news/content
پیوندهای مرتبطعکسعکس
1394/11/19

دیدار نخست‌وزیر یونان با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار آقای آلکسیس سیپراس نخست‌وزیر یونان، با اشاره به سوابق درخشان فرهنگی و تمدنی ایران و یونان، خاطرنشان کردند: این سفر می‌تواند آغاز خوبی برای افزایش مبادلات و همکاری‌های بلندمدت دو کشور باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اظهارات نخست‌وزیر یونان درباره‌ی دیدگاه‌ها و منافع متضاد در اروپا، افزودند: این انتقاد به اروپا وارد است که برخلاف گذشته، اراده‌ی مستقلی در قبال آمریکا ندارد که اروپایی‌ها باید این نقطه‌ضعف را اصلاح کنند.
رهبر انقلاب درخصوص سخنان نخست‌وزیر یونان درباره‌ی مسئله‌ی سوریه نیز گفتند: تروریسم یک بیماری واگیردار و بسیار خطرناک است که اگر همه به‌طور جدی با آن مقابله کنند قابل کنترل است اما متأسفانه برخی با واسطه یا بی‌واسطه به جریان‌های تروریستی کمک می‌کنند.
ایشان با اشاره به نقاط مشترک و همسویی سیاست‌های ایران و یونان گفتند: جنابعالی و دولتتان سیاست و منش مستقلی دارید که امیدوار هستیم بتوانید بر مشکلات اقتصادی فائق آیید و این سفر نیز زمینه‌ای برای تقویت منافع هر دو کشور باشد.
در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای «آلکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان، خطاب به رهبر انقلاب گفت: شما رهبر مردم بزرگ و پرافتخاری هستید که نقشی تعیین‌کننده در تاریخ و در دفاع از آرمان‌ها و استقلالشان ایفا کرده‌اند.
آقای سیپراس سفر به ایران را نشانه‌ی اراده‌ی سیاسی مشترک برای افزایش همکاری در تمامی سطوح خواند و افزود: این سفر نقطه‌ی عطفی در روابط دوجانبه و به سود منافع هر دو کشور خواهد بود.
نخست‌وزیر یونان با اشاره به دیدگاه‌ها و منافع متضاد، و پیچیدگی‌ها و مشکلات حوزه‌ی اروپا، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشورهای اروپایی به یکدیگر وابسته شده و تغییر در آنها بسیار دشوار است که برای اصلاح این وضع، باید ترکیب قوا در اتحادیه‌ی اروپا عوض شود.
آقای سیپراس درخصوص مسئله‌ی سوریه نیز گفت: امیدواریم شاهد تحولات مثبتی در مسئله‌ی سوریه باشیم زیرا این بحران دارای ابعاد انسانی است که صدها هزار نفر را در اثر حملات تروریست‌ها مجبور به ترک خانه‌هایشان و مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله یونان کرده است.

لطفاً نظر خود را بنویسید:

*
پیامک‌های این دیدار
  • رهبر انقلاب در دیدار نخست‌وزیر یونان: این انتقاد به اروپا وارد است که برخلاف گذشته، اراده‌ی مستقلی در قبال آمریکا ندارد. اروپایی‌ها باید این نقطه‌ضعف را اصلاح کنند/ اگر همه جداً با تروریسم مقابله کنند، بیماری تروریسم کنترل می‌شود اما متأسفانه برخی در سوریه به تروریست‌ها کمک می‌کنند.
  • عصر امروز (دوشنبه) نخست‌وزیر یونان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی