news/content
1391/07/24

حضور رهبر انقلاب در شهرستان شیروان و سخنرانی در اجتماع مردم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در اجتماع پرشور ده‌ها هزار نفر از مردم شیروان و مناطق اطراف، با اشاره به ناکامی دشمنان ملت ایران در سه دهه‌ی اخیر تأکید کردند: مسئولان در مسائل اقتصادی به سه عنصر «نگاه علمی، برنامه‌ریزی مدبرانه و ثبات و استمرار سیاست‌ها» توجه کامل کنند تا به فضل الهی و به برکت هوشیاری ملت، زورگویان جهانی در مقابله‌ی اقتصادی با ایران نیز ناکام بمانند.
رهبر انقلاب با اشاره به نعمت بزرگ و بسیار مفید «آرامش و ثبات سیاسی» در کشور، خاطرنشان کردند: ایجاد بی‌ثباتی در کشورهای مختلف از جمله سیاست‌های مزورانه‌ی استکبار است، اما ایران عزیز به «برکت هوشمندی، آگاهی و بصیرت حقیقتاً تحسین‌برانگیز ملت» و به پشتوانه‌ی حضور مردم در صحنه از «آرامش و ثبات سیاسی مثال‌زدنی» برخوردار است.
ایشان، امنیت و ثبات موجود در کشور را فرصتی برای شکوفایی استعدادها و زمینه‌ساز حضور درخشان ملت ایران در مسابقه‌ی ملت‌ها برای پیشرفت علمی-اقتصادی و سیاسی دانستند و افزودند: با تکیه بر همین ثبات و طمأنینه است که ملت ایران به رغم تهدیدها، تحریم‌ها و خباثت‌های دشمنان توانسته است توانایی‌های خود را به رخ جهانیان بکشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح نمونه‌هایی از تلاش‌های سلطه‌گران برای ایجاد بی‌ثباتی در ایران، به ایجاد درگیری‌های قومی در اوایل انقلاب، تحمیل جنگ هشت ساله به دست صدام دیوانه و با همکاری گروهک‌های خائن و نیز ناآرامی سال ۷۸ و فتنه‌ی سال ۸۸ اشاره کردند.
ایشان خاطرنشان کردند: البته با هوشیاری ملت، درگیری‌های قومی به وحدت اقوام منجر شد، جنگ تحمیلی به مسابقه ملت برای جانفشانی در راه اسلام و انقلاب و ایران تبدیل شد و توطئه‌ها و فتنه‌های دیگر نیز با مکر خدای عزیز متعال، بی‌نتیجه ماند.
رهبر انقلاب، با انتقاد از عناصر بدخواه یا غفلت‌زده‌ای که با قدرناشناسی، درصدد برهم‌زدن آرامش و ثبات عمومی هستند، افزودند: مردم حواسشان جمع است، مسئولان قوای سه‌گانه هم کاملاً مراقب باشند تا بدخواهان نتوانند آرامش موجود را که نشانه‌ی اقتدار عظیم کشور محسوب می‌شود، بر هم بزنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد سال آینده تأکید کردند: در مدت باقیمانده تا انتخابات و در خود انتخابات، همت همه‌ی مسئولان بر حفظ آرامش و اجتناب از جنجالی شدن فضای سیاسی کشور متمرکز باشد.
ایشان، با تجلیل از هوشیاری مردم در مقابل تلاش‌های تشتت‌آفرین و اختلاف‌برانگیز افزودند: مسئولان، سیاستمداران، تریبون‌داران و مدیران عرصه‌های گوناگون نیز کاملاً مراقب باشند که با یک حرف یا عمل نسنجیده و اختلافی، موجب متلاطم‌شدن فضای سیاسی نشوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلاش و خدمت بی‌وقفه و همه‌جانبه‌ی مسئولان را حق ملت عزیز ایران دانستند و افزودند: در سراسر کشور، کارهای زیادی وجود دارد که مسئولان موظف به انجام آنها هستند.
ایشان با تشکر صمیمانه از اجتماعات پرشور مردم استان خراسان در روزهای اخیر سرزندگی و نشاط ملت به‌ویژه جوانان را، زمینه‌ساز حل همه‌ی مشکلات دانستند و افزودند: دشمنانی که می‌خواستند با تحریم، مردم را خسته و افسرده کنند، این اجتماعات خودجوش و پرشور را ببینند و از عزم و اراده ملت برای دفاع از نظام، عبرت بگیرند.
رهبر انقلاب افزودند: سردمداران آمریکا و غیر آمریکا مدام از مخالفت مردم ایران با نظام و اسلام دم می‌زنند، آنها ظاهراً ملت ایران را جزو مردم ایران نمی‌دانند و یک موجود موهوم را مردم ایران تصور می‌کنند، اما مردم همین‌هایی هستند که در چند روز اخیر، حماسه آفریدند و نشان دادند که دشمن دروغ میگوید و مغرضانه قضاوت میکند.
ایشان، برخی تریبون‌دارهای داخلی را به علت تکرار غافلانه‌ی حرف‌های دشمن مورد انتقاد قرار دادند و افزودند: این افراد، خودشان خسته شده‌اند، اما می‌گویند مردم خسته‌اند.
رهبر انقلاب به مسئولان تأکید کردند: مردم آماده‌ی کار و تلاش هستند. میدان را برای حضور آنان آماده و باز کنید تا ببینید با چه انگیزه و همتی وارد می‌شوند.
ایشان همچنین با تشکر از ابراز احساسات پرشور مردم مؤمن شیروان و مناطق اطراف، صدها شهید و جانباز، چندین هزار بسیجی، وحدت اقوام، هیأت‌های مذهبی فعال و برخوردار از نخبگان فرهنگی و ورزشی را از ویژگی‌های بارز این منطقه دانستند و تأکید کردند: به فضل الهی مردم این منطقه و جوانان سربلند آن، آینده‌ی درخشان‌تری را برای خود و برای کشور رقم خواهند زد.
رهبر انقلاب با اشاره به مشکلات استان خراسان شمالی و شهر شیروان و مناطق اطراف افزودند: مشکل بیکاری، موضوع مهمی است که باید با تلاش مسئولان حل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان فهیم و پرنشاط استان را به مقابله‌ی جدی با خطر اعتیاد فراخواندند و افزودند: جوانان شجاع و بافرهنگ این منطقه، با اراده‌ای مصمم برای مبارزه با اعتیاد به کمک مسئولان بشتابند.
قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم شیروان و مناطق اطراف که در ورزشگاه کارگران برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کوثری امام جمعه‌ی شیروان ضمن خیر مقدم اعلام کرد: مردم شیروان (دارالمصلین) همچون سی‌وسه سال اخیر، به تلاش‌های فداکارانه‌ی خود برای تحقق اهداف انقلاب کبیر اسلامی ادامه می‌دهند.

پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی