌ حدی‌ بود كه‌ بارها اتومبیل‌ حامل‌ حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ در مسیر عبور متوقف‌ شد.

  فرمانده‌ كل‌ قوا در میدان‌ صبحگاه‌ مجتمع‌ دانشگاهی‌ علوم‌ دریایی‌ حضور یافتند و از یگانهای‌ نمونه‌ی‌ ارتش‌ و سپاه‌ مستقر در میدان‌ بازدید فرمودند، سپس‌ گروه‌ سرود مشترك‌ نیروی‌ دریائی‌ ارتش‌ و سپاه‌ سرودی‌ اجرا كردند، آنگاه‌ فرمانده‌ مجتمع‌ دانشگاهی‌ علوم‌ دریایی‌ گزارشی‌ از فعالیت‌های‌ این‌ مجتمع‌ و دانشكده‌ علوم‌ و فنون‌ نیروی‌ دریائی‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌ را ارائه‌ كرد.

  پس‌ از اهدای‌ جوائز به‌ دانشجویان‌ و اساتید نمونه‌ و ممتاز و اعطای‌ سردوشی‌ به‌ نماینده‌ دانشجویان‌ جدید توسط فرمانده‌ معظم‌ كل‌ قوا، رئیس‌ عقیدتی‌ سیاسی‌ مجتمع‌ دانشگاهی‌ علوم‌ دریائی‌ سوگندنامه‌ دانشجویان‌ جدید را قرائت‌ كرد آنگاه‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ و فرماندهی‌ كل‌ نیروهای‌ مسلح‌ طی‌ فرمایشاتی‌ برضرورت‌ آمادگی‌ علمی‌، عملی‌، تجهیزاتی‌ و پشتیبانی‌ نیروهای‌ مسلح‌ تاكید كردند و سازماندهی‌، آموزش‌ و توجه‌ به‌ معنویات‌ را در پرسنل‌ نیروهای‌ مسلح‌ ضروری‌ دانستند. .

  فرمانده‌ كل‌ قوا با اشاره‌ به‌ تبلیغات‌ سوء و غرض‌ ورزانه‌ دشمنان‌ علیه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ فرمودند برخلاف‌ این‌ تبلیغات‌ كه‌ در درجه‌ اول‌ از سوی‌ صهیونیست‌ها و سپس‌ توسط پشتیبان‌ جهانی‌ آنها آمریكای‌ جهانخوار دامن‌ زده‌ می‌شود، جمهوری‌ ـ اسلامی‌ ایران‌ درصدد نظامی‌گری‌ و ناامن‌ كردن‌ منطقه‌ نیست‌ و از تحكیم‌ صلح‌ و امنیت‌ در خلیج‌ فارس‌، خاورمیانه‌ و سایر نقاط جهان‌ حمایت‌ می‌كند زیرا صلح‌ و امنیت‌ در منطقه‌ را سود خود و دیگر كشورهای‌ منطقه‌ می‌داند. حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ دخالت‌ بیگانگان‌ در منطقه‌ حساس‌ خاورمیانه‌ و خلیج‌ فارس‌ را محكوم‌ كردند و فرمودند: این‌ منطقه‌ را كسانی‌ ناامن‌ كرده‌اند و می‌كنند كه‌ سالهای‌ متمادی‌ مورد حمایت‌ آمریكا و هم‌ پیمانانش‌ بودند، آمریكا و قدرتهای‌ هم‌ پیمانان‌ آن‌ نیز با دخالت‌ خود در منطقه‌ باعث‌ ناامنی‌ و عدم‌ ثبات‌ آن‌ شده‌اند.

  حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ برضرورت‌ حفظ روحیه‌ و توان‌ دفاعی‌ در اقشار مختلف‌ مردم‌ مسلمان‌ ایران‌ تاكید كردند و فرمودند: یك‌ ملت‌ زنده‌ باید هر لحظه‌ بتواند از منافع‌ مشروع‌ خود دفاع‌ كند در این‌ راستا مراكز علمی‌ نظامی‌ كه‌ تركیب‌ دانش‌ و انضباط هستند وظیفه‌ دارند از تمامی‌ جهات‌، درخشان‌ و نمونه‌ باشند.

  فرمانده‌ كل‌ قوا در پایان‌ سخنانشان‌ از استان‌ مازندران‌ بعنوان‌ استانی‌ مبارزخیز با مردمی‌ ایثارگر و مخلص‌ نام‌ بردند و خطاب‌ به‌ پرسنل‌ حاضر در میدان‌ صبحگاه‌ مجتمع‌ دانشگاهی‌ علوم‌ دریائی‌ نوشهر فرمودند: شما باید خود را از لحاظ معنوی‌ و علمی‌ و عملی‌ تقویت‌ كنید و نمونه‌هایی‌ از تقوی‌ و پرهیزكاری‌ برای‌ مردم‌ باشید.

  بنابرهمین‌ گزارش‌ در مراسم‌ استقبال‌ از رهبر انقلاب‌ اسلامی‌، رئیس‌ ستاد كل‌ نیروهای‌ مسلح‌، فرمانده‌ كل‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌، رؤسای‌ ستاد مشترك‌ ارتش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ و سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌، نماینده‌ ولی‌ فقیه‌ در سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و رؤسای‌ دفتر عمومی‌ حفاظت‌ و اطلاعات‌ فرماندهی‌ كل‌ قوا و سازمانهای‌ عقیدتی‌ سیاسی‌ و حفاظت‌ اطلاعات‌ نیروهای‌ مسلح‌ و فرماندهان‌ نیروهای‌ ارتش‌ و سپاه‌ و فرمانده‌ نیروی‌ انتظامی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، نماینده‌ ولی‌ فقیه‌ در استان‌ مازندران‌ نمایندگان‌ مردم‌ استان‌ در مجلس‌ خبرگان‌ و مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ و مقامات‌ محلی‌ و جمعی‌ از جانبازان‌ انقلاب‌ اسلامی‌ و خانواده‌های‌ معظم‌ شهدای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ حضور داشتند.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی