news/content
پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسفيلمفيلمصوتصوت
1391/12/15

کاشت نهال توسط رهبر انقلاب در روز درختکاری

در هفته‌ی منابع طبیعی و روز درختکاری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ظهر امروز (سه‌شنبه) دو اصله نهال غرس کردند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس در سخنانی، گیاه و درخت را برای هر کشور و مجموعه‌ی بشری مایه‌ی برکت و آبادانی خواندند و با اشاره به سفارش اسلام به کاشت و نگهداری درختان و همچنین جلوگیری از قطع آن، خاطرنشان کردند: گلایه‌ای که از مسئولان مرتبط با موضوع درخت و درختکاری وجود دارد، این است که گاهی صدها درخت در جاهایی که نباید قطع بشوند، قطع می شوند.
ایشان افزودند: علاوه بر غصب زمین‌های اطراف شهرها و آبادی‌ها و از بین رفتن پوشش گیاهی توسط برخی افراد سودجو که سبزی این مناطق را به سیمان و ساختمان‌های بلندمرتبه تبدیل می‌کنند، مجموعه‌ی جنگل‌های کشور نیز در معرض تهدید قرار دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر ضرورت شکل‌گیری عزم و اراده‌ی راسخ برای جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تصریح کردند: از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها‌، به‌خصوص جنگل‌ها، مشکلات متعدد بشری را به دنبال دارد که همه‌ی مسئولین مرتبط با موضوع در دولت، مجلس، قوه‌ی قضائیه و شهرداری‌ها باید برای جلوگیری از پیشرفت این حرکت غلط، اقدام جدی به عمل آورند.

در این مراسم، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و همچنین شهردار تهران و استاندار تهران حضور داشتند. 

پیامک‌های این دیدار
  • رهبرانقلاب امروز پس از کاشت نهال در روز درختکاری: از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها، مشکلات متعددی را بدنبال دارد که همه مسئولین ذیربط باید برای جلوگیری از پیشرفت این حرکت غلط،اقدام جدی بعمل آورند.
آخرین‌ها
پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی