news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتصوتصوت
1368/09/22

دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب در آستانه‌ی ایام شهادت حضرت زهرا(س)

حضرت آیةالله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار جمع کثیری از اقشار مختلف امت حزب‌الله با ایشان طی بیانات مبسوطی از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان یک انسان کامل و نیز مظهر عبادت، مجاهدت و آشنا به آیین همسرداری و تربیت فرزندان نام بردند و با تأکید بر لزوم شرکت مردم در انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، آن را یک کار الهی، سیاسی و انقلابی خواندند.

در این دیدار که با شعارهائی از سوی حاضرین نظیر «آیت حق خامنه ای رهبر است - فرمان او فرمان پیغمبر است » و « دست خدا بر سر ماست - خامنه ای رهبر ماست» توأم بود رهبر انقلاب اسلامی ضمن تسلیت شهادت غم انگیز و حزن آمیز فاطمه زهرا(س)، به تشریح ابعاد مختلف زندگی درخشان و معنوی آن حضرت پرداختند و فرمودند: رفتار این بزرگوار با همسر و فرزندان از یک سو و انجام وظایف خود به عنوان یک انسان مجاهد، غیور، زحمتکش و تسلیم ناپذیر در برخورد با حوادث سیاسی از سوی دیگر همراه با عبادت و خضوع و خشوع در برابر خداوند آن حضرت را به یک انسان کامل مبدل ساخته است.

حضرت آیةالله خامنه ای در ادامه سخنانشان خطاب به حاضرین بر لزوم عمل به وظایف شخصی در محیط کار و زندگی همراه با حضور در صحنه انقلاب، انتخابات، میادین دفاع از اسلام و کشور و نیز ایجاد ارتباط نزدیک با خدا تأکید کردند و فرمودند: بشر امروز در چارچوب تمدن های مادی و مکتب های حاکم بر دنیا یک بعدی است و این مسأله در کشورهای دور از معنویت جهان همانند بسیاری از جوامع اروپایی برای انسان است و او را از همه خیرات موجود انسانی محروم می کند به سر می برند.

ایشان به ناآگاهی سیاسی و بی خبری انسان های یک بعدی که در مکتب های مادی حاکم بر جهان رشد می یابند اشاره کردند و افزودند: کسانی که تنها به امور مادی توجه دارند و در غفلت از یاد و ارتباط با خدا به سر می برند، حتی در میدان سیاست نیز از جمله غافلان به شمار می روند و عموماً درک و فهم و تحلیل سیاسی ندارند و دولت ها، آنها را با توسل به تعصب های گروهی، حزبی، قوم گرائی و ناسیونالیستی به هر سوئی که می خواهند سوق دهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که در اسلام و جامعه اسلامی مسلمانان باید با مسائل سیاسی آشنا باشند فرمودند: در کشور اسلامی ما طبقات مختلف مردم حتی قشرهای محروم در مناطق دور افتاده نیز فهم و تحلیل سیاسی دارند و نسبت به مسائل کشور دارای عقیده و انگیزه هستند و به خوبی می دانند که طرف ما در دنیا چه کسی است و چرا جنگ را بر ما تحمیل کردند و حمایت دائمی دنیای استکباری از دشمن به چه معناست و با چه هدفی صورت می گیرد.

ولی امر مسلمین با اشاره به تأکیدات رهبر فقید جهان اسلام بر حضور مردم در صحنه های سیاسی اظهار داشتند: امروز آن زمان که کشور به عده ای خاص تعلق داشت و مردم از امور کشور بیگانه بودند گذشته است. سرنوشت کشور در دست مردم است و ریشه دار شدن استقلال کشور و عظمت و عزت مملکت تنها به حضور در صحنه سیاسی، کناره نگرفتن از انقلاب و اراده مردم ممکن می شود و پیشرفت و احیاء اقتصاد و سیاست ما نیز با پشتیبانی و آگاهی آحاد مردم امکان پذیر خواهد بود.

حضرت آیةالله خامنه ای صدا و سیما، مراکز روابط عمومی و وسائل ارتباط جمعی را مسؤول آگاه ساختن مردم نسبت به مسائل مهم کشور و انقلاب دانستند و با اشاره به انتخابات نمایندگان میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در برخی از شهرستان ها فرمودند: حضور مردم در صحنه انتخابات، ‌یک کار الهی، سیاسی و انقلابی است که مردم باید آنرا انجام دهند و با شرکت در انتخابات به فردی که رفتن او را به مجلس مصلحت می دانند رأی دهند. مجلس شورای اسلامی یک مرکز اساسی انقلاب و مظهر حضور اراده مردم در صحنه های گوناگون سیاسی و اجرائی است. لذا همان گونه که امام عظیم الشأن اسلام وصیت فرموده اند مردم باید انتخابات مجلس را همواره به عنوان یک مسئله مهم در نظر بگیرند.

ایشان در پایان سخنانشان از انقلاب اسلامی به عنوان حجتی بر همه دنیا نام بردند و فرمودند: ملت ایران با اتکال و اعتماد به خدا توانست حرف خود را به کرسی بنشاند و به برکت اسلام و تبعیت از امام فقیدمان راهی را که برای مردم دنیا ناشناخته بود طی کند و در این برهه از زمان، خداوند، انقلاب اسلامی ایران را برای همه مردم جهان حجت قرارداد تا بدانند که اراده ی ابرقدرت ها در سرنوشت کشور و ملت ها تعیین کننده نیست. بنا بر همین گزارش در این دیدار آیةالله رضوانی یکی از فقهای شورای نگهبان قانون اساسی طی سخنان کوتاهی به بیان فضای آزاد سیاسی در کشور پرداخت و دیدارکنندگان را به محضر مقام معظم رهبری معرفی کرد.

در این دیدار، اعضای هیأت نظارت، بازرسین و ناظرین شورای نگهبان و هیأت اجرایی در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، خانواده معظم شهداء، اسراء، مفقودین و جانبازان از شهرهای فیروزآباد، فراشبند، قیر و کازرون و میمند استان فارس، رزن،‌ فامنین و شرا از استان همدان به همراه نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و نیز مهندسین، کارکنان و کارگران پالایشگاه نفت تهران حضور داشتند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی