پیوندهای مرتبطبياناتبياناتعکسعکسصوتصوت
  1391/05/29

  ديدار مسئولان نظام و سفرای كشورهای اسلامی با رهبر انقلاب

  حضرت آيت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (يكشنبه) در ديدار مسئولين نظام، جمعی از قشرهای مختلف مردم و سفرای كشورهای اسلامی در تهران، با تأكيد بر لزوم موقعيت شناسی شرايط حساس و سرنوشت ساز كنونی منطقه و هوشياری در قبال توطئه های بسيار پيچيده جبهه استكبار، ‌خاطرنشان كردند: مسئله اصلی دنيای اسلام قدس شريف و موضوع فلسطين مظلوم است كه به بركت بيداری اسلامی برجسته شده است و همه دولتها و ملتهای اسلامی ونخبگان سياسی و فرهنگی، ‌بايد مراقب توطئه خطرناك پنهان سازی مسئله اصلی مسلمانان و واقعيت سازی های دروغين از طريق ايجاد اختلاف ميان امت اسلامی، باشند.
  حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به غفلت سالهای متمادی ملتها و دولتهای اسلامی و تسلط قدرتهای سلطه گر بر سرنوشت آنها و ايجاد غده سرطانی صهيونيستی در قلب دنيای اسلام، افزودند: امروز به بركت بيداری اسلامی و حوادث مهم منطقه، اين پرده غفلت در حال كنار رفتن است كه بايد اين موضوع را مغتنم شمرد.
  ايشان با تأكيد بر اينكه موضوع فلسطين و قدس، در قلب حوادث كنونی منطقه قرار دارند، خاطرنشان كردند: اين موضوع اصلی نبايد به فراموشی سپرده و به حاشيه رانده شود زيرا بسياری از مشكلات دنيای اسلام بواسطه وجود رژيم جعلی صهيونيستی است.
  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: امسال در راهپيمايی روز جهانی قدس، به بركت بيداری اسلامی، ملتهای منطقه توانستند موضع خود را در اين قضيه بيان كنند.
  حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به ترفندها و توطئه های پيچيده دشمنان برای پنهان سازی مسئله اصلی مسلمانان، خاطرنشان كردند: امروز بار ديگر قدرتهای استكباری همان ابزار قديمی يعنی «اختلاف بيانداز و حكومت كن» را به كار گرفته اند، بنابراين دولتها و ملتهای اسلامی بويژه نخبگان سياسی و فرهنگی و روشنفكران و علمای دين بايد حقيقت و واقعيت را برای مسلمانان تبيين كنند.
  ايشان صهيونيسم را خطری برای همه بشريت خواندند و افزودند: در حاليكه دشمن تلاش دارد تا با عمده كردن اختلافهای طبيعی در قوميت، نژاد و مذهب، ميان مسلمانان ايجاد اختلاف و با واقعيت سازی، خطرهای دروغين ايجاد كند ، امت اسلامی بايد همت و تلاش خود را بر عمل به اسلام و حفظ و تقويت وحدت و برادری و سرپيچی از اراده قدرتهای بزرگ و در رأس آن امريكا قرار دهند.
  رهبر انقلاب اسلامی،‌اختلاف ميان ملتهای مسلمان را سم مهلك دانستند و تأكيد كردند: همواره بايد معيار مسلمانان، موقعيت و جايگاه دشمن آشكار باشد  كه آنجا قطعاً جبهه باطل است و مقابل آن، جبهه حق قرار دارد. 
  در ابتدای اين ديدار آقای احمدی نژاد رئيس جمهور، ماه رمضان را شرايطی استثنايی برای تمرين عبوديت و اعتلای انسان در پيشگاه خداوند و وسيله پالايش روح و جان از آلودگی ها و تعلقات، بازگشت به فطرت الهی و كمال انسانی و ميدان پرهيز از گناهان خواند.
  وی با تأكيد بر اينكه ملت بزرگ ايران برای ساختن كشور و پيگيری حقوق اساسی ترديدی به خود راه نخواهد داد، افزود: مستكبران در سراشيبی سقوط قرار گرفته اند و پافشاری آنها بر زياده خواهی و ظلم و تعدی به حقوق ملتها، آنان را نجات نخواهد داد.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمی سيدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) - مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی