1391/07/24

  حضور رهبر انقلاب در شهرستان شیروان و سخنرانی در اجتماع مردم

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در اجتماع پرشور ده‌ها هزار نفر از مردم شیروان و مناطق اطراف، با اشاره به ناكامی دشمنان ملت ایران در سه دهه‌ی اخیر تأكید كردند: مسئولان در مسائل اقتصادی به سه عنصر «نگاه علمی، برنامه‌ریزی مدبرانه و ثبات و استمرار سیاست‌ها» توجه كامل كنند تا به فضل الهی و به بركت هوشیاری ملت، زورگویان جهانی در مقابله‌ی اقتصادی با ایران نیز ناكام بمانند.
  رهبر انقلاب با اشاره به نعمت بزرگ و بسیار مفید «آرامش و ثبات سیاسی» در كشور، خاطرنشان كردند: ایجاد بی‌ثباتی در كشورهای مختلف از جمله سیاست‌های مزورانه‌ی استكبار است، اما ایران عزیز به «بركت هوشمندی، آگاهی و بصیرت حقیقتاً تحسین‌برانگیز ملت» و به پشتوانه‌ی حضور مردم در صحنه از «آرامش و ثبات سیاسی مثال‌زدنی» برخوردار است.
  ایشان، امنیت و ثبات موجود در كشور را فرصتی برای شكوفایی استعدادها و زمینه‌ساز حضور درخشان ملت ایران در مسابقه‌ی ملت‌ها برای پیشرفت علمی-اقتصادی و سیاسی دانستند و افزودند: با تكیه بر همین ثبات و طمأنینه است كه ملت ایران به رغم تهدیدها، تحریم‌ها و خباثت‌های دشمنان توانسته است توانایی‌های خود را به رخ جهانیان بكشد.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح نمونه‌هایی از تلاش‌های سلطه‌گران برای ایجاد بی‌ثباتی در ایران، به ایجاد درگیری‌های قومی در اوایل انقلاب، تحمیل جنگ هشت ساله به دست صدام دیوانه و با همكاری گروهك‌های خائن و نیز ناآرامی سال 78 و فتنه‌ی سال 88 اشاره كردند.
  ایشان خاطرنشان كردند: البته با هوشیاری ملت، درگیری‌های قومی به وحدت اقوام منجر شد، جنگ تحمیلی به مسابقه ملت برای جانفشانی در راه اسلام و انقلاب و ایران تبدیل شد و توطئه‌ها و فتنه‌های دیگر نیز با مكر خدای عزیز متعال، بی‌نتیجه ماند.
  رهبر انقلاب، با انتقاد از عناصر بدخواه یا غفلت‌زده‌ای كه با قدرناشناسی، درصدد برهم‌زدن آرامش و ثبات عمومی هستند، افزودند: مردم حواسشان جمع است، مسئولان قوای سه‌گانه هم كاملاً مراقب باشند تا بدخواهان نتوانند آرامش موجود را كه نشانه‌ی اقتدار عظیم كشور محسوب می‌شود، بر هم بزنند.
  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد سال آینده تأكید كردند: در مدت باقیمانده تا انتخابات و در خود انتخابات، همت همه‌ی مسئولان بر حفظ آرامش و اجتناب از جنجالی شدن فضای سیاسی كشور متمركز باشد.
  ایشان، با تجلیل از هوشیاری مردم در مقابل تلاش‌های تشتت‌آفرین و اختلاف‌برانگیز افزودند: مسئولان، سیاستمداران، تریبون‌داران و مدیران عرصه‌های گوناگون نیز كاملاً مراقب باشند كه با یك حرف یا عمل نسنجیده و اختلافی، موجب متلاطم‌شدن فضای سیاسی نشوند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلاش و خدمت بی‌وقفه و همه‌جانبه‌ی مسئولان را حق ملت عزیز ایران دانستند و افزودند: در سراسر كشور، كارهای زیادی وجود دارد كه مسئولان موظف به انجام آنها هستند.
  ایشان با تشكر صمیمانه از اجتماعات پرشور مردم استان خراسان در روزهای اخیر سرزندگی و نشاط ملت به‌ویژه جوانان را، زمینه‌ساز حل همه‌ی مشكلات دانستند و افزودند: دشمنانی كه می‌خواستند با تحریم، مردم را خسته و افسرده كنند، این اجتماعات خودجوش و پرشور را ببینند و از عزم و اراده ملت برای دفاع از نظام، عبرت بگیرند.
  رهبر انقلاب افزودند: سردمداران آمریكا و غیر آمریكا مدام از مخالفت مردم ایران با نظام و اسلام دم می‌زنند، آنها ظاهراً ملت ایران را جزو مردم ایران نمی‌دانند و یك موجود موهوم را مردم ایران تصور می‌كنند، اما مردم همین‌هایی هستند كه در چند روز اخیر، حماسه آفریدند و نشان دادند كه دشمن دروغ میگوید و مغرضانه قضاوت میكند.
  ایشان، برخی تریبون‌دارهای داخلی را به علت تكرار غافلانه‌ی حرف‌های دشمن مورد انتقاد قرار دادند و افزودند: این افراد، خودشان خسته شده‌اند، اما می‌گویند مردم خسته‌اند.
  رهبر انقلاب به مسئولان تأكید كردند: مردم آماده‌ی كار و تلاش هستند. میدان را برای حضور آنان آماده و باز كنید تا ببینید با چه انگیزه و همتی وارد می‌شوند.
  ایشان همچنین با تشكر از ابراز احساسات پرشور مردم مؤمن شیروان و مناطق اطراف، صدها شهید و جانباز، چندین هزار بسیجی، وحدت اقوام، هیأت‌های مذهبی فعال و برخوردار از نخبگان فرهنگی و ورزشی را از ویژگی‌های بارز این منطقه دانستند و تأكید كردند: به فضل الهی مردم این منطقه و جوانان سربلند آن، آینده‌ی درخشان‌تری را برای خود و برای كشور رقم خواهند زد.
  رهبر انقلاب با اشاره به مشكلات استان خراسان شمالی و شهر شیروان و مناطق اطراف افزودند: مشكل بیكاری، موضوع مهمی است كه باید با تلاش مسئولان حل شود.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان فهیم و پرنشاط استان را به مقابله‌ی جدی با خطر اعتیاد فراخواندند و افزودند: جوانان شجاع و بافرهنگ این منطقه، با اراده‌ای مصمم برای مبارزه با اعتیاد به كمك مسئولان بشتابند.
  قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم شیروان و مناطق اطراف كه در ورزشگاه كارگران برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین كوثری امام جمعه‌ی شیروان ضمن خیر مقدم اعلام كرد: مردم شیروان (دارالمصلین) همچون سی‌وسه سال اخیر، به تلاش‌های فداكارانه‌ی خود برای تحقق اهداف انقلاب كبیر اسلامی ادامه می‌دهند.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی