news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1387/11/13

دیدار رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبر انقلاب

» قطعه‌ی کوتاهی از فیلم این دیدار را از اینجا دانلود کنید: حجم: 350 کیلوبایت

آقای خالد مشعل -رئیس دفتر سیاسی حماس- عصر امروز به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید و گزارش کاملی از جنگ 22 روزه‌ی غزه و پیروزی مقاومت اسلامی و تحولات سیاسی مربوط به این جنگ را ارائه کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، ضمن تبریک مجدّد پیروزی مقاومت اسلامی بر دشمن صهیونیستی در جنگ غزه تأکید کردند: مردم غزه و مقاومت اسلامی همه‌ی ما را سرافراز کردند و با صبر و استقامت خود، این امتحان بزرگ و بسیار سخت را باموفقیت پشت سر گذاشتند.
ایشان حادثه‌ی بسیار عظیم پیروزی مردم غزّه در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی را نتیجه‌ی ایمان و جهاد دانستند و با قدردانی از مجاهدت و ایستادگی برادر مجاهد اسماعیل هنیّة -نخست‌وزیر دولت فلسطین- خاطرنشان کردند: امیدواریم به برکت ایمان و جهاد مردم فلسطین، خداوند این پیروزی را مقدمه‌ی پیروزی‌های آینده قرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که جنگ در غزه هنوز پایان نیافته است و جنگ سیاسی و همچنین جنگ تبلیغاتی و روانی همچنان ادامه دارد، افزودند: مقاومت اسلامی باید باهوشیاری و تدبیر برای همه‌ی احتمالات و شرایط، حتی احتمال آغاز مجدد جنگ، آمادگی کامل داشته باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش دشمن در جنگ سیاسی برای دست‌یابی به آن چیزی که در صحنه‌ی جنگ نظامی به دست نیاورده است، تأکید کردند: باید در صحنه‌ی سیاسی نیز همان روحیه‌ی استقامت، آمادگی و مجاهدت حفظ شود.
ایشان با تأکید بر لزوم آغاز هر‌چه‌سریع‌تر باز‌سازی غزه و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک در این عرصه، به جنگ روانی و تبلیغاتی دشمن اشاره کردند و افزودند: دشمن در این جنگ تلاش می‌کند تا با وارونه جلوه‌دادن حقایق، حماس و مقاومت اسلامی را مسئول رنج و محنت مردم غزه معرفی کند و متأسفانه برخی دولت‌های عربی همسایه‌ی غزه نیز به این فضا دامن می‌زنند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: تنها راه مقابله با این جنگ روانی و تبلیغاتی، بیان صریح مواضع بحق مقاومت اسلامی و مردم فلسطین است تا تلاش دشمن به نتیجه نرسد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: حماس و مقاومت اسلامی باید از رسانه‌های کشورهای عربی برای پوشش تبلیغاتی این مواضع حق، مطالبه کنند.
ایشان همچنین پیگیری مسأله‌ی محاکمه‌ی سران رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی را مهم ارزیابی و تأکید کردند: باید به طور جدی این مسأله پیگیری شود.
رهبر انقلاب اسلامی این مسائل را ادامه‌ی جهاد غزه دانستند و افزودند: مجاهدت نیازمند قاطعیت و صراحت است و در چنین شرایطی است که نصرت الهی بدون شک نتیجه‌ی مجاهدت خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تجلیل از شهدای غزه، از جمله شهید صیام -وزیر امور داخلی دولت فلسطین- از خداوند متعال برای خانواده‌ی شهدا به‌ویژه خانواده‌ی کودکان معصوم شهید، صبر و أجر مسألت کردند.
 
در این دیدار، آقای خالد مشعل -رئیس دفتر سیاسی حماس- ضمن ارائه‌ی گزارش کاملی از تحولات نظامی و سیاسی مربوط به جنگ غزه و بعد از پایان جنگ، گفت: جمهوری اسلامی ایران بیشترین حمایت‌ها را از مردم غزه داشته است و من به نمایندگی از مردم غزه و مقاومت اسلامی فلسطین از حمایت‌های سیاسی و معنوی حضرتعالی و ملت بزرگ و سرافراز ایران تشکر و قدردانی می‌کنم.
وی تأکید کرد: قطعاً جمهوری اسلامی ایران در پیروزی مردم غزه، سهم بزرگی دارد و در این پیروزی شریک است.
رئیس دفتر سیاسی حماس پیروزی مردم غزه بر دشمن صهیونیستی را معجزه‌ای از معجزات الهی خواند و خاطرنشان کرد: در آن شرایط بسیارسخت و غیر قابل توصیف، مردم غزه با توکل بر خداوند و با تکرار مداوم آیه‌ی «حَسبُنا اللهُ و نِعمَ الوَکیل» پایداری و مقاومت کردند و خداوند هم پیروزی را به این مردم مؤمن و مقاوم عنایت کرد.
آقای خالد مشعل افزود: ان‌شاءالله پیروزی جنگ غزه مقدمه‌ی آزادی کامل فلسطین و قدس شریف خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به شکست دشمن صهیونیستی در تحمیل شروط خود در زمان جنگ و اعلام بدون قید و شرط آتش‌بس و عقب‌نشینی از غزه خاطرنشان کرد: اکنون جنگ سیاسی و جنگ شکستن محاصره‌ی غزه و بازگشایی گذرگاه‌ها آغاز شده است و با وجود همه‌ی فشارها و جنگ روانی، دولت فلسطین و مقاومت اسلامی هیچ‌یک از شروط دشمن صهیونیستی از جمله التزام به توافق‌نامه‌ی سال 2005 میلادی در خصوص گذرگاه رفح و آتش‌بس دائم را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت.
رئیس دفتر سیاسی حماس بازسازی غزه را اولویت نخست دولت فلسطین برشمرد و افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند با ممانعت از بازسازی غزه موجب نارضایتی و یأس مردم شوند، اما ما به هر طریق ممکن، بازسازی غزه را آغاز خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت تلاش‌های آن‌ها به نتیجه برسد.
آقای خالد مشعل ضمن قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری همایش بین‌المللی بازسازی غزه، تأکید کرد: خط استراتژیک مقاومت اسلامی و گروه‌های فلسطینی، مقاومت و جهاد در مقابل دشمن صهیونیستی است و لحظه‌ای از این هدف دست برنخواهند داشت.
در این دیدار همچنین گزارشی از وضع داخلی غزه و الطاف الهی و امدادهای غیبی و روحیه‌ی مقاومت مردم در طول جنگ غزه بیان شد.
همچنین قبل از دیدار فوق، دیدار گروهی از زندانیان آزادشده از بند رژیم‌های مستبد با برگزار شد.
 

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی